Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tajemnicza śmierć rzekotki
Autor Wiadomość
Maja 

Posty: 6
Wysłany: 2007-06-19, 22:23   tajemnicza śmierć rzekotki

Czesc wszystkich :grin: - miło Was poznac!

Przepraszam za tak dramatyczny tytuł postu, ale przyznam sie, ze chciałam zwrócic na siebie troche uwagi :wink: .....a wracając do sedna sprawy - miałam w ogródku piekna rzekotke, nawet troszke sie oswoila, ale niestety spotkal ja smutny koniec ....tylko za bardzo nie wiem dlaczego tak skończyła. Znalazlam ja utopioną w malutkim, głebokim moze na 15 cm oczku wodnym. Wiem, że rzekotki to zabki drzewne, ale chyba jak każda inna żaba potrafia pływac? Zastanawiałam się tez nad glonami w takim oczku, bo było silnie zaglonione, czy może mogły jej zaszkodzic?
Pozdrawiam serdecznie i ciesze sie, ze znalazlam to forum, bo uwielbiam zwierzaki i nigdy nie mialam okazji poznac prawdziwych pasjonatów przyrody....a tu prosze cała masa fajnych ludzi!
 
     
dissidens 
wodnik

Posty: 128
Skąd: Dolina Karpia
Wysłany: 2007-06-19, 22:36   

Widzisz kaczki domowe też potrafią pływać od "małego", ale za to wyjść z miski, stawku ze stromymi brzegami nie potrafią, w końcu giną ze stresu, wyczerpania... może rzekotna też nie mogła wyjść z oczka z jakiegoś powodu?

Acz raczej pewnie woda jej nie spasowała podobnie jak ludziom nie pasi to co nam dają w kranach i bezczelnie nazywają to wodą. Może to jest płyn o strukturze wody, wodopochodne, ale mineralka zdrojowa to nie jest zwłaszcza na bazie wody z Wisły itp rzek, zbiorników.

Witaj w forum :)

Jeżeli chcesz zobaczyć i usłyszeć MILION żabek ropuch itp itd to przyjedź do żabiego kraju w DOLINIE KARPIA. W sprawie rzekotki zawiadom organy ścigania i CBZ, prokuratora generalnego, powiedz że prawdopodobnie czerwoni zabili zielonego :lol:

Ciekawy motyw z tym oswojeniem, może to był KRÓLEWICZ czekający na pocałunek od Ciebie - Królewny? A Ty nic... to mu się umarło z rozpaczy, żalu, tęsknoty. :roll:
_________________
www.dk.eco.pl
 
 
     
Maja 

Posty: 6
Wysłany: 2007-06-19, 22:49   

Dzieki za szybką odpowiedź Królewiczu :wink:
Co do stromych brzegów, to odpada - na środku jest wielki kamień dla mniej gramotnych żab - bo to nie pierwsza, która zapragnela popluskac sie w moim oczku.
Woda jakość deszczówki i kranówki, często wymieniana, klarowna....
Niestety zwłoki w stanie rozkladu juz usunięto, więc sekcji nie będzie.

Cóż może jeszcze jakas rechotka zamieszka mi w ogródku :sad: , ogólnie ciężko teraz spotkac żabe, ale za to mam mnóstwo zwinek. Tylko tym razem mam problem z kotem, który sie na nie uwziął, wszystkie juz przez niego odrzuciły ogony......dobra ale nie bede juz zadreczac Was swoimi lokalnymi-ogródkowymi problemami :wink:
Dobranoc - do jutra - kolorowych snów o ulubionych futrzakach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo