Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Interwencje
Autor Wiadomość
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-04-06, 11:48   Interwencje

Członkowie Małopolskiego Koła Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” w osobach forestman i Ani zablokowali nielegalne zrzucanie gniazd ptaków w parku miejskim w Bochni.
Opisuje całe zdarzenie na gorąco bom się zdenerwował na maxa:
Dzisiaj zadzwoniła do mnie moja żona Ani około 11 00 iż na plantach miejskich w moim mieście jakaś firma zrzuca gniazda ptaków (lęgowe gatunki : uszatka, gawron, wrona siwa, kawka, sierpówka, gołąb, sikory , wróble, kos, szpak ... zlaltują - dziecioł zielonosiwy, dzęcioł duży, dzęciołek, pustułka, pełzacze itd). Od razu zadzwoniłem do WKP dowiedzieć się czy Urząd Miasta dostał takowe pozwolenie. Po otrzymaniu informacji iż nie ma takowego uzgodnienia wkurzyłem się i zadzwoniłem do Urzędu Miasta przedstawiając się jako pracownik służb ochrony przyrody oraz członek Towarzystwa Przyrodniczego Bocian i powiedziałem iż łamią ustawę o ochronie przyrody niszcząc gniazda w okresie lęgowym ptaków (wg ustawy można zrzucać gniazda w okresie od 16 X do 28 II) oraz robią taki proceder bez uzgodnień z WKP.
Powiedziałem urzędnikom iż w ciągu 30 minut jak nie wyniosą się z mojego parku dzwonie do prokuratury i policji, aby zablokowali ten zamach na „moje ptaki”. Skutek był momentalny (mój brat pracuje w Urzędzie Miasta i o wszystkim do mnie informował na bieżąco) – poruszyłem połowę Urzędu Miasta na nogi i w ciągu 15 minut wynieśli się z mojego parku. Zobaczę dziś jakich dokonali zniszczeń – bo jeszcze siedze w pracy, ale wielki respekt dla Ani ze zadzwonila do mnie i zadziałaliśmy. Boje się ze wieczorem już uszatki nie usłyszę. Ponizej wrzuce zdjecie mojego parku.

t_graphic1_828.jpg
Plik ściągnięto 332 raz(y) 43,46 KB

_________________

 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-04-06, 12:22   

A jakie to były gniazda? Garwony?
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-04-06, 12:42   

gawrony, kawki, wrony siwe, sierpowki...Marfu jak wroce do domu to zobacze te spustoszenia...bom działał telefonicznie, teraz jestem w pracy a to 50 km do domu. zona zadzwonila do mnie i musialem jaks zareagowac
_________________

 
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-04-07, 07:18   

A propos... może ktoś mi wyjasni co się dzieje w siedleckim parku? Tyle że jeszcze do przepłoszenia skokoła wynajeli... :wink:
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-04-07, 07:48   

80 procent gniazd zniszczyli....gawrona, na szczescie sowy hukały w nocy, ale juz im tego nastepny raz nie puszcze.
_________________

 
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2006-04-07, 08:18   

Cephalanthera napisał/a:
[...]Tyle że jeszcze do przepłoszenia skokoła wynajeli...
Jasna Góra poszła chyba za przykładem Siedlec gdyż też z usług sokolnika i jego ptaków korzystają :roll:
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-04-07, 08:22   

Cephalanthera napisał/a:
A propos... może ktoś mi wyjasni co się dzieje w siedleckim parku? Tyle że jeszcze do przepłoszenia skokoła wynajeli...

ano wynajęli, i nie tylko jednego, a dwa..i jeszcze na dokładkę samicę jastrzębia. :wink: goście mają płoszyć przez dwa miesiące, marzec-kwiecień. ptaki latają raczej rano i wieczorem, przez resztę dnia płoszone sa petardami.
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo