Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dudek
Autor Wiadomość
Marinho Chagas 

Posty: 150
Wysłany: 2008-07-15, 21:52   

Parę dni temu na drodze polnej w Janusznie k. Pionek widziałem kilka tych pięknych ptaków. Oto fotka jednego z nich.

Dudek.jpg
Plik ściągnięto 175 raz(y) 51,11 KB

 
     
Zyga 

Posty: 81
Skąd: Tczew-Gniew
Wysłany: 2008-08-06, 15:38   

W mojej okolicy (Dolina Dolnej Wisły- Gniew) dudek był widziany tylko raz ,rok temu na wiosnę.I prawdopodobnie był to ptak przelotny.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-08-06, 18:06   

Zyga napisał/a:
dudek był widziany tylko raz

A nie był słyszany? Bo tak naprawdę w sezonie łatwiej go usłyszeć niż zobaczyć!
_________________
TP Bocian
 
     
lukasz0207 

Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-06, 19:14   

A ja miałem szczeście, widzieć dwa dudki, jeden był na drodze a drugi na płocie, temu mogłem się dłużej przyjrzeć bo nie odlatywał :green: Widziałem je w Puszczy Kampinoskiej.[/list]
 
     
Piotr N 

Posty: 45
Skąd: Sadowa
Wysłany: 2008-08-06, 22:14   

ja w tym roku w otulinie puszczy kampinoskiej widziałem dudka 3 razy, obserwacje w okolicy miejscowości Izabelin - Dziekanówek, jest tu mała stadnina i kilka przerośniętych, rozłamanych wierzb.... Ale to chyba już koniec, bo Dyrekcja KPN wydaje zgody do warunków zabudowy na każdym wolnej łące. Od miesiąca zasypywana jest podmokła łąka z której odpływ był w stronę rez. cichoważ, a jescze w czerwcu widziałem tam czarnego bociana.
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-07, 09:12   

dyrektor ewntualnie może wnosić swoje uwagi jeśli oczywiście jest to w granicach Parku lub odwołuje się od takowego pozwolenia i nie uzgadnia, ale i tak wszystko jest uwalane bo park kampinoski jak chyba wszystkie parki narodowe w polsce a napewno prawie wszystkie nie posiada aktualnego planu ochrony, więc ma małe szanse na zablokowanie takiej inwestycji a to czy jest mu to na reke czy nie to tego ja już nie wiem może są to jakieś koneksje układy. Co do zasypywania musisz sprawdzić czy teren tych łąk wchdzi w granice obszaru chronionego krajobrazu. Na terenie gminy łomianek jest powołany taki obszar jest on częścią Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jeśli zasypywany i przez to rozumiem jednocześnie podnoszony teren leży w granicy takiego obszaru to w formie pisemnej zawiadom tamtejszy komisariat policji o popełnieniu wykroczenia na podstawie art. 127 punkt 1 litera d ustawy o ochronie przyrody (mówi o tym również kodeks karny). Z tego co wiem to coś w tej sprawie się działo któś to blokował ale nie jestem pewien czy szło to na policje, raczej tak, ale musisz się upewnić. No i oczywiście możesz nakazać Wojewodzie mazowieckiemu sumienne wypełnienie swych obowiązków wynikających z Ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie i złożyć zawiadomienie o zanieczyszczeniu i zdegradowaniu określonego terenu. Wojewoda na mocy tejże ustawy powinien przeprowadzić sprawne i szybkie postępowanie a jego finałem powinien być nakaz w formie decyzji przywrócenia tegoź zdegradowanego terenu do stanu poprzedniego czyli przed rozpoczęciem zwałki czyli do stanu naturalnego.
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-07, 09:25   

do Piotra N. - jak możesz to wyślij mi swoje namiary mój email. p.szpakowski@interia.pl
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2008-09-19, 21:34   

Marinho Chagas napisał/a:
Parę dni temu na drodze polnej w Janusznie k. Pionek widziałem kilka tych pięknych ptaków. Oto fotka jednego z nich.


Dzięki za fotkę.

Mnie moich dudków ta dobrze nie udało się z bliska z focić a do budki nie podchodziłem bo bałem się że porzucą młode.
Młodych było cztery szt.
_________________
władek
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-09-20, 11:08   

Władysław Kłak napisał/a:
Mnie moich dudków ta dobrze nie udało się z bliska z focić
Ja miałem w tym roku dobrą okazję na niezłe fotki, dwa ptaki siedziały jakieś 50m ode mnie ,ale nie miałem przy sobie aparatu ,który został w samochodzie.Ale i tak bym za dużo nim nie zdziałał ,bo miał tylko 3x zoom, no chyba że przyłożyłbym go do lornetki :wink:
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2013-11-18, 22:07   mlode dudki

W tym roku tez zaszczyciły mnie dudki swoja obecnością.
Wychowały cztery młode na poddaszu obory.
Pierwszy opuścił poddasze dwa tygodnie wcześniej jak ostatni.

Na fotce pierwszy. niezbyt ta fotka ale.

skan 2 020.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 68,2 KB

_________________
władek
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2013-11-21, 20:25   

Władysław Kłak napisał/a:
W tym roku tez zaszczyciły mnie dudki swoja obecnością.
Wychowały cztery młode na poddaszu obory.

To ciekawa obserwacja - powinna znaleźć się tutaj: kartoteka-przyrodnicza.pl
Jeśli znane są daty opuszczenia młodych i inne szczegóły, to warto je zapisać. Na forum z czasem informacja ta zaginie w morzu różnych postów ;)
_________________
TP Bocian
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2013-12-08, 09:54   

Mirek napisał/a:
Władysław Kłak napisał/a:
W tym roku tez zaszczyciły mnie dudki swoja obecnością.
Wychowały cztery młode na poddaszu obory.

To ciekawa obserwacja - powinna znaleźć się tutaj: kartoteka-przyrodnicza.pl
Jeśli znane są daty opuszczenia młodych i inne szczegóły, to warto je zapisać. Na forum z czasem informacja ta zaginie w morzu różnych postów ;)



Może w przyszłym roku jak się skuszą do tej budki i będzie można lepiej poobserwować.)))))))

S7301163.JPG
Plik ściągnięto 43 raz(y) 64,67 KB

_________________
władek
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2013-12-08, 12:41   

Władysław Kłak napisał/a:
Może w przyszłym roku jak się skuszą do tej budki i będzie można lepiej poobserwować.)))))))

Nie ma co czekać do przyszłego roku :)
_________________
TP Bocian
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2014-12-07, 21:48   Jednak dudek znów zawital i były młode

W tej budce trzy posty wyżej. Przyleciał 9 kwietnia, długo odwiedzał stare miejsce na oborze. Potem znikł na jakiś czas.
Gdy nagle zobaczyłem jak z pędrakami leci do tej budki i karmi młode.
Próbowałem parę razy go zfocić lecz nadaremnie był bardzo czujny a to teren otwarty a nie miałem czasu robić czatowni . Myślę ze stałe zagości i będzie co roku.

wladek
_________________
władek
 
     
Zyga 

Posty: 81
Skąd: Tczew-Gniew
Wysłany: 2014-12-31, 11:16   

Super z tą budką.Masz może jakieś szersze ujęcie?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo