To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Oddział Warszawski - Wyjazdy terenowe OW

Basior - 2009-06-25, 16:06

26-28 czerwiec obrączkowanie bocianów białych w Kampinoskim Parku Narodowym i otulinie.
Start w piątek o 8.00 w Mościskach.

SMUGA - 2010-12-30, 14:57

Co w najbliższym czasie?...
Bo mam trochę luzu zimą, i w firmie chcą mnie wypchnąć na zaległy urlop...
:twisted:

Basior - 2010-12-31, 21:00

SMUGA napisał/a:
Co w najbliższym czasie?

Może krótszy lub dłuższy wypad anty-kłusowniczy?
montujemy ekipę na połowe stycznia. telefon znasz :-)

SMUGA - 2011-01-01, 14:46

Basior napisał/a:
SMUGA napisał/a:
Co w najbliższym czasie?

Może krótszy lub dłuższy wypad anty-kłusowniczy?
montujemy ekipę na połowe stycznia. telefon znasz :-)

Jak dalszy, to może suwalszczyzna (bo mam klucze od całorocznej chałupy), albo lasy Nadleśnictwa Spychów k. Szczytna (bo mój kolo jest tam leśnym odpowiednikiem proboszcza, czyli nadleśniczym)...?

Basior - 2011-01-01, 15:30

SMUGA napisał/a:
to może suwalszczyzna

teren jest ściśle określony i ściśle tajny i nie jest to Suwalszczyzna ...
przeprowadzono juz wstępne rozpoznanie, teraz tylko kwestia czasu, akcja 1-2 dni max.
I nie piszemy o szczegółach, chyba ze po akcji.
:twisted:

Basior - 2011-04-18, 15:42

26 kwietnia od świtu do zmroku - obrączkowanie puszczyków w budkach - teren Nadl. Chojnów, KPN, Wisła środkowa. Na razie dwa miejsca wolne w samochodzie, ochotnicy mile widziani bo ktoś musi nosić drabinkę :smile:
lukasz0207 - 2011-04-19, 12:39

Na akurat wtedy nie moge. A to pech!
Basior - 2011-06-23, 22:36

17 czerwca zaobrączkowalismy 49 boćków młodych w Pentowie pod Tykocinem (Europejska Wies Bociania),
kolejne obrączkowanie tym razem w Puszczy Kampinoskiej i otulinie - 24-25 czerwca, jak ktoś chce z bliska zajrzeć do gniazda to zapraszamy, mamy podnośnik dzieki sponsorom: Browar Kasztelan i Lidl :smile:
Na tym sie zapewne nie skończy, kolejne info wkrótce.

lukasz0207 - 2011-06-24, 12:05

Będziecie jeszcze jutro obrączkować bociany?? Jeśli tak to chętnie bym się przyłączył :green:
Basior - 2011-10-30, 18:13

Jutro kontrola budek dla puszczyków i płomykówek, jednym z celów jest pozyskanie wypluwek. Teren - okolice stawów w Krasniczej Woli oraz gmina Baranów. Zbiórka ok 8.30 przy mostku Namora, w moim samochodzie juz miejsc brak, w końcu nie bede musiał nosic drabiny. Przy okazji codzienny obchód stawów i kontrola poczynań bobrów i kłusowników.
lukasz0207 - 2011-10-31, 15:49

I znowu coś przegapiłem :cry: . Basior jak możesz to pisz troszke wcześniej bo tak chętnie bym się przyłączył :wink:
Basior - 2011-10-31, 17:52

lukasz0207 napisał/a:
I znowu coś przegapiłem :cry: . Basior jak możesz to pisz troszke wcześniej bo tak chętnie bym się przyłączył :wink:


Łukasz, jakos tyle razy się umawiałeś i cos nie masz szczęścia, proponuje abys sobie np. zarezerwowal tydzień pod koniec wakacji i zaliczył obóz nad Bugiem, poznasz wtedy więcej osób które nawet nie mają czasu zawiadmiac na forach o swoich wyjazdach, kontakt bezpośredni jest najlepszy.

Dziś na 5 skrzynek typ E w e wszystkich wypluwki puszczyków, w jednej stłuczone jajo puszczykowe a wiec jakas próba lęgu, z dwóch wyskoczyły puszczyki, niestety fotograf nie zdążył ;-)
W budkach dla płomykówek wgm. Baranów: 3 puste choc w jednej szerszenie, a w czwartej wypluwki, pióra i żabka wszystko ślady pójdźki, więc moze w końcu ten samczyk samiczkę przywabi. Oczywiście pójdźki w rejonie tej budki sa przez cały rok widywane i słyszane, dziś zebraliśmy w tym budynku sporo wypluwek.

Basior - 2012-06-19, 22:50

Trwa od 15 czerwca obrączkowanie bocianów, już w Pentowie zaobrączkowane.
21 VI - gmina Kampinos, start o 10 sprzed urzędu gminy, podnosnik udostępniają strażacy.
22 VI - gmina Czosnów, start sprzed urzedu gminy, podnosnik zapewnia urząd,
26 VI - powiat ostrowski, start o 8 z Ostrowi Mazowieckiej, wsparcie od starostwa, akcja połączona z edukacją młodzieży szkolnej,
25 i 27 VI Puszcza Kampinoska, pozostałe gminy.
Na więcej chyba czasu nie wystarczy, jak ktoś chce sie dołączyć i zobaczyć bociana z bliska niech sie kontaktuje z nami. (606 277 567)

Basior - 2013-04-26, 21:05

29.04.2013 - KPN, obrączkowanie puszczyków, zbiórka o 8 w Lesznie, udział trzeba potwierdzić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group