Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tygrzyk paskowany
Autor Wiadomość
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-01-17, 21:43   

ptasiarz napisał/a:
Trudno osądzić, co to za pająk, ale chyba to on!
Na pewno on :wink: Zdjęcie tylko tak dodałem,dla dokumentacji :roll: ale jestem na 100% pewien,jaki to był gatunek :smile:
 
     
Polinik 

Posty: 1
Wysłany: 2008-08-11, 17:33   

Dziś znalazłem takiego jednego w ogródku, niemal w centrum Gdańska.

I od razu pytanie -- czy przeżyje zamknięty miesiąc w sporym słoiku? W ogrodzie nie przeżyje na pewno -- nade mną mieszka dwójka dzieci, dla których pająki to coś, co powinno być na podeszwie bądź na szpilce. Za miesiąc się wyprowadzają i Tygrzyk wróciłby do ogrodu.

Pokarmu miałby dość, much mogę zapewnić mu bardzo dużo.
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2008-08-20, 20:08   

dziś widziałem pięknego dorodnego tygrzyka na drzwiach szkoły w Czerwonce gmina Sokołów Podl. pow. sokołowski
 
     
kmichalak 

Posty: 1
Wysłany: 2008-09-07, 09:25   

A ja trafiłem na dwa stanowiska tygrzyka na Dolnym Śląsku: w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy - jeden osobnik, oraz we Wrocławiu w okolicach Rędzina - osobników... no nie liczyłem wszystkich ale mnóstwo :) Na obszarze dwóch, trzech metrów kwadratowych z 6 czy 8 co najmniej. W wolnej chwili postaram się wrzucić fotki.
_________________
KM
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-09-08, 07:47   

to możecie sobie dopisać lokalizację:
52.22.641 N
021.38.832 E
w ilości hurtowej :green:
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-30, 12:36   

na łąkach kazuńskich gmina czosnów było ich w tym roku od cholery jeden obok drugiego w przeważającej większości samice.
 
     
camelmk 


Posty: 129
Wysłany: 2008-10-01, 09:20   

Polinik - to już lepiej wynieś go gdzieś pod las.

A co do tygrzyków to w zeszłym roku było ich pełno koło mojego bloku na łące (Kraków - Kurdwanów), dosłownie co 2 metry jakiś - w tym roku pojedyńcze sztuki.
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2009-08-09, 13:14   

Znaleziony wczoraj wieczorem na bramie garażowej :green: i przeniesiony w bezpieczne miejsce.

Obok siedział też mniejszy, brązowy pająk, ale nie zwróciłem na niego większej uwagi, bo byłem przekonany, że to zwykły krzyżak i tylko zdjąłem go z bramy. Później wyczytałem, że u tygrzyków samce właśnie tak wyglądają, czyli mogła to być para, a skoro tak to chciałem je z powrotem ze sobą połączyć, ale dzisiaj nie widziałem już żadnego z nich.
 
     
tadekptaku 
Tree Surgeon


Posty: 252
Skąd: Mallow Irlandia
Wysłany: 2009-08-09, 13:35   

Kamil napisał/a:
a skoro tak to chciałem je z powrotem ze sobą połączyć, ale dzisiaj nie widziałem już żadnego z nich.
znajda sobie innych partnerow :)
_________________
Bóg stworzył ludzi, a pułkownik Colt uczynil ich równymi.
http://picasaweb.google.com/tadekptaki
http://orzelbialyirl.phorum.pl/
http://orzelbialyirl.like.pl/
http://orzelbialyirl.dzs.pl/
 
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2009-08-09, 19:27   

Okazało się, że przeniesiony przeze mnie osobnik zrobił sobie ładna pajęczynę w pokrzywach gdzie nikt nie chodzi i nie kosi, a i prostoskrzydłych tam nie brakuje, więc będzie mu się całkiem przyjemnie żyło ;-)
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2009-11-15, 12:08   

Okazało się również, że kilkadziesiąt metrów od mojego domu jest takie miejsce, w którym jest pełno tygrzyków :smile: Ciężko je było dokładnie policzyć, ale było ich co najmniej kilkanaście. Że też wcześniej o nich nie wiedziałem :roll:
Jednego osobnika widziałem też w tym roku na torach na torfowisku Karaska.
 
     
yoshi 

Posty: 203
Wysłany: 2010-09-10, 18:50   

Tygrzyki chyba zrobiły się bardzo popularne, skoro już nikt o nich nie pisze... :green:
W Tczewie na działkach "Nad Wisłą" też sobie żyją. Jednego obserwuję od 2 miesięcy, drugiego zauważyłam kilka dni temu - mieszka na sąsiedniej kępie roślin.




:wink:
 
     
mysz leśna 


Posty: 104
Wysłany: 2018-08-22, 20:06   

To parę lat za późno i pewnie o tygrzyka można się już potknąć, ale dzisiaj spotkalem a nawet sfotografowałem tygrzyka na Zakolu Wawerskim w Warszawie, mniej więcej w tym miejscu: 52,23167 21,120641.
_________________
Obserwacje przyrodnicze - baza danych do pobrania, v. 32.0 (2022-03-13)
Kalkulator fotoprzyrodniczy
 
     
mysz leśna 


Posty: 104
Wysłany: 2019-01-10, 21:02   

Niedługo potem na tym samym wale ale w odległości około 1 km był inny tygrzyk. Więc jest ich tam więcej. Zdjęcia pierwszego:



_________________
Obserwacje przyrodnicze - baza danych do pobrania, v. 32.0 (2022-03-13)
Kalkulator fotoprzyrodniczy
 
     
arturro 


Posty: 108
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2019-03-14, 11:09   

U mnie na posesji, spotykam nieraz po kilka szt. Jest ich już całkiem sporo u nas.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo