Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Basior
2009-03-20, 21:11
Jagr, Accipiter - uważajcie podczas wypraw w teren!
Autor Wiadomość
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-25, 08:10   

A mnie bardziej interesuje skąd on się wziął w Kraju nad Wisłą (Odrą)??

Bo, zakładam, że wszystkie oficjalne menażerie w okolicy (zoo, cyrki, azyle dla zwierząt) zostały sprawdzone?
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2009-03-25, 11:31   

Zoo z tego ci wiem wysztkie wieksze placówki w tym opolskie zoo zostało sprawdzone i nie było braku w inwentarzu.
Słyszałem ze wyznaczyli nagrode za zywego kota w wysokosci 10 tys zł :D
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Greg75 

Posty: 100
Wysłany: 2009-03-25, 19:36   

Wydaje się prawdopodobne, że kot był przemycany ze wschodu i uciekł - jeśli to irbis.
Może to być też puma - dzisiaj w TVN podano informację, iż podobno w Czechach jest jakaś hodowla pum (???).
Tak czy inaczej, mnie najbardziej interesuje związek pomiędzy aktualną sytuacją na Opolszczyźnie z sytuacją w Małopolsce jesienią ubiegłego roku, kiedy media pokazywały (niezbyt wyraźne) zdjęcia dużego kotowatego. To jest naprawdę interesujące.

A teraz pół żartem: ciekawe, czy kiedyś doczekamy wątku Accipitera w dziale "Obserwacje ssaków", który będzie wyglądał na przykład tak:

sarna - 50 szt.
dzik - 12 szt.
zając - 4 szt.
puma - 1 szt.
:wink:
 
     
Krzychu 

Posty: 64
Skąd: Warszawa / Przasnysz
Wysłany: 2009-03-26, 09:40   

Greg75 napisał/a:

sarna - 50 szt.
dzik - 12 szt.
zając - 4 szt.
puma - 1 szt.
:wink:


Dobre, ale wypluj te słowa :lol:

Ja z kolei przyjmuję zakłady, że go nie złapią. Pamiętacie guźca w lesie kabackim? Na kilku kilometrach kwadratowych nie udało się złapać "afrykańskiego prosiaczka" a co dopiero "duży kotek" który chodzi sobie własnymi drogami po kilkadziesiąt kilometrów... :lol:
_________________
Pozdrawiam
Krzychu
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2009-03-26, 10:12   

Podobno Widzano go w okolicach Raciborza czyli juz woj. slaskie. Kotek ma niezła misje :) Ciekawe gdzie zawedruje :roll:
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-26, 13:36   

Krzychu napisał/a:
Na kilku kilometrach kwadratowych nie udało się złapać "afrykańskiego prosiaczka"


A czy ktoś go w ogóle łapał?
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Krzychu 

Posty: 64
Skąd: Warszawa / Przasnysz
Wysłany: 2009-03-26, 13:52   

Jarek P napisał/a:

A czy ktoś go w ogóle łapał?


Podobno tak... Nawet były protesty pseudoobrońców guźca którzy apelowali by pozostawić go w spokoju skoro tak dobrze sobie radzi w naszych warunkach. Widywany był w towarzystwie saren a po pewnym czasie słuch o nim zaginął. Na kabatach jest nawet ulica Guźca na cześć owego uciekiniera. :lol:
_________________
Pozdrawiam
Krzychu
 
     
Kosu1993 


Posty: 153
Skąd: BielskoBiała/G.Śląsk
Wysłany: 2009-03-26, 16:47   

O kurde no to na bank dojdzie do Bielska -Białej (południe woj.Śląskiego)jak jest w Raciborzu .
A ja teraz na weekend mam zamiar wybierac sie do lasu .!!!A jak bym go spotkał tak jakoś by los mi to zgotował to jest zdolny mnie zaatakować ?
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2009-03-26, 22:44   

Prawdopodobienstwo zaatakowania człowieka jest bardzo małe, chyba ze Cię z czyms pomyli lub bedzie desperacko głodne. Ale wiekszosc dzikich zwierzat na widok człowieka ucieka. Tak wiec nie ma zabardzo czego się bac. Ja chciał bym spotkac tego kota w lesie i choc przez chwile popatrzec jak sobie radzi w naszych warunkach.
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-27, 08:43   

Robert M. napisał/a:
Ale wiekszosc dzikich zwierzat na widok człowieka ucieka.


Co by to nie było, to samo nie przylazło ze Środkowej Azjii, Afryki, czy nie wiadomo skąd. Musiało mieć kontakt z człowiekiem.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-27, 13:02   

Cytat:
Opolskie: kolejny atak tajemniczego drapieżnika
Dziki kot, który od ponad tygodnia grasuje na Opolszczyźnie, znów dał o sobie znać. - Kilka godzin temu zwierzę upolowało sarnę w Kurmicy koło Kędzierzyna-Koźla - infomruje RMF FM.
Wojciech Plewka, łowczy wojewódzki, ostrzegał, że zwierzak już od kilka dni mógł nic nie jeść, przez co może być bardzo niebezpieczny. Na miejscu są już myśliwi i policja - przygotowywana jest kolejna obława na drapieżnika. Poszukiwania dzikiego kota, w której bierze udział blisko 100 osób, trwają od wczoraj.



źródło
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-27, 22:10   

Lepiej żeby tego kota nie łapali. Znów może zginąć jakiś weterynarz.
 
 
     
BRK 

Posty: 4
Skąd: Wrocław i okolice
Wysłany: 2009-03-28, 16:16   

Nie powinien dojść na Śląsk. Śleząc kolejno miejsca gdzie drapieżnik dał o sobie znać wyraźnie widać iż ów kot krąży po obszarze: od Nysy na zachodzie, po Odre na północy i wschodzie, po granice Czeską. To jest jego terytorium łowieckie. Co ciekawe kot trzyma się terenów otwartych. Do tej pory obstawiałem pume, ale po tym co znalazłem,to raczej pantera śnieżna. http://vodpod.com/watch/1...g-cat-in-poland
Z jednej strony to niewątpliwie obcy gatunek dla naszej przyrody, a z drugiej wkońcu jest jakiś znaczący drapieżnik natym terenie,bo wilki tylko przelotem.
Drapieżnik ten tylko w akie desperacji zaatakował by człowieka, ale z dziećmi bym uważał.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-03-30, 08:51   

kot został rozpoznany

Film tan sam co w poście wyżej, ale z polskimi napisami.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2009-03-30, 22:37   

Hehe Jednak nasza puma nie jest sama prawdopodobnie były to trzy irbisy. Koty najprawdopodobniej uciekły z prywatnej hodowli (chyba w czechach) Poinformowała o tym anonimowa osoba.
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo