To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Płomykówka - Laskowice Pomorskie - problem, zamykają wlot dla płomykówki

krotom - 2006-10-03, 09:43

poza zasięgiem :???:
:sad:

Dominik - 2006-10-03, 11:03

Wykonalem dwa telefony i sprawa zostala załatwiona. Zadzwonilem do MOKu i tam dowiedzialem sie jaki jest numer tel. do Pani Genowefy Ryzop - czlonka wspolnoty mieszkaniowej zarzadzajacej blokiem. Plomykowki gniezdza sie w otworach wentylacyjnych (tak ja przypuszczalem :) Pani Genowefa powiedziala, ze bedzie sie opiekowała płomykowkami i na pewno zadba zeby przy ewentualnym ocieplaniu budynku nie zakladac siatek w otworach (jest 8 otworow z czego w 2 nie ma siatek). Jako opiekun plomykowkek pani Genowefa dostanie od nas materialy o płomykowce.

Mysle, ze warto tez podeslac plakacik z plomykowka do MOKu. Bibliotekarka, ktora pomogla mi zalatwieniu tel do Pani Genowefy mowiła, ze siedzac za biurkiem widzi stojaca w otworze plomykowke.

Dzieki amikosik za numer telefonu do MOKu

amikosik - 2006-10-03, 17:37

Właśnie, taki jeden telefon, kilka plakatów i ludzie zaczynają działać, zwracać uwagę, wykazywać inicjatywę. Bez tego telefonu pewnie ta pani siedziała by za biurkiem i patrzyła jak zalepiają otwór dla sowy. Jeśli płomykówka jest tam od dawna to młode pewnie rozpraszają sie po okolicy i jest szansa na inne stanowiska.
Dominik - 2006-10-03, 17:54

dobrze gada, dac mu wodki :)
Mirek - 2006-10-03, 18:09

Dominik napisał/a:
dac mu wodki

albo przynajmniej piwa :grin:

amikosik - 2006-10-03, 19:44

To Dominikowi należy się piwo za skuteczne negocjacje :-D
ZaP - 2006-10-03, 20:13

mogę być sponsorem w/w ale u mnie i przy bilardzie :)
ZaP

mikus.zet - 2006-11-20, 21:36

Byłem dzisiaj w Laskowicach i wydaje się, że, owszem, jest okej. Około 18.20 widziałem karmienie ptaka młodego przez rodzica. Młodziak wydzierał się wcześniej "chrapiąco - westchnieniowo" bardzo intensywnie.

Dziekuję wszystkim podającym wskazówki lokacyjne w tym temacie, bo pomogliście mi - bezwiednie, rzecz jasna - zobaczyć moje pierwsze płomykówki :idea: .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group