Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ważna wykładnia Ministerstwa Środowiska w sprawie jerzyka
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-04-26, 13:43   Ważna wykładnia Ministerstwa Środowiska w sprawie jerzyka

Distalismy odpowiedz z Ministerstwa Środowiska na temat tego, czy stropodachy mozna uznac za siedlisko jerzyka, a skoro wiekszosc tam gniazduje, to czy nie powinno byc zakazane takie ocieplanie, po ktorym ptaki nie moga dostawac sie na nie. Polecam zapoznanie sie!

OPINIA
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
Ostatnio zmieniony przez Marfu 2008-11-25, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-04-28, 09:22   

Ja to poporoszę oficjalnym pismem.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2008-04-28, 16:54   

Jarek P napisał/a:
Ja to poporoszę oficjalnym pismem.


Przecież jest pdf na dole zlinkowanej strony
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-04-29, 05:53   

Ale Jarek potrzebuje z wyjasnieniem dla swojego Urzedu :-)
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-04-29, 07:16   

Marfu napisał/a:
Ale Jarek potrzebuje z wyjasnieniem dla swojego Urzedu


Wyjaśnienia, jaka wyjaśnienia, ale bieg urzędowy trzeba nadać :green:
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2009-03-16, 13:32   

Kolejny zapis dotyczący jerzyka, tym razem wyjasnienia GDOŚ...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
urszula 

Posty: 3
Wysłany: 2009-05-19, 16:56   

Czy TP "Bocian" lub inne zajmujace sie ochrona ptakow mogloby wystapic o podobna interpretacje dotyczaca jaskolek oknowek? Do tej pory wydawalo mi sie, ze nie ma problemu, bo nawet jesli zima gniazdo zostanie usuniete, to ptaki ulepia nowe. Tymczasem niedawno na moim osiedlu zamontowano w niektorych miejscach, w dolnej czesci budynkow, kolce odstraszajace, ktore uniemozliwiaja ptakom zbudowanie gniazda. Obawiam sie, ze to poczatek procederu, ktory moze byc zastosowany na szersza skale... Ptaki próbują budowac gniazda w miejscach, gdzie znajduja sie kolce co moze skonczyc sie tragicznie :(
 
     
Marysia02 


Posty: 49
Skąd: SOSNOWIEC
Wysłany: 2009-05-25, 00:16   Nowe interpretacje Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Witam bardzo mnie gnębi ta sprawa gdyż dotyczy ustawy o ochronie miejsc lęgowych -obowiazujacej nadal .Natomiast zaczyna się dowolne jej interpretowanie .Jeśli zasada rekompensaty gniazd utraconych ma wynosić na cztery utracone gniazda jedna budka -to jerzyki wybiją sie walcząc o nią .A na wstepie to zmniejszy o 4 razy populację jerzyka .Mam pytanie gdzie Ustawy gdzie Dyrektywy Unijne które mówia 1-1 .Podaję link do strony z pismem które jest albo ma być rozesłane do każdego miasta śląskiego : http://www.bip.powiatraci...f7fe1122f7a.pdf .Jestem ciekawa co o tym sądzicie
_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2009-05-25, 09:20   

Ale nie jest tak, ze jeden otwor - jedno gniazdo... Na kontrolowanym przez nas stropodachu byly 4 gniazda na jakies 20 otworów, powiedzmy ze 3/4 drozne - czyli mniej wiecej pasuje...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Marysia02 


Posty: 49
Skąd: SOSNOWIEC
Wysłany: 2009-05-25, 09:38   

Tak mówi ustawa i przepisy Unijne jedno utracone jedno zrekompensowane .Natomiast jesli stanie się prawem obowiązującym to co wymyślila RDOŚ to jerzyki w szczelinach bloków straća zupełnie gniazda .To jest sliski grunt Spółdzielnie nic sobie nie robia z zadnych przepisów u mnie drugi rok sa zatkane otwory nie powiesili budek jerzyki wpychają się w każdą szczelinę nie wiadomo ile przy tym zginie .A RDOŚ Rrobi wszystko by jeszcze urudnić jasne przepisy .W Jaworznie jest istna tragedia pozatykali otwory w około 30 blokach częśc zrobili przed 1 maja reszta stoi zatkana z siatkami na otworach jerzyki szaleją nie mają gdzie wyprowadzić lęgi .Zrobili tak wlasnie powiesili 2 budki ptaki chcą sie pozabijać o miejsce lęgowe otwory za małe jerzyki uwiezają skrzydłami jeden drugiemu pomaga .U mnie w Sosnowcu zaczęli ocieplać w tamtym roku nie dali budek na gniazda które są w szczelinach i czekają na pożyczkę z Banku ,a ptaki tego nie rozumieją .Regionalna poprawia Ustawę do czego nie ma prawa :oops:
_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo