Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wabienia płomykówki
Autor Wiadomość
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-19, 18:30   

To Wy nic nie wiecie?! Łosice mają niedługo awansować. A to wszystko za sprawą księży komunistów z łosickeigo klasztoru. Podobno mają poparcie młodych orłów z SLD.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-04-19, 18:34   

amikosik napisał/a:
A to wszystko za sprawą księży komunistów z łosickeigo klasztoru. Podobno mają poparcie młodych orłów z SLD.

Dobra dobra - koniec tych żartów z mojej Parafii :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-11, 08:59   

Przedwczoraj wybralismy sie z Jarkiem Mydlakiem na wabienia płomykwówki. Pogoda idealna, cieplutka i bezwietrzna noc. Trasa Biała Podlaska-Cicibór Duży-Łomazy-Rossosz-Huszcza-Tuczna-Piszczac-Biała Podlaska. Czyli krótko mówiąc południowa cześć powiatu bialskiego. Wyniki swietnie płomykówki w 3 miejscach. W Łomazach płomykówka nie byla notowana juz ladnych pare lat (mimo wabien), tak wiec to najprawdopodobniej nowe stanowisko. Płomykówki powrocily rowniez do Huszczy i co najwazniejsze najprawdopodobniej zagniezdzily sie w powieszonej dwa lata temu przez nas skrzynce. Widzielismy dwa ptaki, z czego jeden siedzial w otworze wlotowym skrzynki :)
W Piszczacu potwierdzilismy stanowisko. Tak wiec mozna powiedziec ze nocka byla udana :)
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2008-04-11, 12:12   

Dominik, o której godzinie najlepiej wabić ? Chciałbym z jemim wybrać się np. do Miedznej lub Mord, bo to chyba dwa stanowiska najbliższe Sokołowa. Jakie są szansę zobaczyć płomykówkę przy wabieniu ?
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-04-11, 12:15   

Szybszy napisał/a:
Jakie są szansę zobaczyć płomykówkę przy wabieniu ?

Uważajcie na wiejskie pieski :green: :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
michalczek 

Posty: 18
Wysłany: 2008-04-11, 21:35   

Kilka lat temu martwa płomlokówka zostala dosłownie...zaorana na polu mojego sasiada :???: . Rok temu słyszane były w mojej okolicy, ok. 4/5 nad ranem, "przeraźliwe krzyki". Słuchacz dostał odpowiednie linki z glosami płomykowek i okazało się że "nawet pasuje". W tym roku chciałbym w końcu sam usłyszeć to ptaszysko, ale nie mam czym go wywabić dlatego mam pytanie....czy plomykowka ma jakies "ulubione" pory kiedy się odzywa??
To pewnie jest OT, ale nie wiedziałem gdzie o to zapytać :neutral:
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-14, 13:53   

Szybszy napisał/a:
Dominik, o której godzinie najlepiej wabić ?

Mozesz zaczynac jakas godzinke po zachodzie slonca :)

Chciałbym z jemim wybrać się np. do Miedznej lub Mord, bo to chyba dwa stanowiska najbliższe Sokołowa.

W Mordach płomykówki na pewno sa, przynajmniej były rok temu. Udalo mi sie przywabic :) Najprawdopodobniej siedza w budynkach starej gorzelni lub starych oborach PGRu. Druga opcja to otwory wentylacyjne w blokach stojacych na wylocie na Siedlce.

Płomykowki sa tez w Łysowie i Łosicach. W obydwu miejscowosciach siedza w kosciolach :)


Jakie są szansę zobaczyć płomykówkę przy wabieniu ?


Duże :) Czasami płomykowki sie nie odzywaja tylko przelatuja obok i siadaja na budynku lub drzewie i sie gapia. Najczesciej jednak sa nabuzowane i sie dra :) Płomykowke trzeba dosyc dlugo wabic na jednym punkcie. Conajmniej przez 15 minut.
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2008-04-15, 11:06   

Dominik napisał/a:


Duże :) Czasami płomykowki sie nie odzywaja tylko przelatuja obok i siadaja na budynku lub drzewie i sie gapia. Najczesciej jednak sa nabuzowane i sie dra :) Płomykowke trzeba dosyc dlugo wabic na jednym punkcie. Conajmniej przez 15 minut.


No to fajnie. Kiedyś był megakorek na Katowickiej, odbiłem przez pola na Białą Rawską i prawie na pewno widziałem płomykówkę (duże jasnoszare zerwało się z beli słomy na skoszonym polu) ale 100% pewności mieć nie mogę.
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-04-15, 11:29   

Wiesci z wabien w niedziele i poniedałek

Skład ekipy w niedziele

Jarek Mydlak + Anna Mydlak - niedziela

płomykówka w Janowie Podlaskim (plomykowki wrocily po kilku latach-gniezdza sie w otworze wentylacyjnym bloku)
Klonownicy Duzej-potwierdzone stanowisko z poprzednich lat (siedza w otworze went. bloku)
Roskoszy (parka przeniosla sie z Cicibora Duzego)

Jarek Mydlak i ja ponidzialek

Rokitno - potwierdzenie znanego stanowiska
Malowa Góra - w koncu, po kilku latach udalo sie potwierdzic stanowisko. Najprawdopodobniej w kosciele w budeczce :)

Terespol- potwierdzenie znanego z poprzednich lat stanowiska - siedzi w otworze wentylacyjnym
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Aquila_Sopot 


Posty: 7
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-07-19, 16:24   

Skąd można wziąć dominiku informacje na temat miejsc zamieszkałych przez płomykówkę. Czy wiesz moze o jakis trójmiejskich rewirach jej występowania??
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-07-25, 07:30   

Na początek poczytaj trochę o płomykówce (np. na stronie głównej "Bocian" w zakładce programy - z lewej strony na górze.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo