Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwieki
Autor Wiadomość
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2008-06-24, 20:37   Dzwieki

Czy ktos ma moze materialy z odglosami wydawanymi przez nietoperze? Dzisiaj prawdopodobnie znalazlem kryjowke letnia. Wiem, ze prawnie zabronione jest niepokojenie nietoperzy wiec moze po dzwiekach bede w stanie ustalic jakie osobniki znajduja sie w tej kryjowca, dodam tylko, ze jest to zakratowany niby bunkier w scianie malego wawozu sluzacego odprowadzaniu wody ze sztucznego zalewu w moim miescie. Ciezko sie tam dostac wiec pewnie nie beda niepokojone przez ludzi, a dla mnie wartosciowym bylo by oznaczenie tychze nietoperzy :) z gory dziekuje za pomoc - zaznaczam, ze bez licencji nie mam zamiaru wchodzic do tego pomieszczenia!
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2008-06-25, 06:44   

dysponujesz tylko gołym uchem czy posiadasz detektor ultradźwięków :?:
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-25, 07:18   

Może na początek trzeba zajrzeć tam wieczorem i zobaczyć co wylatuje, lub ..... wychodzi na czterech nużkach. :wink:
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2008-06-25, 12:26   

co do sprzetu, nie posiadam zadnego - dysponuje tylko uchem. Co do obserwacji, malo mi to da skoro one beda wylatywac kolo zmierzchu, miejsce to jest calkowicie osloniete roslinnoscia wiec sadze, ze bedzie za ciemno. Poza tym nie mam na tyle wprawnego oka, zeby w locie ocenic jaki to gatunek :P
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2008-06-25, 13:31   

"gołym uchem" to co najwyżej mroczka posrebrzanego można rozpoznać... tak więc nie wróżę Ci misji zakończonej sukcesem :?
Jakbyś może napisał jeszcze skąd jesteś, to może ktoś z czytających skojarzy jakiegoś chiropterologa z Twojej okolicy który by się tam z Tobą wybrał :roll:
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-25, 13:43   

IJin napisał/a:
Co do obserwacji, malo mi to da skoro one beda wylatywac kolo zmierzchu, miejsce to jest calkowicie osloniete roslinnoscia wiec sadze, ze bedzie za ciemno


W locie to nawet Batman i Marfu gatunków pewnie nie rozpoznają :green: , ale będziesz mógł się upewnić, czy to co słyszałeś to nietoperze czy może szczury.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2008-06-25, 17:35   

z tego co widzialem wewnatrz, nie ma zadnych naziemnych kryjowek gdzie szczur by sie zmiescil, sa tylko wyrwy w stropie przypominajace kominy skad dochodza odglosy - nawet nie wiem czy sa to odglosy nietoperzy... a miejscowosc jest w Malopolsce - Trzebinia... pewnie malo tu bedzie chiropterologow.. zreszta, niedaleko tego miejsca jest jezioro nad ktorym widzialem juz nie raz latajace nietoperze, wiec pewnie to bedzie ich kryjowka ;) mam nadzieje..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo