To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ptaki - Ptaki w serialach

Sikorka - 2012-01-15, 18:25
Temat postu: Ptaki w serialach
Wyczulona jestem na głos jerzyków, na które niestety trzeba jeszcze trochę poczekać. Z przyjemnością oglądam "Ojca Mateusza", ponieważ tam, w odcinkach kręconych latem, można wyraźnie usłyszeć głosy tych ptaków.
W zimowych odcinakach tego serialu pojawiają się gołębie miejskie w dużych ilościach oraz różne krukowate. :smile:

Anton - 2012-01-15, 18:40

Różnie z tym bywa. Nieraz mnie bardzo razi gdy akcja filmu dzieje sie np. we wrześniu, a oglądamy i słyszymy na ekranie tętniący wiosennym śpiewem ptaków majowy las :lol:
Sikorka - 2012-01-15, 19:46

He he, to prawda, że zdarzają się wpadki :) .
Mirek - 2012-01-15, 19:49

Anton napisał/a:
Nieraz mnie bardzo razi gdy akcja filmu dzieje sie np. we wrześniu, a oglądamy i słyszymy na ekranie tętniący wiosennym śpiewem ptaków majowy las

Niedawno w czarno-białym filmie o obronie Westerplatte we wrześniu wilgi i zięby śpiewały, o ile dobrze pamiętam... Ale to nagminne...

Ania B. - 2012-01-15, 22:18

Ale i tak praktycznie w każdym serialu słychać jerzyki :D
Pliszek - 2012-01-16, 10:15

Bardzo fajny watek ;) No i muszę przyznać ze często słyszę ptaki w serialach np w "M Jak Miłość" jeśli ktoś ogląda to zwykle na ulicy "Deszczowej" słychać sroki o ile sie nie myle
albo cudowne tez było jak oglądam czasami "pierwsza Miłość " i słychać tam wiosenne trelele sikorek ach po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor ;)

Anton - 2012-01-16, 18:56

Pliszek napisał/a:
po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor

Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa :smile:

Sikorka - 2012-01-16, 21:04

Pliszek napisał/a:
Bardzo fajny watek ;) No i muszę przyznać ze często słyszę ptaki w serialach np w "M Jak Miłość" jeśli ktoś ogląda to zwykle na ulicy "Deszczowej" słychać sroki o ile sie nie myle
albo cudowne tez było jak oglądam czasami "pierwsza Miłość " i słychać tam wiosenne trelele sikorek ach po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor ;)


Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu :) . Nęciło mnie od jakiegoś czasu coś na ten temat napisać, bo też zwracam uwagę na głosy ptaków, albo wątki ornitologiczne w serialach, czy filmach fabularnych. Kiedyś w "Plebanii" wójt intensywnie wsłuchiwał się w głosy różnych ptaszątek, gromadził nagrania, a jakiś czas temu w "Klanie" Bożenka zawarła znajomość z pewnym ornitologiem :) .

Sikorka - 2012-01-16, 21:06

Anton napisał/a:
Pliszek napisał/a:
po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor

Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa :smile:


No to jest nas więcej :) .

Pliszek - 2012-01-17, 00:18

Sikorka napisał/a:
Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu
Ależ prosze ;)

Anton napisał/a:
Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa
no tak kto kocha ptaszki zawsze bedzie je słuchał i szanował dzieki nim seriale sa takie "ŻYWE" teraz w wiekszosci serialach jest wiosna badz wczesne lato wiec ptakow jest mnostwo musze kiedys przysłuchac sie czy słychac jaskółki bo tych aktorek jeszcze nie słyszałem na jakims planie filmowym ;)
Sikorka - 2012-01-17, 00:22

Pliszek napisał/a:
Sikorka napisał/a:
Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu
Ależ prosze ;)

Anton napisał/a:
Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa
no tak kto kocha ptaszki zawsze bedzie je słuchał i szanował dzieki nim seriale sa takie "ŻYWE" teraz w wiekszosci serialach jest wiosna badz wczesne lato wiec ptakow jest mnostwo musze kiedys przysłuchac sie czy słychac jaskółki bo tych aktorek jeszcze nie słyszałem na jakims planie filmowym ;)


No to trzeba wytężyć słuch :)

Pliszek - 2012-01-17, 00:23

oj bede bede ;)
krotom - 2012-01-18, 11:41

kultowy jest też głos lodowca bez względu na to czy akcja gęstnieje w górach, na bagnach czy też w środku lasu :roll:
kOKOn - 2012-01-18, 15:21

W serialu "Ranczo", gdy akcja rozgrywa się nocą, słychać we wsi głos włochatki :)
Mirek - 2012-01-18, 17:42

Z kolei w filmach amerykańskich nagminnie usłyszeć można głos myszołowa rdzawosternego. W polskich chyba czasem też...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group