To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ssaki - Ślady zwierząt.

pieczara - 2006-02-25, 13:49
Temat postu: Ślady zwierząt.
Dziś na działce widziałem dużo sladów zwierząt. jedne były malutkie, jak u myszy i kończyły się na brzegu wody, a ponownie rozpoczynały na drugim brzegu, myślę, ze to slady rzęsorka rzeczka. drugie ślady, to spore łapy drapieznika, pomiędzy którymi jest ogon. Myślę, że to wydra, po sassiedzi je tam widują. Super, nie sadziłem, że tam mam tyle zwierząt. Są jeszcze (na pewno) sarny, bażanty, jaszczurki zyworodne, bociany białe, myszy, zające i mnóstwo żab i ropuch
Accipiter - 2006-02-25, 20:44

Niedaleko domu mam pełno śladów saren, lisów, łasicowatych (w tym borsuków) no i dzików. Ślady ptactwa łownego też się znajdą.
pieczara - 2006-02-26, 15:29

Nigdy nie widziałem borsuka na wolnośći, są fajne. Dziwne, że mimo iz należą do łasicowatych, to są takie bardziej do psów podobne, niż np. do wydry, czy gronostaja.
Accipiter - 2006-02-27, 09:18

Widziałem niedawno ślady jenota. Widywałem je może 2-3 razy do tej pory. Fajne zwierzaki, widziałem kiedyś ich nory, nie wiem w jakiej ilości występują w obwodzie, ale cieszę się z tego że wogóle są.
forestman - 2006-02-27, 10:43

wczoraj...tropy wilka i rysia w GPN - rejon Gorca i Doliny Kamienicy (obs. z Loganem, Cephalanthera i Piosu).
mixer - 2006-02-27, 19:01

W moich okolicach można znaleźć tropy głównie lisów, saren i zajęcy czasem jeszce borsukow dzików i jeszcze jakieś małe( pewnie myszy albo coś w tymm stylu).
A tak na marginesie tropy to odciski łap a ślady to kau, pozostałości po żerowaniu i takie tam inne :smile:

Accipiter - 2006-02-28, 13:04

Byłem w niedzielę w lesie i zobaczyłem swieże legowisko dzika i tropy. W lesie było trochę śniegu w dodatku mroziło także dzik musiał usłyszeć trzeszczący śnieg i zdołał uciec. Pobiegłem za nim ale po dziku ani śladu.
Mirek - 2006-02-28, 15:15

Accipiter napisał/a:
Pobiegłem za nim ale po dziku ani śladu.

Chyba teraz to na dziki trzeba już uważać, bo zdaje się przychodzą na świat pierwsze młode warchlaczki. A locha jak się zdenerwuje to... trzeba ogladać się za wysokim porządnym drzewkiem... :lol:

Accipiter - 2006-02-28, 15:45

Na młode musimy jescze poczekać. Huczka była w grudniu i w styczniu, a pierwsze młode pojawią się gdzieś tak pod koniec, albo w połowie marca. Miałem już do czynienia z dzikami, było kilka takich sytuacji,że jak dziś o nich wspomne to mi zimny pot na czoło wychodzi. W okolicy gdzie mieszkam jest pełno dzików, jak tylko wejdzie sie gdzieś w las lub jakieś łąki itp. pełno jest śladów żerownia tych kolosów. Buchtowiska, tropy...., niektóre tropy są wielkości dłoni dorosłego człowieka.
mixer - 2006-02-28, 16:11

Ja dziś jakieś 100 metrów od mojego domu znalazłem tropy kuny domowej.
Jej terytorium obejmuje teren kościoła który widze z okna. Mam zamiar trochę jej poszukać :smile:

Accipiter - 2006-02-28, 18:45

Ja za to zobaczyłem dziś tropy kamionki koło klapy od gołębnika. Skubana, wie że znajduje się tam coś na ząb.Kiedyś zadusiła mi ponad 10 sztuk.
Mirek - 2006-02-28, 18:45

mixer napisał/a:
Jej terytorium obejmuje teren kościoła który widze z okna. Mam zamiar trochę jej poszukać

Zorientuj się może, czy przypadkiem na tym kościele jest płomykówka, lub czy były w przeszłości!

pieczara - 2006-02-28, 21:03

Czytałem, że gdzieś w lasach spalskich już przyszły na świat pierwsze wrchlaczki i pszczoły się obudziły.
Marfu - 2006-02-28, 21:13

No wlasnie - mi teraz doniesiono o samicy dzika z mlodym...
pieczara - 2006-02-28, 21:25

Mam nadzieję, że teraz zima będzie łagodna, a śniegi zaczną topnieć, juz się niektóre zwierzaki zaczynają budzić, a niektóre rodzić. :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group