To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ptaki - Dudek

Kamil - 2007-12-20, 19:20

W moich okolicach są dudki :smile: W tym roku mam zamiar ich poszukac ,nawet wiem gdzie :wink: Bo mam nadzieję że nie skończy się na jednej obserwacji sprzed paru lat
Zdun - 2007-12-21, 13:03

ja sporo dudków widzialem na Bugiem, w okolicach Mielnika i nie tylko, a na wiosne zamierzam powiesic troche budek nad rz. Grabią ( 50km na S od Łodzi) i sie okaze czy tam sa czy nie, bo warunki zdaja sie byc odpowiednie ... oby :roll:
CoTo - 2008-04-02, 19:13

W m. Ślipcze o gdz.6-15 rano nad rz. Bug.
-dudek-1 ,

timmy - 2008-04-04, 13:05

Super - to ja tez juz zaczynam szukac dudkow :)
timmy - 2008-04-12, 12:43

No i nalot dudków rozpoczal sie na calego :) Wczoraj w Turawie k/Opola 2 dudki przelatujace nieopodal :)
Jagr - 2008-04-12, 14:12

timmy napisał/a:
No i nalot dudków rozpoczal sie na calego :) Wczoraj w Turawie k/Opola 2 dudki przelatujace nieopodal :)


...plus głosy jednego w pobliżu Jedlic (wsch. część zbiornika) :wink:

Władysław Kłak - 2008-04-29, 22:46

Dudki piękne ptaki i co z tego że przylatują obok budek jak ich zaraz szpaki przeganiają.

Dwie budki dla kraski wiszą dość wysoko , zajęły szpaki. trzy budki nisko nad ziemią po pięciu minutach od zawieszenia już była wojna szpaków o nią.
W sumie osiem budek już zajętych przez szpaki, wszyskie widać z werandy, czemu te szpaki mnie tak prześladują?

Po jutrze ustawiam nowe budki na otwartej przestrzeni.

Basior - 2008-04-30, 10:16

Władysław Kłak napisał/a:
trzy budki nisko nad ziemią po pięciu minutach od zawieszenia już była wojna szpaków o nią.
Chyba trzeba bedzie "wieszać" z otworem na poziomie ziemi, polskie szpaki nie szanują norm unijnych i włażą nawet do budek powieszonych poniżej 1m ...
Jerzyk - 2008-04-30, 18:40

:/
pozostaje jeszcze zabijanie otworów wejściowych i otwieranie ich na ostatnią chwilę...

Anonymous - 2008-04-30, 18:50

Najlepiej by było wynaleźć jakiegoś straszaka lub coś podobnego, co odstraszało by szpaki, a było obojętne dla innych ptaków. :smile:

Na pewno trudniej zrobić, niż powiedzieć. :neutral:

Kamil - 2008-05-13, 19:50

Dzisiaj miałem bardzo udany początek dnia :green: :
Obudziłem się ok.6.20 i nagle słyszę głośne "hupanie" dudka.Od razu pobiegłem do okna i zacząłem wypatrywać,ptak musiał być gdzieś blisko skoro było go słychać przez zamknięte okno.Odzywał się kilka minut i wydaje mi się że przez moment chyba go widziałem,jednak zanim przyłożyłem do oczu lornetkę znikł,więc pewności nie mam że to był on.Jednak sam fakt że mogłem posłuchac jego głosu,nie ruszając się z domu bardzo mnie ucieszyl,bo to oznacza że dudki są w okolicy :smile: Muszę ich teraz uważnie wypatrywać :wink:

Władysław Kłak - 2008-05-13, 20:51

No niestety, ostatnia budka wkopana i też szpaki zajęły po kilku godzinach.
Zapewne będę musiał opisywać budki " tylko dla dudków" :lol:
Dudki są widziałem dwie pary.

Beata - 2008-05-13, 21:01

Władysław Kłak, nie pozostało nic innego :lol: tylko dostawić kolejne budki ;) może w końcu dudasy zdążą :roll:
Władysław Kłak - 2008-05-13, 21:34

Beata, jest koło mnie niezamieszkałych kilka obejść gospodarskich. to zapewne tam dudki mają gniazda.
Jedną parę tak wypatrzyłem trzy lata temu, u sąsiada w stodole.
Młode przez dwa tygodnie pokazywały się na ugorach , piękny widok.

Władysław Kłak - 2008-07-15, 22:30

Nareszcie sukces, w jednej z budek zagnieździły się dudki.
Powinne w najblizszych dniach z tej budki wywrunąc młode.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group