To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

TP BOCIAN - Szkolenie wysokościowe dla ochotników z TPB

Basior - 2006-04-09, 20:09
Temat postu: Szkolenie wysokościowe dla ochotników z TPB
Jak wszyscy wiemy Mirek nie ustaje z organizowaniem prac na wysokościach, jak tylko załatwi nową partie budek dla pustułek znów będzie obdzwaniał wszystkich znajomych, którzy chodzą po drzewach. Na dodatek za pare chwil trzeba będzie te pustułki obrączkować. Ponadto na wiosne telefon w biurze sie grzeje, bo nagle wszyscy sobie przypominają, że trzeba przyciąć gałęzie przy ich gniazdach bocianich. Pozatym jest jeszcze bocian czarny, sowy na wieżach, puszczyki na swierkach, pójdźki na blokach, tracze na olchach, krzyżówki na topolach, gniazda na stodołach itp. itd. I wciąż za mało rąk do pomocy.
W zwiazku z tym w sobotę rozpoczęło się, od dawna planowane szkolenie wysokościowe dla naszych ochotników (w tym 6 naszych forumowiczów :smile: ). O szczególach technicznych, czyli czego i na czym się uczyliśmy to pewnie Pepe, głowny sprawca zamieszania napisze.
Szkolenie bedzie trwalo 4 dni, pierwsze dwa mamy juz za sobą.
Miejsce akcji - wysadzone bunkry w Janówku koło Nowego Dworu MAz.
A poniżej kilka fotek z ostatnich dwóch dni.

Mirek - 2006-04-09, 20:14

Basior napisał/a:
Mirek nie ustaje z organizowaniem prac na wysokościach, jak tylko załatwi nową partie budek dla pustułek znów będzie obdzwaniał wszystkich znajomych,

No to chłopaki, jutro przyjedzie 100 nowych budek - może jeszcze z 50 powiesimy zanim sezon się na dobre rozpocznie? Kto jest chętny?!

Basior - 2006-04-09, 20:16

ciag dalszy:
Mirek - 2006-04-09, 20:19

Basior napisał/a:
ciag dalszy:

Ooo, nawet była płeć piękna?!

Basior - 2006-04-09, 20:20

Mirek napisał/a:
No to chłopaki, jutro przyjedzie 100 nowych budek - może jeszcze z 50 powiesimy zanim sezon się na dobre rozpocznie? Kto jest chętny

Ustalilismy na kursie, że Ty też musisz byc chociaż kilka razy spuszczony na linie abyś wiedział w co nas wrabiasz... :wink: :twisted: :green:

Mirek - 2006-04-09, 20:28

Żartowałem... :green: :wink:
Marfu - 2006-04-09, 20:33

Boisz sie? No co Ty... Nie zjedziesz??
Mirek - 2006-04-09, 20:35

Marfu napisał/a:
No co Ty... Nie zjedziesz??

Jeszcze lina by się urwała?!

Judy - 2006-04-09, 21:21

Łeee jakoś przegapiłam informację o tym szkoleniu. :sad: Szkoda, na wysokościach zawsze przyjemnie połazić.
Basior - 2006-04-10, 07:23

Judy napisał/a:
Łeee jakoś przegapiłam informację o tym szkoleniu.

To szkolenie napewno nie będzie ostatnim, pozatym planujemy wyjazdy doszkalajace (specyfika drzew...), juz poza oficjalnym kursem. Zapraszamy.

Batman - 2006-04-12, 17:22

Basior napisał/a:
pozatym planujemy wyjazdy doszkalajace (specyfika drzew...), juz poza oficjalnym kursem


Oo a kiedy to bo ja bardzo chetnie sie pisze na cos takiego: lubie spr. dziuple, ale z uprzeza mi to strasznie duzo czasu zajmuje, a bez po gl;adkich sosnach nie zawsze sie da...
Prosilbym o informacje kiedy i gdzie takie cos bedzie.

Basior - 2006-04-13, 21:47

Batman napisał/a:
lubie spr. dziuple, ale z uprzeza mi to strasznie duzo czasu zajmuje, a bez po gl;adkich sosnach nie zawsze sie da...
:grin: Bat, to chcesz sie dowiedzieć jak wejść szybko na gładką sosnę bez uprzęży? To chyba do Coperfilda musisz sie udać :wink:
A moze chodzi ci o uciązliwe wchodzenie w drzewołazach? Też tego nielubie, ale wytrenowana osoba dostaje sie szybciutko na czubek sosny, np. znajomi szyszkarze, którzy czasami wieszają nam budki. Inny sposób, bez drzewołazów bedziemy dopiero przerabiać w maju. Ale tu tez ważny jest trening... Na tej samej ściance, na której uczyliśmy sie zjazdów trenowali wchodzenie na czas alpiniśći, zasuwali jakby po równym szli!

GrzegorzBP - 2006-04-14, 08:40

małe pytanko - bo na fotach nie ma - były same zjazdy czy i prusikowanie - bo małpa jak widać w zestawie była. Nie widzę też ławeczek zas fakt używania tylko dupowsporków bez szelek jest wielce zastanawiający?
PePe - 2006-04-14, 13:49

GrzegorzBP napisał/a:
Nie widzę też ławeczek zas fakt używania tylko dupowsporków bez szelek jest wielce zastanawiający?


Obrobiłem się po dłuższej nieobecności i mogę zabrać głos.

Masz rację Grzegorzu - to były pierwsze dwa dni w skale / na linach, także jeszcze bez wychodzenia. Ból rączek i nóżek jeszcze przed nimi, Nami.

Tutaj wszystkie techniki zjazdu i asekuracji czyli bez i wraz z użyciem "złomu".

Sprawna grupa! Tylko ważne aby do następnego spotkania węzełki trenowali... :green:

PePe - 2006-04-14, 13:51

Szkolenia będziemy jeszcze w przyszłości przeprowadzać.
Zapewne nie będzie to okres letni, z racji obleganych terminów szkoleń w górach - najszybciej wrzesień.

Będę jednak każdorazowo informował na Forum o takim przedsięwzięciu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group