To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ryby - czy ktos moze mi pomoc?

marta1 - 2008-01-01, 22:01
Temat postu: czy ktos moze mi pomoc?
witam mam problem moje rybki sa chore jak mam je leczyc najpierw moj glonojad dostal jakies plamki na grzbiecie i ogonie pare dni poznie mi zdechl teraz zauwazylam te same biale plamki u moich duchow sa dziwnie ospale siedza caly czas przy grzalce albo spi prawie nic niejedza zauwazylam ze ocieraja sie o wszystko czytalam ze to moze byc jakas plesniawka czy jest jakis sposob leczenia domowym sposobem czy musze cos kupic boje sie ze mi zdechna rybki(duchy)jesli ktos cos wie to prosze o pomoc :cry:
variicornis - 2008-01-01, 22:16

A próbowałaś na jakimś forum sticte akwarystycznym?
Robert M. - 2008-01-01, 22:33

Musisz podniesc temp do jakis 28* i zastosowac srodki przeciw grzybom, to jest najprawdopodobniej jakis rodzaj "pleśniawki" w wiekszosci sklepow zoologiczych sa dostepne odpowiednie srodki chemiczne.
marta1 - 2008-01-01, 23:38

Robert M. napisał/a:
Musisz podniesc temp do jakis 28* i zastosowac srodki przeciw grzybom, to jest najprawdopodobniej jakis rodzaj "pleśniawki" w wiekszosci sklepow zoologiczych sa dostepne odpowiednie srodki chemiczne.
przegladajac internet i zdjecia podejrzewam ze moje ryby maja ospe jak to sie leczy czy jest jakis domowy sposob slyszalam ze trzeba podniesc temperature do 30 stopni i rozposcic lyzke soli w szklance z letnia woda i wlac do akwarium :cry:
Robert M. - 2008-01-02, 06:48

Ja jednak proponuje wstapic do sklepu, odpowiednie srodki kosztuja 3-5zł wiec nie jest to wielki wydatek.
marta1 - 2008-01-02, 08:20

ja oczywiscie pojde po ten srodek tylko niechcialam zeby mi ryby zdechly do dnia dzisiejszego a zdechl mi jeden duch w nocy,wczoraj byly sklepy zamkniete a ja chcialam ratowac rybki,pozdrawiam
Kasia Gifek - 2008-01-09, 21:35
Temat postu: ?
A szukałaś w książkach?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group