To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Budki lęgowe - Budki dla jerzyka

Krzychu55 - 2017-07-14, 15:29

A co myślicie o wieżach lęgowych dla jerzyków chciałbym żeby taka powstała w moim mieście
Loxon80 - 2017-08-20, 10:35

W jednej z moich budek jerzyki mają jeszcze około 25 dniowe młode po tym jak intruz zniszczył poprzednie jaja.Dziś paskudna pogoda.Deszcz i tylko 15 stopni.Nie widzę rodziców przy budce.Mam nadzieję że nie porzuciły młodych i po prostu ze względu na aurę siedzą cały dzień w gnieździe?
Loxon80 - 2017-08-28, 22:05

Widzę że tu cisza jak nigdy.U mnie wszystko się skończyło dobrze tzn. młody jerzyk wyleciał niemal 2 dni po opuszczeniu gniazda przez rodziców(był jeden jak się okazało).Wygląda na to że miał nieco więcej niz 25 dni.Swoją drogą jerzyki mają super oszacowanie co do młodych i ich warunków jeśli chodzi o "dorosłośc".Śmiało można powiedziec że to ich mobilizuje do wylotu na świat.A więc gdybyście mieli taki przypadek nie ma co się martwic.Wiedzą co robią.Wszystko wskazuje na to że z roku na rok będzie jeszcze więcej jerzyków w moim mieście.Na budynkach należących do Spółdzielni w Skarżysku jest już zainstalowanych ponad 300 budek.
Hagrid - 2017-10-24, 18:48

W tamtym roku powiesiłem 5 budek dla jerzyków na domu jednorodzinnym na wysokości 6 m pod okapem który wystaje 80 cm w czasie sezonu nad domem przeleciało kilka jerzyków ale żaden nie
zechciał zawitać do nowego lokum natomiast modraszki wprowadziły się i wyprowadziły lęg z skrajnej budki. Podczas obserwacji czasami widywałem jak ptaki mylą budki które są koło siebie ale myślałem że to sporadyczne a tu podczas październikowego czyszczenia w 5 budkach gniazda modraszki... Ciekawe czy to przez pomyłkę czy inżynieryjne zapędy samca.... Może w przyszłym roku jerzyki zawitają :cry:

boo9 - 2017-10-24, 19:10

Jeśli jerzyki nie latają w pobliżu budek często to Załącz odtwarzanie jerzyków z MP3 to na pewno się ich to zaciekawi i dużo szybciej się wprowadzą.
Hagrid - 2017-10-24, 20:53

O wabieniu pomyślę ale wolał bym dać sobie a raczej im "przysłowiowe jerzykowe" 4 lata może się wprowadzą.
marioptak - 2018-08-02, 17:18

W tym roku w mojej szafie mam 2 pary lęgowe jerzyków i 2 komory zajmowane przez jerzyki młodociane. W jednej z komór bogatki wyprowadziły 2 legi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group