To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Płomykówka - Późne lęgi płomykówki

Zyga - 2006-10-22, 16:58

Czy takie niepokojenie ptaków może się skończyć porzuceniem lęgu?
Co robią stare sowy jak jesteś w gnieździe?

W mojej okolicy płomykówka ma drugi lęg, dzisiaj w nocy obserwowaliśmy
i nasuchiwaliśmy.
Jak załapać się na jakieś materiały o płomykówkach jak ta pani z Laskowic?

mender - 2006-10-22, 17:39

Cytat:
Czy takie niepokojenie ptaków może się skończyć porzuceniem lęgu?


Nie. Porzucenia u płomykówek są rzadkie. Poza tym ptaki są niepokojone 1-2 razy w ciągu lęgu.

Zyga napisał/a:
Co robią stare sowy jak jesteś w gnieździe?


Dorosłe płomykówki przebywają w gnieździe tylko w trakcie składania jaj, inkubacji i na wczesnym etapie wykluwania się piskląt. Potem wolą przesiadywać w stodołach, oborach, z dala od potomstwa, które bez ustanku dopomina się o pokarm gdy rodzic pojawia się w gnieździe.

Zyga napisał/a:
Jak załapać się na jakieś materiały o płomykówkach jak ta pani z Laskowic?


Myślę, że najszybciej będzie napisać na monika@bocian.org.pl

pozdrawiam!

mender - 2006-11-02, 14:49

Dziś miałem okazje odwiedzić późny lęg w Niechłoninie. Młode jeszcze nie wyleciały. Wyglądają prześlicznie :grin: Trzymam za nie kciuki, żeby wystarczyło pokarmu i przetrwały zimę.
Dominik - 2006-11-02, 14:55

Piekne! Jak masz jeszcze jakies fotki to zarzuc na forum.
Marfu - 2006-11-02, 15:00

A moze w Albumie troche...
mender - 2006-11-02, 18:32

Wrzuciłem do albumu 1 fotkę. Więcej nie będzie, bo wszystkie bardzo podobne.
Zyga - 2006-11-03, 22:28

Ile tygodni mają te młode?
I po jakim czasie wylatują z gniazda?

mender - 2006-11-05, 15:11

Spójrz na początek tematu. 05 września było jeszcze 9 jaj. Mysle, ze te pisklęta mogą mieć od 5 do 6 tygodni. Wylecą niebawem, mysle ze za kilka-kilkanaście dni. Dobrze, że idzie ocieplenie i śnieg stopnieje .... moze przeżyją.
amikosik - 2007-07-17, 14:45

A cz w tym roku płomykówki mają już młode?
ZaP - 2007-07-17, 15:36

ja mam płomykówkę z tegorocznego lęgu i jest w pelni opierzona i nie ma nawet śladów puchu :) moja pochodzi z czeskiej hodowli ale i polskie młode już są lotne
Mirek - 2007-07-17, 18:25

Moim skromnym zdaniem młode płomykówki z pierwszego lęgu opuszczają gniazdo zwykle w pierwszej połowie lipca!
ZaP - 2007-07-17, 21:58

no wlasnie o tym mówie :)
rafklim - 2007-08-02, 11:53

Noc w noc słyszę nawoływania samca płomykówki wokół bloków na osiedlu w którym mieszkam
w zasadzie już chyba nie powinien być tak aktywny ?
warczy i chrapie od ok. 23 do 3 z przerwami i co pobiegnę na balkon to niestety ucieka dalej i nie mogę go zobaczyć :twisted:

Wyspać mi się nie daje , chyba puszczę mu nagrany głos samicy żeby go przywabić :roll:

Przydałoby się zamocowć biedaczkowi budkę lęgową to może sprowadiłby drugą połowę - tylko gdzie na bloku ? Pewnie pozwolenie ze spółdzielni trzeba by załatwić

Mirek - 2007-08-02, 13:04

rafklim napisał/a:
Pewnie pozwolenie ze spółdzielni trzeba by załatwić

Jak budka na zewnątrz miała by być zamontowana, to niewątpliwie tak! Ale chyba musisz najpierw popatrzeć, czy ta płomykówka nie "obstawia" jakiegoś otworu wentylacyjnego w którymś z sąsiednich bloków.

Basior - 2007-08-02, 21:18

rafklim napisał/a:
tylko gdzie na bloku ?
raczej w srodku, na stropodachu przy otworze wentylacyjnym o odpowiedniej srednicy, jesli jest do niego dostęp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group