To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ryby - Karmienie - rybki akwariowe

Daisy7 - 2009-11-25, 17:12
Temat postu: Karmienie - rybki akwariowe
Mam dużo rybek. Są ro kilkadziesiąt gupików, kilkadziesiąt mieczyków, 2 molinezje, 3 danio, 3 skalary i 10 neonków. Te wszystkie rybki karmię karmą dla rybek akwariowych z firmy Tropical. Lubią ją i jedzą, ale zastanawiam się czym jeszcze można karmic zwykłe rybki akwariowe (takie jakie wypisałam na górze) oraz co jedzą młodziutkie rybki (takie zaraz po urodzeniu). Byłabym wam wdzięczna za odpowiedzi :smile:
ZaP - 2009-11-25, 19:34

mrożona larwa komara, a młode planktonem mozna karmić..
pz

Daisy7 - 2009-11-25, 21:08

dzięki :green:
Corvus - 2009-11-26, 00:18
Temat postu: Re: Karmienie - rybki akwariowe
Daisy7 napisał/a:
ale zastanawiam się czym jeszcze można karmic zwykłe rybki akwariowe (takie jakie wypisałam na górze)

doskonałym pokarmem jest mrożona ochotka.
do kupienia praktycznie w każdym sklepie akwa. miesko to miesko ;)
zacznij im to podawac a od razu zobaczysz efekty..... gwarantuję......

Corvus....akwarysta z 15 latnim doświadczeniem ;)

Robert M. - 2009-11-26, 08:02

B.dobre są tez rozwielitki, które mozna samemu złapać w jakis oczkach wodnych bądź stawach. Zawsze wpuszczałem do zbiornika spora ilosc rozwielitek co wystarczało rybom na jakies 2-3dni. Moje dyskowce były zadowolone ruszającą się przekąską.
Waldi - 2009-11-26, 09:37

Co do pokarmów żywych. Według moich obserwacji najlepszym pokarmem jest artemia i oczlik. Oczlika przede wszystkim łapię. Można go łapać cały rok, nawet pod lodem, oczywiście najlepiej ze zbiorników gdzie nie ma ryb, choć przyznam, że nie zawsze się do tego stosuję.
Dorosłą postać artemii kupuję w sklepie zoologicznym.
Łapię też rozwielitkę, ale nie jest ona tak chętnie podejmowana przez moje ryby jak inne żywe pokarmy. Poza tym cechuje się ona krótką żywotnością.
Oczlika hoduje w dużych zbiornikach na podwórku, tam też lęgną się komary. Ich larwy są chętnie spożywane przez ryby, a ich podawanie w dużych ilościach jest bardzo dobrym sposobem stymulujących tarło.
Polecam też szklarkę. Chętnie podejmowany, bezpieczny i bardzo żywotny pokarm.
Narybek karmię w pierwszym tygodniu nicieniami mikro, następnie naupilusami artemii. Później oczlik, a po kilkunastu tygodniach dieta jak u ryb dorosłych.
Ochotki nigdy nie stosuję. Lepszych pokarmów mam dostatek, a z tą najłatwiej przywlec jakieś choróbsko.

Daisy7 napisał/a:
Mam dużo rybek. Są ro kilkadziesiąt gupików, kilkadziesiąt mieczyków, 2 molinezje, 3 danio, 3 skalary i 10 neonków.

I na jaki litraż to wszystko?

Daisy7 - 2009-11-26, 16:51

Wielkie dzięki wam wszystkim za podpowiedz. Na pewno mi się przyda.
Waldi napisał/a:

I na jaki litraż to wszystko?
Nie wiem tylko co do tego, co to znaczy "litraż"?
vermilion - 2009-11-26, 16:58

Daisy7 napisał/a:
Nie wiem tylko co do tego, co to znaczy "litraż"?


kolega miał na myśli jaką pojemność ma twoje akwarium ;)

lukasz0207 - 2009-11-28, 11:30

Dla młodych jest bardzo dobry też cyklop.
Waldi - 2009-11-28, 20:26

lukasz0207 napisał/a:
Dla młodych jest bardzo dobry też cyklop.

a było o nim dwa posty wyżej

camelmk - 2009-12-09, 11:28

A ja polecam kupowany żywy pokarm z hodowli, a nie łapany bo kiedyś załatwiłem tak całe akwarium. Choróbsko z naturalnego zbiornika ....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group