To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ryby - ślimaki w akwarium

pieczara - 2007-05-29, 17:42
Temat postu: ślimaki w akwarium
Hey! ;-)
Mam problem, w akwarium mam sporo ślimaków i glonów, nie mogę ich hodować, a same rozmnarzają sie jak oszalałe. Szkoda mi jest je zabijać, gotować, czy wrzucać do WC. Wrzucać do rzeki też bez sensu, bo to nie jest nasza rodzima fauna. Co mam zrobić? :roll:

Corvus - 2007-05-29, 19:34

rozwiązaniem problemu będzie kupienie Grubowarga dwubarwnego (Epalzeorhynchus bicolor) czyli popularne Lobeo. ślimaki nie mają szans.
ale uwaga, może być agresywna w stosunku do małych ryb i je podgryzać.

Anonymous - 2007-05-29, 20:38

Kilka razy prowadziłem walkę ze ślimakami w moim akwarium i tylko jeden raz udało mi się je całkowicie wyeliminować - metodą chemiczną. Póżniej dostałem od kolegi lotosa czerwonego a razem z nim jajeczka ślimaków i mam je teraz na nowo :green: . Najlepszą rybą do ograniczenia populacji ślimaków w akwarium jest bocja wspaniała. To piękna ryba, łagodna i prowadząca nocny tryb życia. Na forach akwarystycznych zwalczanie ślimaków to jeden z popularniejszych tematów :green: .
pieczara - 2007-05-30, 10:36

No trzeba przynzać dosyć uciążliwe są te ślimaki:P, ale wyrzucanie do rzeki,, to raczej zły pomysł ;> ??
Corvus - 2007-05-30, 12:21

pieczara napisał/a:
No trzeba przynzać dosyć uciążliwe są te ślimaki

jak dla kogo.
ja specjalnie sprowadzam sobie do akwa ślimaki. nie przeszkadzają mi zupełnie. zjadają resztki pokarmu i czyszczą szyby z glonów.

Bocian - 2007-05-30, 15:26

ile czasu musi stać woda pobrana z kranu by można ją było wymienić częściowo w akwarium?
P@tryk - 2007-05-30, 21:18

Moim jedynym problemem z ślimakami to było to, że było ich mnóstwo :green: bo w sumie w niczym innym mi nie podpadły.Corvus dobrze napisał (nie chce uchodzić za eksperta to jest tylko moje zdanie...nie chce następnych uwag co do mojego pisania :neutral: ) o ślimakach.Czyszczą szyby w akwarium.Jak ma sie tylko jednego * i to małego glonojada) to raczej warto mieć stadko ślimaków
PZDR :green:

Corvus - 2007-05-30, 21:21

Bocian napisał/a:
ile czasu musi stać woda pobrana z kranu by można ją było wymienić częściowo w akwarium?

z reguły około doby.

P@tryk - 2007-05-30, 21:22

A nie będzie wtedy za bardzo twarda ta woda w akwarium?
Corvus - 2007-05-30, 21:36

a to zależy od tego jaką się ma w wodociągach. akurat nasza siedlecka jest w miarę dobra.
P@tryk - 2007-05-30, 21:38

Bo jak kiedyś tata wlał wodę (normalna kranówa) to później musiał ją zmiękczać (specjalnymi zmiękczaczami w takich małych woreczkach :wink: )
PZDR

pieczara - 2007-07-09, 15:47

Nie ma rady, muszę sobie sprawić nowe akwarium, z nowymi roslinami, żwirem itp.
Zrobię sobie większe od razu :wink:

P@tryk - 2007-07-09, 16:43

No ale nie wiem po co masz kupować od razu nowe akwarium skoro możesz wykorzystać jakieś środki na ślimaki i na inne "niedogodności" w akwarium ;-)
pieczara - 2007-07-09, 18:14

Ale akurat mój brat zlikwidował swoje i odziedziczyłem po nim duże akwarium z niezłym wyposażeniem ;-) , ma chyba z 200 litrów, więc będzie dużą ozdobą :cool:
P@tryk - 2007-08-23, 20:23

Mi tata wziął Akwarium bo jak powiedział:
" po co ma tu leżeć skoro nie interesujesz się tym..."
Powiem szczerze że lubiłem te rybki lecz skoro tak surowa ocena "Żiri" zadecydowała o tym no to cóż...-trudno



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group