To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Inne bezkręgowce - Tygrzyk paskowany

Kamil - 2008-01-17, 21:43

ptasiarz napisał/a:
Trudno osądzić, co to za pająk, ale chyba to on!
Na pewno on :wink: Zdjęcie tylko tak dodałem,dla dokumentacji :roll: ale jestem na 100% pewien,jaki to był gatunek :smile:
Polinik - 2008-08-11, 17:33

Dziś znalazłem takiego jednego w ogródku, niemal w centrum Gdańska.

I od razu pytanie -- czy przeżyje zamknięty miesiąc w sporym słoiku? W ogrodzie nie przeżyje na pewno -- nade mną mieszka dwójka dzieci, dla których pająki to coś, co powinno być na podeszwie bądź na szpilce. Za miesiąc się wyprowadzają i Tygrzyk wróciłby do ogrodu.

Pokarmu miałby dość, much mogę zapewnić mu bardzo dużo.

jemi - 2008-08-20, 20:08

dziś widziałem pięknego dorodnego tygrzyka na drzwiach szkoły w Czerwonce gmina Sokołów Podl. pow. sokołowski
kmichalak - 2008-09-07, 09:25

A ja trafiłem na dwa stanowiska tygrzyka na Dolnym Śląsku: w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy - jeden osobnik, oraz we Wrocławiu w okolicach Rędzina - osobników... no nie liczyłem wszystkich ale mnóstwo :) Na obszarze dwóch, trzech metrów kwadratowych z 6 czy 8 co najmniej. W wolnej chwili postaram się wrzucić fotki.
GrzegorzBP - 2008-09-08, 07:47

to możecie sobie dopisać lokalizację:
52.22.641 N
021.38.832 E
w ilości hurtowej :green:

Sturnus vulgaris - 2008-09-30, 12:36

na łąkach kazuńskich gmina czosnów było ich w tym roku od cholery jeden obok drugiego w przeważającej większości samice.
camelmk - 2008-10-01, 09:20

Polinik - to już lepiej wynieś go gdzieś pod las.

A co do tygrzyków to w zeszłym roku było ich pełno koło mojego bloku na łące (Kraków - Kurdwanów), dosłownie co 2 metry jakiś - w tym roku pojedyńcze sztuki.

Kamil - 2009-08-09, 13:14

Znaleziony wczoraj wieczorem na bramie garażowej :green: i przeniesiony w bezpieczne miejsce.

Obok siedział też mniejszy, brązowy pająk, ale nie zwróciłem na niego większej uwagi, bo byłem przekonany, że to zwykły krzyżak i tylko zdjąłem go z bramy. Później wyczytałem, że u tygrzyków samce właśnie tak wyglądają, czyli mogła to być para, a skoro tak to chciałem je z powrotem ze sobą połączyć, ale dzisiaj nie widziałem już żadnego z nich.

tadekptaku - 2009-08-09, 13:35

Kamil napisał/a:
a skoro tak to chciałem je z powrotem ze sobą połączyć, ale dzisiaj nie widziałem już żadnego z nich.
znajda sobie innych partnerow :)
Kamil - 2009-08-09, 19:27

Okazało się, że przeniesiony przeze mnie osobnik zrobił sobie ładna pajęczynę w pokrzywach gdzie nikt nie chodzi i nie kosi, a i prostoskrzydłych tam nie brakuje, więc będzie mu się całkiem przyjemnie żyło ;-)
Kamil - 2009-11-15, 12:08

Okazało się również, że kilkadziesiąt metrów od mojego domu jest takie miejsce, w którym jest pełno tygrzyków :smile: Ciężko je było dokładnie policzyć, ale było ich co najmniej kilkanaście. Że też wcześniej o nich nie wiedziałem :roll:
Jednego osobnika widziałem też w tym roku na torach na torfowisku Karaska.

yoshi - 2010-09-10, 18:50

Tygrzyki chyba zrobiły się bardzo popularne, skoro już nikt o nich nie pisze... :green:
W Tczewie na działkach "Nad Wisłą" też sobie żyją. Jednego obserwuję od 2 miesięcy, drugiego zauważyłam kilka dni temu - mieszka na sąsiedniej kępie roślin.




:wink:

mysz leśna - 2018-08-22, 20:06

To parę lat za późno i pewnie o tygrzyka można się już potknąć, ale dzisiaj spotkalem a nawet sfotografowałem tygrzyka na Zakolu Wawerskim w Warszawie, mniej więcej w tym miejscu: 52,23167 21,120641.
mysz leśna - 2019-01-10, 21:02

Niedługo potem na tym samym wale ale w odległości około 1 km był inny tygrzyk. Więc jest ich tam więcej. Zdjęcia pierwszego:




arturro - 2019-03-14, 11:09

U mnie na posesji, spotykam nieraz po kilka szt. Jest ich już całkiem sporo u nas.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group