To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ptaki - Proszę o identyfikację.

Sławasz - 2017-07-24, 19:20
Temat postu: Proszę o identyfikację.
Witam serdecznie. Mam kolejny problem . Ptak poniżej. Zaczęłam od czarnego oka na jasnym tle. Po odrzuceniu gąsiorków i innych takich został mi remiz i wąsatka. Wielkość nic mi nie mówi, słaba jestem z jej oceny. Ogólnie ptaszek mały. Dziób żółty jak u wąsatki, ogon proporcjonalnie dłuższy niż u remiza. Z kolei barwa ogona bardziej jak remiz czarno-biała, a nie rdzawa z białym lub czarnym. Przeciw wąsatce przemawia też rzadkość jej występowania. Z kolei brzegi skrzydeł jakby czarniawe, czego nie widzę ani u wąsatki ani u remiza. W locie ptaszki sprawiały wrażenie dość żółtych. Ale czy był to lot furkoczący, czy lekki i sprężysty nie jestem w stanie ocenić. Miejsce – trzciny nad jeziorem ok. 30km od Szczecina. W zeszłym roku też tam były. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji.
niccolai - 2017-08-09, 22:38
Temat postu: Re: Proszę o identyfikację.
Trochę z poślizgiem ;-) ale:
Sławasz napisał/a:
Czy to gajówka ?
TAK
Sławasz napisał/a:
Mam kolejny problem . Ptak poniżej. [...] Po odrzuceniu gąsiorków i innych takich został mi remiz i wąsatka.
NIC INNEGO TYLKO WĄSATKA
niccolai - 2017-08-09, 22:41

Rumilk napisał/a:
Dziwne. Nie potrafię przesłać plików.
Spróbuję tak:
Obrazek
Obrazek

Ptak: trznadel (Emberiza citrinella)
Roślina: jarząb szwedzki (Sorbus intermedia)

Pozdrowienia z Lubelszczyzny ;-)

Sławasz - 2017-08-10, 18:29
Temat postu: Re: Proszę o identyfikację.
[quote="niccolai"]Trochę z poślizgiem ;-) ale:
Dzięki Niccolai. Już się martwiłam, że wyjechałeś na Antarktydę albo inny Madagaskar i porzucisz nas biedaków.

niccolai - 2017-08-10, 21:18
Temat postu: Re: Proszę o identyfikację.
Sławasz napisał/a:
Dzięki Niccolai. Już się martwiłam, że wyjechałeś na Antarktydę albo inny Madagaskar i porzucisz nas biedaków.
Hmmm... przyznam szczerze, że wyjazd na Antarktydę to niezły sposób na uniknięcie tych piekielnych upałów, jakie ostatnio mnie męczą ;-)
Rumilk - 2017-08-16, 16:58

Bardzo dziękuję za odpowiedź! :smile:
aszczytno - 2017-12-05, 17:27

Witam! Wycieczka na Wyspy Kanaryjskie zaowocowała takimi oto ujęciami (będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji):
1.
2.
3.
4.
5.
6.Srokosz, zdaje się...

Z góry dzięki za pomoc :)

aszczytno - 2017-12-14, 15:59

I co tam? Nikt nie pomoże ?
niccolai - 2017-12-19, 20:04

aszczytno napisał/a:
I co tam? Nikt nie pomoże ?
Ok. Ja spróbuję:
1 rybitwa czubata
2 piaskowiec
3 Larus sp. imm. :)
4 czapla złotawa
5 Larus sp. ad. :)
6 oczywiście, że srokosz

aszczytno - 2017-12-20, 10:07

Oooo! Super! Dziękuję. Największy problem miałem z rozpoznaniem 1 i 4...Natomiast nr 2 obstawiałem jako biegusa. Jeszcze raz dziękuję :)
niccolai - 2017-12-20, 22:44

aszczytno napisał/a:
Natomiast nr 2 obstawiałem jako biegusa
Czyli obstawiałeś właściwie :)
Sławasz - 2018-10-20, 13:26
Temat postu: Proszę o identyfikację.
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji. To ptaszek, którego widuję od ok. miesiąca. Zawsze raczej kątem oka jak gdzieś przemknął w trzcinach z szybkością błyskawicy. Wczoraj tylko coś mu się odmieniło i bardzo się ośmielił. Wychodził kilka razy z trzcin, łaził prawie między wędkami męża , mało brakowało a by mu zaczął wyżerać zanętę. Zaczęłam szukać wśród siewkowatych, ale te mają dłuższe ogony i raczej jasne brzuchy. Nic nie pasowało, chyba, że coś mu wyskubało ogon. W końcu wyszło mi, że to może być wodnik. Czy tak ?
michael99 - 2018-10-22, 20:00

Jak najbardziej :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group