To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ochrona przyrody - Czy możemy coś z tym zrobić?!

Mirek - 2006-07-02, 22:38
Temat postu: Czy możemy coś z tym zrobić?!
Proceder masowego zabijania ptaków na południu Europy jest powszechnie znany, dlatego też warto przeczytać sobie artykuł z Przyrody Polskiej. Zachęcam tutaj do zamieszczania linków i wszelkich informacji nt. temat.
mixer - 2006-07-02, 22:46

Ale po co oni to robią :shock:

P.S. No i rudzik w tym artykule podpisany jest strzyżyk :idea:

Beata - 2006-07-03, 06:03

"...Jest to sport, rozrywka, którą uprawiają bogaci na ogół ludzie.
Malta w trakcie negocjacji swojego wejścia do UE uzyskała oficjalne zezwolenie, sprzeczne z innymi postanowieniami prawa unijnego, na wiosenny odstrzał ptaków odpoczywających w swojej drodze do Europy.
Dzięki silnemu lobby myśliwych, we Francji w majestacie prawa strzela się do wszystkiego, co żyje, głównie do ptaków wodnych - kaczek i wszystkich siewkowatych..."

Co tu komentować? Mamy swoich przedstawicieli - eurodeputowanych w Unii, można by się pokusić o nagłośnienie sprawy za ich pośrednictwem; Tyle tylko, że Oni są "malutcy" - za nimi musiałoby stać potężne lobby i oczywiście kasa.
A swoja drogą, co ci maltańczycy widzą w takiej "rozrywce"?.
Cholera , wszyscy ci myśliwi , to jakiś niedorobiony gatunek, który ma półkule mózgowe w zaniku :evil:
Jednakowi oni , czy we Francji, czy na Malcie, czy w Polsce (słonki). Pojąć nie moge, że robią to dla zabawy, bo przecież nie z glodu... :evil: :evil: :evil:

Basior - 2006-07-03, 09:27

Beata napisał/a:
Co tu komentować? Mamy swoich przedstawicieli - eurodeputowanych w Unii, można by się pokusić o nagłośnienie sprawy za ich pośrednictwem; Tyle tylko, że Oni są "malutcy" - za nimi musiałoby stać potężne lobby i oczywiście kasa


a to prosze:

Cytat:
Europarlament walczy o życie polskich ptaków

Co roku wybijane są tysiące migrujących przez Maltę osobników

Polskie jaskółki, turkawki i przepiórki są wybijane na Malcie. O to, by uniemożliwić Maltańczykom dalsze polowania, walczy m.in. nasz eurodeputowany Marcin Libicki.

Na Malcie bardzo popularne jest strzelanie do ptaków, które wiosną wracają z Afryki do Europy Wschodniej. Są wtedy bardzo osłabione, więc łatwo je namierzyć. – Ludzie polują dla czystej rozrywki. A w ten sposób giną co roku tysiące ptaków, w tym wracające po zimie do Polski jaskółki, turkawki i przepiórki – mówi nam europoseł Marcin Libicki (PiS).
Zmienić przepisy

Te polowania są możliwe, bo na Malcie są dozwolone takie typy myślistwa, które są zabronione w całej Unii Europejskiej. – Chodzi o polowanie na ptaki z sieciami i strzelanie do nich w okresie wiosennym – wylicza Libicki.

To pierwsze prawo Maltańczycy wywalczyli sobie do 2008 r. w trakcie negocjacji członkowskich z UE. Na tę drugą działalność, najbardziej szkodliwą dla populacji ptaków, co roku dostają zgodę Komisji Europejskiej. Libicki, który jest szefem komisji petycji w Parlamencie Europejskim, chce zmiany tych przepisów. – O ile z samym traktatem nie możemy nic zrobić, to wywalczymy w KE, by Malta już nie dostała zgody na wiosenne polowania – tłumaczy Libicki. Ostatnio właśnie w tej sprawie komisja petycji pojechała na Maltę. A w czerwcu deputowani przyjmą raport w kwestii Malty.

Z ptakami do Trybunału

Jaką moc ma Parlament Europejski w tego typu sprawach? – Dużą, ponieważ chodzi o ptaki, które migrują, a nie mieszkają na wyspie. Czyli nie jest to sprawa wewnętrzna Malty, a ogólnounijna – tłumaczy Libicki. Parlament może najpierw wystąpić do Komisji Europejskiej, a potem deputowani mogą się nawet odwołać do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

2006-05-24


źródło: Życie Warszawy

Beata - 2006-07-03, 10:36

Basior napisał/a:
O to, by uniemożliwić Maltańczykom dalsze polowania, walczy m.in. nasz eurodeputowany Marcin Libicki.


no jeżeli tak, to jest światełko w tunelu.
Ale czy sam Pan Libicki nie jest za bardzo SAM?
macie jakieś wiadomości o skuteczności podjetych przez Niego działań?

Mirek - 2006-07-03, 14:49

Nawet podane są jakieś kontakty w internecie do Pana posła - tutaj
Beata - 2006-07-05, 15:47

w związku z tym , że Mirek podał adres strony Pana Posła Libickiego postanowiłam przejrzeć dokładnie całą stronę. I nic ciekawego nie znalazłam na ten temat. W związku z tym napisałam do Pana Posła i dzisiaj otrzymałam taką odpowiedź:
cytat:
Szanowna Pani

Dziękuję jeszcze raz za przesłanego emaila. Chciałbym poinformować Panią, że na kolejnym posiedzeniu 9 lipca zostanie przyjty Raport Komisji Petycji w tej sprawie.
Łączę wyrazy szacunku

Marcin Libicki



--------------------------------------------------------------------------------
From: Maciej Beata
Sent: 04 July 2006 20:24
To: LIBICKI Marcin
Subject: Re: ochrona migrujących ptaków


Bardzo dziekuję za przesłane wyrazy szacunku, jednakże Drogi Panie kompletnie Pan mnie nie zrozumiał. Przeciez wyraźnie określiłam w swoim mailu jakich informacji od Pana lub Pańskiego biura oczekuję. Cytat z Życia Warszwy załączyłam w celu odswieżenia Pańskiej pamięci oraz jasności tematu. W dalszym ciągu czekam na rzeczową informację jakie kroki i działania zostały już podjęte w celu zmiany dotychczasowych przepisów dopuszczających masowe mordowanie migrujących ptaków.
Beata Mencińska Gorzów Wlkp.
----- Original Message -----
From: LIBICKI Marcin
To: Maciej Beata
Sent: Tuesday, July 04, 2006 6:25 PM
Subject: RE: ochrona migrujących ptaków


Szanowna Pani

Bardzo dziękuję za przekazany tekst rozmowy ze mną dotyczący ptaków na Malcie z Życia Warszawy.



Łączę wyrazy szacunku

Marcin Libicki

--------------------------------------------------------------------------------
From: Maciej Beata
Sent: 04 July 2006 00:18
To: LIBICKI Marcin
Subject: ochrona migrujących ptaków


Cytat z Życia Warszawy:

"...Europarlament walczy o życie polskich ptaków

Co roku wybijane są tysiące migrujących przez Maltę osobników

Polskie jaskółki, turkawki i przepiórki są wybijane na Malcie. O to, by uniemożliwić Maltańczykom dalsze polowania, walczy m.in. nasz eurodeputowany Marcin Libicki.

Na Malcie bardzo popularne jest strzelanie do ptaków, które wiosną wracają z Afryki do Europy Wschodniej. Są wtedy bardzo osłabione, więc łatwo je namierzyć. – Ludzie polują dla czystej rozrywki. A w ten sposób giną co roku tysiące ptaków, w tym wracające po zimie do Polski jaskółki, turkawki i przepiórki – mówi nam europoseł Marcin Libicki (PiS).
Zmienić przepisy

Te polowania są możliwe, bo na Malcie są dozwolone takie typy myślistwa, które są zabronione w całej Unii Europejskiej. – Chodzi o polowanie na ptaki z sieciami i strzelanie do nich w okresie wiosennym – wylicza Libicki.

To pierwsze prawo Maltańczycy wywalczyli sobie do 2008 r. w trakcie negocjacji członkowskich z UE. Na tę drugą działalność, najbardziej szkodliwą dla populacji ptaków, co roku dostają zgodę Komisji Europejskiej. Libicki, który jest szefem komisji petycji w Parlamencie Europejskim, chce zmiany tych przepisów. – O ile z samym traktatem nie możemy nic zrobić, to wywalczymy w KE, by Malta już nie dostała zgody na wiosenne polowania – tłumaczy Libicki. Ostatnio właśnie w tej sprawie komisja petycji pojechała na Maltę. A w czerwcu deputowani przyjmą raport w kwestii Malty.

Z ptakami do Trybunału

Jaką moc ma Parlament Europejski w tego typu sprawach? – Dużą, ponieważ chodzi o ptaki, które migrują, a nie mieszkają na wyspie. Czyli nie jest to sprawa wewnętrzna Malty, a ogólnounijna – tłumaczy Libicki. Parlament może najpierw wystąpić do Komisji Europejskiej, a potem deputowani mogą się nawet odwołać do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. ..."

2006-05-24

Bardzo proszę o dpowiedź jakie zostały podjęte działania w tym temacie oraz jakie ewentualnie zostaną przeprowadzone prace legislacyjne, regulujące dotychczasowe przepisy.
Gorzów Wlkp. Beata Mencińska

Beata - 2006-07-05, 15:53

tylko mi nie piszcie, że jestem nieobliczalna :cool: będę gnębić Pana Posła, aż dowiem się do końca co uchwalili
Batman - 2006-07-05, 16:39

Popieram, tak trzymac
Mirek - 2006-07-05, 17:17

Super,
że pognębiłaś trochę Pana Posła. Sprawa z Maltą jest już znana od dawna. Pamiętam, że kiedy byłem jeszcze w liceum zbierałem podpisy wsród Kolegów, a na lekcji z Wychowania Obywatelskiego (tak to sie chyba wtedy nazywało) przygotowałem referat nt. zabijania ptaków w basenie Morza Śródziemnego. Z tego co pamiętam, ani mój ówczesny Wychowawca, ani moi Koledzy nie byli zainteresowani makabrycznymi (jak dla mnie) informacjami o zabijanych ptakach! :sad:

Beata - 2006-07-05, 18:16

no właśnie Batmanie, zbyt niewielu ludzi sprawa Malty interesuje.
Jakoś to " ptasie lobby" albo jest za słabe, ale w ogóle nie istnieje.
Coś mi sie zdaje, że problemy tego rodzaju są podejmowane przez "kandydatów wyborczych" jedynie jako kiełbasa wyborcza lub tramplina i rozwiązywane są tylko
w ulotkach podczas kampaniii wyborczej. A potem sprawa przycicha i za ogólnym przyzwoleniem lub niewiedzą takie procedery dalej sobie kwitną. :twisted:

a poza tym 9 lipca to jest niedziela, w europarlamencie pracują w niedzielę? czy Pan Poseł odpisując nie sprawdził kalendarza i wpisał datę dla świętego spokoju, żeby baba się odczepiła? Zobaczymy :cool: kropla drąży skałę, a ja kurcze należę do tych upartych...

Beata - 2006-07-05, 18:52

sorry Mirku, że pisałam do Ciebie "Batmanie"... uff ,upał daje sie we znaki :)
oraz
Batmanie dzięki za poparcie

Mirek - 2006-07-05, 20:05

Beata napisał/a:
sorry Mirku, że pisałam do Ciebie "Batmanie"...

:grin: :grin:

Batman - 2006-07-06, 13:32

Beata napisał/a:
sorry Mirku, że pisałam do Ciebie "Batmanie"... uff ,upał daje sie we znaki

:grin: :grin: Mi taka pogoda sluzy, tylko coby wiatru w ogole nie bylo to by bylo lepiej :smile:
Beata napisał/a:
Batmanie dzięki za poparcie

Nie ma sprawy
Beata napisał/a:
a poza tym 9 lipca to jest niedziela, w europarlamencie pracują w niedzielę?

Dziwne to to :roll:
Beata napisał/a:
czy Pan Poseł odpisując nie sprawdził kalendarza i wpisał datę dla świętego spokoju, żeby baba się odczepiła?

To moze go zapytac o to :grin:

Beata - 2006-08-11, 13:57

ciągle nie rozwiązana sprawa:
MILCZENIE PTAKÓW

:twisted: :twisted: :twisted:

chyba znowu trzeba zapukać do drzwi naszego eurodeputowango, który tak się chwalił swoja działalnością.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group