Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostań sponsorem...
Autor Wiadomość
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-01, 18:07   Zostań sponsorem...

Hej :)

Pewnie niejedna osoba znowu zarzuci mi czepialstwo... ale niestety, taki ze mnie już typ :D

Czepiam sie zazwyczaj rzeczy dla mnie niezrozumiałych...

O co chodzi tym razem ? :D

Otóż, na stronie TP "Bocian" znajduje sie baner "Zostań sponsorem"

Co do tego nie mam żadnych zarzutów. Co do zachęcania potencjalnych sponsorów, także...

ale...

Jest w tym wszystkim kilka rzeczy bardzo dziwnych.

Dzieleni są potencjalni sponsorzy na 3 grupy. Jednemu (> 5 000 PLN) daje sie wszystko, natomiast poniżej tej kwoty, w zasadzie nic. To jest dla mnie bardzo niezrozumiałe...

Bo jeżeli jestem (hipotetycznie) włascicielem małego sklepu zoologicznego i chce przelać na konto TP"B" (tytułem darowizny) 1 000 PLN to dlaczego nie mogę posługiwać się banerem i logo "Wspieramy Ochronę Przyrody". ??

Dla mnie ważniejszy jest baner i logo w internecie, oraz naklejka w sklepie "Wspieramy Ochornę Przyrody" niż wszystkie inne rodzaje reklamy, ponieważ wizerunek swojej działalności buduję na społeczności lokalnej i tylko to sie dla mnie liczy. Każdej firmie zależy by jej wizerunek był tworzony w srodowiskach w których się obracają, oraz tych najbardziej namacalnych.

Czy firma komputerowa będzie chciała być sponsorem projektów TP"B" otrzymując w zamian logo i banery w biuletynie przyrodniczym "Kraska", których z racji zainteresowań mało który informatyk (komputerowiec) czyta ?

Nie ! Dla niego liczy się jedno - "Wspieramy ochronę przyrody", oraz to, że na okres pełnego roku rozliczeniowego jest sponsorem projektów TP"B" co powinno być wyszczególnione w "sponsorzy"

Sponsor to sponsor ! Oczywiście można i nawet trzeba dzielić sponsorów na grupy sponsorów strategicznych i innych... ale na Boga... bez takiej jawnej dyskryminacji... i prób wykoszenia większej kasy...

Przemyślcie tą sprawe z perspektywy sponsorów... a nie z własnych krzeseł...

Swoją drogą... to macie bardzo osobliwą filozofie :D
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-02-01, 18:41   

Jak zawsze przy krytyce - krytyka powinna byc konstruktywna. Czyli konkretne rozwiazania prosze.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-01, 19:34   

Konkretne rozwiązania owszem ale przy krytyce a nie interpretacji...

A tak zinterpretował jak zinterpretował, powiedzmy hipotetyczny darczyńca...

[ Dodano: 2006-02-01, 19:51 ]
A jesli już jakieś konkretne rozwiązanie, to spróbowac w jakimś stopniu wprowadzić równowage by każdy sponsor, nawet ten najmniejszy, wiedział, że dobrze pieniadze ulokował, czyli zmiejszyć dysproporcje między trzema grupami sponsorów.

Taka stara mądrość płynie... jak to mawia moja Mama :D

"Lepiej jedz często i mało, niż dużo i rzadko" :D

A ofertą jaką zamieściliście, raczej do siebie sponsorów nie przekonacie. Chociażby z tego względu, że polski rynek DG jest zdominowany przez małe a nie duże przedsiębiorstwa... i tak na dobrą sprawe, wiecej zysków można zebrać z małych niż dużych firm...

Kwestia tylko tego... co zaoferujecie tym mniejszym, biedniejszym... a chcącym zaistnieć w wielkim świecie...

bo... reklama dźwignią handlu jest :D
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-02-01, 20:13   

Coz - nasze doswiadczenia sa inne.

zoomaniak napisał/a:
"Lepiej jedz często i mało, niż dużo i rzadko" Very Happy


Coz - najesc sie nie mozna na zapasd - i to jest chyba podstawowa roznica. Obie sytuacje sa nieporownywalne.

Ale zobaczymy za np. dwa lata...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-01, 23:41   

Widzisz, Ty rozpatrujesz sprawe - jako TP"B" ze swojej pozycji, ja - jako "sponsor" ze swojej...

Ja jako sponsor z małym budżetem i małą darowizną (poniżej 5 000 PLN) też chciałbym legitymować się dowodem "Wspierający Ochrone Przyrody"...

ale widać, że to hasło zastrzeżone jest dla firm z Budżetem... a nie dla tych z budżecikiem...

Permamentna komercjalizacja...
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-02-02, 19:11   

No cóż, spojzenie z boku zawsze jest pomocne, a sprawa do przemyslenia.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-05, 19:40   

Basior napisał/a:
No cóż, spojzenie z boku zawsze jest pomocne, a sprawa do przemyslenia.


Racja... byle nie trwało ono wiecznie :roll:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo