Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obóz nr 2
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-07-27, 13:02   Obóz nr 2

Cytat:
2007-07-27
Zapraszamy do udziału w obozie nad Doliną Rospudy!!!
Dolina Rospudy potrzebuje Waszej pomocy!



Nadal trwają działania zmierzające do zniszczenia pięknej doliny rzeki Rospudy.

Drogowcy nie odpuszczają - konsekwentnie chcą doprowadzić do dewastacji cennej Doliny Rospudy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawca obwodnicy zapowiadają rozpoczęcie prac w Dolinie Rospudy 1 sierpnia. Teren, na którym planują rozpocząć prace został otoczony specjalną taśmą, strzeżony jest przez ochroniarzy. Wykonawca prac, firma Budimex Dromex, wynajęła firmę ochroniarską, której zadaniem jest powstrzymanie działania ekologów na terenie Doliny Rospudy. Wszystko po to, aby po zakończeniu się okresu lęgowego ptaków (31 lipca), następnego dnia rozpocząć karczowanie kilkunastu tysięcy drzew i wjechać buldożerami na teren doliny.



Nie możemy do tego dopuścić!



W związku z obecną sytuacją prosimy Was o pomoc.Greenpeace i Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot w dniu 30 lipca zakłada nad Doliną Rospudy obóz, by nie dopuścić do jej dewastacji.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób chcą pomóc prosimy o kontakt pod podanymi adresami: telefon: 662-508635 lub e-mailem: rospuda.sos@gmail.com


GDZIE ODBĘDZIE SIĘ OBÓZ?

Jest to nowe miejsce obozu - inne niż w lutym br., położone poza lasem i terenem Natura 2000. Miejsce obozowiska zaznaczone jest na mapie czerwoną kropką. Jest to łąka w miejscowości Gatne II - na drodze krajowej nr 8, między Augustowem a Suwałkami. Aby się tam dostać należy skręcić w lewo przed kierunkowskazem "Sokolne", przejechać 100 m i po prawej stronie znajduje się obóz. Z Augustowa należy jechać na wieś Gatne II (przystanek we wsi Nowinka), warto spytać kierowcy gdzie należy wysiąść.



WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB PRZYJEŻDŻAJĄCYCH NA OBÓZ

Jeśli chcesz przyjechać bronić Doliny Rospudy, przeczytaj uważnie poniższe informacje.

Jeśli zamierzasz nas wspierać w Dolinie, bezwzględnie pojaw się w obozie. Nie poruszaj się sam po terenie Doliny Rospudy.

Przygotuj się na zmienne warunki atmosferyczne.

Zastanów się dwa razy, czy jesteś wystarczająco zdeterminowany/-a i wytrzymały/-a, by spać w namiocie w niesprzyjających warunkach. Warunki na miejscu biwakowania są podstawowe. Postaramy się zapewnić dostęp do wody oraz toalet. Nie będzie dostępu do kuchni.

Prosimy - mierz siły na zamiary. Zastanów się na ile dni jesteś w stanie przyjechać.

Jeśli zdecydujesz się do nas przyjechać prosimy zabierz ze sobą:

- dowód osobisty

- namiot

- rower

- śpiwór/zwykłe koce

- karimatę bądź dmuchaną matę

- menażkę, sztućce, kubek

- kuchenkę turystyczną,

- termos

- ciepłe, nieprzemakalne ubranie

- nieprzemakalne buty

- kalosze jeśli masz

- latarkę zwykłą i czołówkę

- scyzoryk

- krem chroniący przed wiatrem i deszczem, słońcem

- podstawową apteczkę

- jeśli masz, mapę okolicy

- materiały do wykonania transparentu, farby,pędzle

- środek przeciwko komarom i na ukąszenia

- apteczkę



Jeśli posiadasz dodatkowy śpiwór weź go ze sobą - na pewno się przyda.

Jeśli wspinasz się zabierz szpej.



W obozie nie ma prądu.

Na obozie będą funkcjonować toalety.

Postaramy się również abyś miał/-a możliwość naładowania swojego telefonu raz na kilka dni - jest to jednak uzależnione od ilości osób przebywających na obozie, dlatego prosimy o cierpliwość.

Nie zapewniamy uczestnikom posiłków. Możliwe, że będziemy organizować zrzutkę pieniędzy na jeden ciepły posiłek każdego dnia.

Po przyjeździe zostaniesz również poproszony/-a o włączenie się w prace na terenie obozu.



Równocześnie działać będzie kilka grup: porządkowa, transportowa i nocna.

Grupa porządkowa będzie zajmowała się porządkowaniem terenu obozu.

Grupa nocna to osoby, które będą pełniły warty w nocy.

Grupa transportowa to kierowcy, którzy będą przywozić i odwozić uczestników obozu z/do Augustowa na stację PKP.

Codziennie będą odbywały się zebrania całej społeczności obozowej, gdzie będziemy dyskutować bieżące sprawy i dzielić się obowiązkami.

Jeśli masz specyficzne umiejętności czy wiedzę podziel się tym z uczestnikami obozu – przygotuj warsztat, dyskusję itd. Niech obóz służy również wymianie doświadczeń i zdobywaniu nowych umiejętności:o)

Prosimy abyście w miarę możliwości organizowali się w większe grupy, które będą przyjeżdżać na obóz - w ten sposób będzie nam łatwiej zorganizować transport z dworca PKP i zaoszczędzić czas.

Prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności, ze względu na możliwość wystąpienia agresji ze strony części lokalnej społeczności. Poprosimy policję o zapewnienie ochrony obozu. W razie zauważenia lub bycia świadkiem agresji zawiadom funkcjonariuszy policji lub zgłoś to do nas.

REGULAMIN OBOZU


1. Na obozie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i używania narkotyków.

2. Obóz jest całkowicie pokojową inicjatywą. Proszę zachowuj się życzliwie i spokojnie wobec innych uczestników obozu, mieszkańców Augustowa i okolicznych wsi, policji i robotników. Nie dajcie się sprowokować! Pozwól policja na wylegitymowanie po przyjeździe do obozu.

3. Uczestnicy obozu biorą w nim udział na własną odpowiedzialność.

4. Osoby niepełnoletnie mogą przyjechać na obóz tylko pod opieką osoby dorosłej.

5. Nie przywoź ze sobą niczego, co może być uznane za broń lub narzędzie niebezpieczne.

6. Bądź osobą, na której można polegać. Praca jest zobowiązaniem. Wykonuj to, co zgodziłeś się zrobić.

7. Przestrzegaj powyższych zasad.

Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz, najpierw zapytaj. Może okazać się, że mają swoje uzasadnienie.


mapa nr 1
mapa nr 2
żródło: www.dolina-rospudy.pl
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-08-10, 14:24   

Relacja z obozu i tygodniowego pobytu nad Rsopuda juz w sieci!
Adres do artykulu: http://www.bionotatki.com...showItem&sid=35

Komentarze jak najbardziej pozadane, nawet te "negatywne" :) mozna pisac tu lub na forum: http://forum.bionotatki.com/viewtopic.php?t=123
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-08-10, 22:57   

He he, a ja akurat chodziłem w "bocianowo-oświnowej" koszulce i przeżyłem ;) Mało tego - właścicielka agroturystyki w Sztabinie chciała koniecznie odkupić moje ptasie przewodniki :)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-08-10, 23:05   

Dzięki Batman za relacje, ale w lutym troche gadałem z ludźmi z Augustowa i nie jest tak źle, mam nadzieje ze sie wszystko uspokoi choc nie na reke to tym oszołomom z lokalnych partyjek. Przypomina to czasy rokoszów szlacheckich tylko w wynaturzeniu :twisted:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
tadekptaku 
Tree Surgeon


Posty: 252
Skąd: Mallow Irlandia
Wysłany: 2007-08-10, 23:22   

Basior napisał/a:
Na obozie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i używania narkotyków.
:green: juz to widze :green: :green: :twisted: :cool:
_________________
Bóg stworzył ludzi, a pułkownik Colt uczynil ich równymi.
http://picasaweb.google.com/tadekptaki
http://orzelbialyirl.phorum.pl/
http://orzelbialyirl.like.pl/
http://orzelbialyirl.dzs.pl/
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-08-10, 23:38   

Namor napisał/a:
He he, a ja akurat chodziłem w "bocianowo-oświnowej" koszulce i przeżyłem ;)

Ale gdzie konkretnie? w Augustowie?
Namor napisał/a:
Mało tego - właścicielka agroturystyki w Sztabinie chciała koniecznie odkupić moje ptasie przewodniki :)

Sztabin to nie okolice Augustowa, toc Biebrza, a tam ludzie inaczej mysla, zreszta, ci co goszcza u siebie turystow czy organizuja splywy po Rospudzie a mieszkaja w Augustowie w wiekszosci sa za nami :)

Basior napisał/a:
Dzięki Batman za relacje, ale w lutym troche gadałem z ludźmi z Augustowa

Od lutego sie wiele zmienilo, nie bylo ochroniarzy w lasach, Patroli Obywatelskich...
tadekptaku napisał/a:
juz to widze :green: :green: :twisted: :cool:

Pijesz wylatujesz, krotka pilka. Nie mozna dopuscic do tego zeby osoby przykuwajace sie do buldozerow stanowily dla siebie samych zagrozenie na skutek glupty. Dosc niebezpieczenstw funduja drogowcy podczas takich bezposrednich akcji.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-08-10, 23:57   

tadekptaku napisał/a:
juz to widze
przyjedź to zobaczysz :grin:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
tadekptaku 
Tree Surgeon


Posty: 252
Skąd: Mallow Irlandia
Wysłany: 2007-08-11, 00:17   

Basior napisał/a:
przyjedź to zobaczysz
uwierz ze bardzo bym chcial :]
_________________
Bóg stworzył ludzi, a pułkownik Colt uczynil ich równymi.
http://picasaweb.google.com/tadekptaki
http://orzelbialyirl.phorum.pl/
http://orzelbialyirl.like.pl/
http://orzelbialyirl.dzs.pl/
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-08-11, 00:22   

Basior napisał/a:
przyjedź to zobaczysz

Teraz nziekoniecznie bo oboz zostal rozwiazany, ale zawsze na takich obozach nie mozna dopuscic do tego zeby przebywaly na nim osoby nietrzezwe.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-08-11, 16:37   

Batman napisał/a:
Ale gdzie konkretnie? w Augustowie?
w Augustowie i nad Rospudą (robi wrażenie).

Batman napisał/a:
Sztabin to nie okolice Augustowa
dla mnie to akurat okolice Augustowa. Miałem być tam w innych sprawach na początku "akcji", ale wystraszyłem się, że nie znajdę noclegu i zatrzymałem się w Sztabinie - w sumie to tylko 24 km przed Augustowem.

dostałem za swoje natomiast w Puszczy Białowieskiej w Gruszkach. Pijana właścicielka/zarządzająca "Ostoi" - gdy powiedziałem, że raczej kwestią czasu jest rozszerzenie PN - kazała mi w środku nocy spier...... i gdyby była mniej pijana, to pewnie musiłabym się wynosić. Ale za to następnego dnia przemnożyła stawkę x2 ;) - to chyba za straty moralne, jakie poniosła podczas rozmowy ze mną.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-08-11, 17:12   

Namor napisał/a:
w Augustowie i nad Rospudą (robi wrażenie).

Wiesz no mozna ryzykowac, tylko po co?
Niech no trafi sie jakas ekipa kilku zagorzalych przeciwnikow ekologow, sprowokujesz ich, zaciagna cie gdzies i po co ci to? A tak, masz lepiej spokoj, nkt sie do Ciebie plecami nie bedzie ostentacyjnie odwracal i niemilych komentarzy unikniesz. No, chyba ze lubisz tak zwracac na siebie uwage...
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo