Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona tracza i gągoła w Welskim PK
Autor Wiadomość
mixer 
Mateusz


Posty: 635
Wysłany: 2006-07-25, 18:58   

Basior napisał/a:
odpowiedź jest w poście powyżej :D

Nie przeczytałem dokładnie :oops: :wink:
_________________
Najtrudniej jest na końcu miesiąca, zwłaszcza przez ostatnie 30 dni :green:
"Wszystko, co dobre, jest drogie, nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie" :P :!:
 
 
     
ostry32 

Posty: 2
Wysłany: 2006-07-26, 16:43   

Halo!

Jaka dokładnie była data założenia tych budek lęgowych?
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-07-26, 22:28   

Wieszaliśmy je kilka dni temu, na efekt trzeba czekać do następnego sezonu.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
ostry32 

Posty: 2
Wysłany: 2006-07-27, 07:12   

Jakie w najbliższym czasie macie plany? To znaczy jakie akcje jescze chcecie przeprowadzić?
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-07-27, 09:25   

Napisałem PW.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-09-28, 19:35   

Jako ze jesteśmy już na etapie wyboru miejsc do powieszenia bud nad Zbiornikiem Dobczyckim, chciałem zapytać o wyniki (zdaje sobie sprawe, że to dopiero pierwszy sezon) - czy "coś" już weszło do budek? :smile:
No prosiłbym doswiadczonych Kolegów - Lulka, mendera (jak wróci), no i Basiora oczywiscie o garść wskazówek co do wieszania - wyboru miejsca, rozmieszczenia itp.
z góry dzieki za informacje
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-09-28, 20:48   

green power napisał/a:
no i Basiora oczywiscie o garść wskazówek co do wieszania - wyboru miejsca, rozmieszczenia itp.
Co do wynikow kontroli to tak jak juz gdzies pisalem koledzy kaczek w tym roku nie mieli, jakieś sikorki itp.
Co do wieszania, to wysokosc taka jak sie uda z potrójnej drabiny aluminiowej, czyli 7-8m, wyzej chyba ze jest dobre dojście po gałęziach (zdrowych) bo późniejsze kontrole mogą byc utrudnione. Wieszac z mysla o późniejszych kontrolach, namalować dobrze widoczne numerki, aby przypadkowi obserwatorzy mogli podac nr budki gdyby cos widzieli, lokalizacje zapisac GPSem. Miejsce, myśle ze nawet do kilkuset metrów od wodyale poczywiście najlepsze na lini brzegowej, pytanie o penetracje ludzką, jesli wysoka to wybrac miejsce spokojne troche dalej. Ważniejsze jest to aby do budki był dobry dolot, w momencie wieszania i za kilka lat.
Pamietac o warstwie trocin na dno, pisze trocin a nie innych materiałów zebranych na miejscu, bo jak cokolwiek innego zwierzaki przyniosą to bedzie wiadomo że naniesione, bo trocin nikt nie przyniesie. Rozmieszczenie/odległosci jesli budki by nie miały zabezpieczenia przeciw drapieznikom to trzeba by wieszac w jak najwiekszych odległosciach od siebie, te mozna troche zagęscic ale i tak moze min 300-500 m?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Jerzyk 
ornitolog


Posty: 332
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 2008-01-06, 20:42   

w takim razie i ja mam pytanie. zastanawiam się nad powieszeniem jednej budki dla gągoła i nie wiem co zrobić z zabezpieczeniem przeciwko kunie i wronom :/ budka wisiałaby w olsie, w którym wiosną i wczesnym latem poziom wody utrzymuje się na poziomie 0,2 - 0,5 metra na całej wielkości lasu i nie wiem czy kuna w takim środowisku stanowi zagrożenie dla ptaków? po drugie w tym samym, niewielkim lesie lęgną się wrony siwe i obawiam się, że mogłyby stanowić zagrożenie dla lęgu :/ i w końcu po trzecie czy bliskość stawów a w zasadzie torfianek i niewielkiej rzeki jest miejscem w miarę optymalnym dla gągoła, czy jednak preferuje on większe zbiorniki wodne?
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2008-07-16, 07:11   

no i jak tam w tym roku :?: ktoś sprawdzał budki :?:
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-07-21, 22:56   

Nie było czasu :cry:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-09-26, 16:56   

a macie z tego roku wyniki? I jak sprawdzaja sie rury PCV?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo