To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ochrona przyrody - Ochrona dudka

Mirek - 2006-02-13, 19:59
Temat postu: Ochrona dudka
Dotarły dzisiaj do biura budki dla dudka, w sumie niewielka partia (20 szt.). Planujemy je zawiesić w dolinie Bugu - tam, gdzie wiemy, że są dudki. Wykonamy to nie wcześniej niż 10 kwietnia, aby nie powłaziły do nich szpaki...
Nie wiemy na ile nasz pomysł (nowa konstrukcja) się sprawdzi.

ZaP - 2006-02-13, 20:38

przyjedźcie do mnie z jedną - u mnie nad stawem na wierzbach dosyć cz esto bywają Dudki ...
ZaP

Mirek - 2006-02-13, 20:45

A ten Twój Accipiter nie będzie łapał Upupa epops?! :D
Wadera - 2006-02-13, 21:20

zap napisał/a:
przyjedźcie do mnie z jedną


nie tak ZAP - trzeba sobie zamówić (poprosić Mirka moze odstąpi 1), przyjechac po nią do biura i powiesić samemu :mrgreen: Jam juz mam jedną obiecaną. 8)

Cephalanthera - 2006-02-13, 21:24

a mnie Mirek obieca? co roku na wsi na wiosnę latają dudki... W tamtym roku parka siadała sobie spokojnie na środku podwórka...
Basior - 2006-02-13, 21:25

Wadera napisał/a:
i powiesić samemu

i meldowac Mirkowi co tydzien co sie dzieje :mrgreen:
Oczywiscie trzeba wspomniec, ze budka jest projektu Mirka, to takie połaczenie budki dla pójdźki i budki D Sokołowskiego. Ciekaw jestem co z tego wyniknie, bo powiesimy tez troche budek mojego modelu (zabezpieczone blachą).

ZaP - 2006-02-13, 21:26

Mój accipter - jest bardzo grzeczny jak co niektórzy widzieli na własne oczy... i jesli juz poluje to na gołebie sąsiada (żartowałem) - jada tylko przepiórki i kurczaki... Jesli chodzi o dudka to jeśli bedzie udostępniona budka to chętnie zajadę i może stanę sie członkiem TP Bocian :P acha chętnie zapisze sie też na skzrynkę pustułkowa szt1 :)
ZaP
PS - Adaś - a jak Mirek sie nie zgodzi to zanwestuję w Twoja błyszczącą :) żeby mój myszak zalatujący na przepiórki mógł sie przeglądac <lol>

Basior - 2006-02-13, 21:47

zap napisał/a:
a jak Mirek sie nie zgodzi to zanwestuję w Twoja błyszczącą

Wypraszam sobie :D moje budki są w kolorze maskujacym, co prawda jeszcze nie w łaciatym jak mundury ale zawsze. Na fotce widac na jakiej wysokosci nalezy je wieszac aby zapobiec zajmowaniu ich przez szpaki, czyli ok 1 - 1,5 m. Nisko ale blacha ma uniemozliwic penetracje przez łasice i kuny.

Mirek - 2006-02-13, 22:05

Tak sobie myślę, po tym co piszecie, że jak tak dalej pójdzie, to odpadnie robota jeżdżenia w teren i wieszania skrzynek dudkowych. Może to i dobrze. Dostaniecie te skrzynki, ale pod kilkoma warunkami:
1. Mają być powieszone w bezpiecznym miejscu;
2. Muszą być zamocowane w okolicy, gdzie latają dudki;
3. Raporty co się dzieje z budką, w budce i wokół niej będą dostarczane na bieżąco!
Dzięki temu może wspólnie wyparcujemy na przyszłość lepszy model budki i nawzajem nauczymy się wielu nowych rzeczy!

mender - 2006-02-13, 22:10

A i my przyjmiemy ze dwie... mamy takie miejsca.
Mirek - 2006-02-13, 22:13

No ładnie - to w Siedlcach nic nie zostanie! A dudki nad Bugiem?! Tam jest ich pełno!
mender - 2006-02-13, 22:15

No to określ się Mirek - rozdajesz czy nie?
Mirek - 2006-02-13, 22:16

Słowo się rzekło!
Wadera - 2006-02-13, 22:21

Mender nie bądz pazerny - Mirek moze jedynie po 1 sprezentować! ( jutro chyba mi się oberwie) :roll:
Szybszy - 2006-02-13, 23:08

A propos budek Basiora - w zeszłym roku pod koniec lata kolega kupił małe gospodarstwo na zamojszczyźnie do celów rekreacyjnych. Wszyscy kupowali prezenty na imprezę-parapetówę, ale furorę zrobiłem ja z budkami od Basiora. Od tej pory kolega zawsze wygląda ptaków w budce i nie może doczekać się wiosny chociaż już ma zdjęcia dzięcioła, który budkę odwiedzał.

Polecam budki Basiora na prezent ! 8)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group