Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2006-05-04, 18:37
pustułka na balkonie
Autor Wiadomość
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2009-06-16, 21:50   

Super zdjęcia !
 
     
alinka 


Posty: 24
Wysłany: 2009-06-21, 14:24   

Ula, jakie piękne zdjęcia! Gratuluję! Jak patrzę na takie artystycznie dzieła to mam sama ochotę zacząć fotografować zwierzęta. Tym bardziej, że oglądałam też ostatnio artystyczne zdjęcia bocianów, o których pisałam wcześniej - Lotki i Tymka. Także są bardzo piękne. Zobaczcie sami - http://www.vattenfall.pl/...galer/index.jsp

Ula, ja także bym im wybaczyła te poranki. Te małe białe kuleczki są śliczne :)
_________________
Dobrze jest, nie narzekam, booo dobrze jest! :)
 
     
ula79 

Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-07-02, 20:06   

takie mam pytanko w związku z naszymi maluchami, które wcale malutkie już nie są :) czy nie jest im za gorąco? balkon praktycznie cały dzień zalany jest słońcem, tylko rano jest trochę cienia, od kilku dni są u nas upały, młode nie mają gdzie się schować. myślałam żeby im miseczkę z wodą wystawić, doczytałam już że wody nie piją, ale może by się popluskały chociaż? ;) nie wiem co robić, szkoda mi ich
od mniej więcej 2 tygodni nie widuję samca, wcześniej przylatywał często, nawet siadał na balkonie przy samej szybie i straszył moją młodą - Ala 1 rok :) a teraz wcale go nie widuję - poluje całymi dniami?
samica przylatuje na chwilkę, zostawia myszki i leci dalej, nawet na noc z młodymi nie zostaje, czy to normalne zachowanie?
kiedy młode powinny wyfrunąć z gniazda? fajnie się je obserwuje, ale balkonu nie da się otworzyć, muchy, smrodek itd, zaczyna się to robić coraz bardziej uciążliwe, szczególnie w te upały :(
_________________
Ula
 
     
ula79 

Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-07-02, 20:14   

alinka napisał/a:
Ula, jakie piękne zdjęcia! Gratuluję! Jak patrzę na takie artystycznie dzieła to mam sama ochotę zacząć fotografować zwierzęta. Tym bardziej, że oglądałam też ostatnio artystyczne zdjęcia bocianów, o których pisałam wcześniej - Lotki i Tymka. Także są bardzo piękne. Zobaczcie sami - http://www.vattenfall.pl/...galer/index.jsp

Ula, ja także bym im wybaczyła te poranki. Te małe białe kuleczki są śliczne :)


dziękuję :)
do niedawna mój mąż był rodzinnym fotografem, a teraz mnie nie można oderwać od aparatu ;)
gdyby ktoś miał ochotę na więcej fotek naszych sąsiadów to zapraszam:

http://picasaweb.google.p...enberg/PustuKi#

niestety jeszcze nie zdążyłam wrzucić aktualnych zdjęć :/
_________________
Ula
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-07-02, 21:11   

ula79 napisał/a:
czy nie jest im za gorąco? balkon praktycznie cały dzień zalany jest słońcem, tylko rano jest trochę cienia, od kilku dni są u nas upały, młode nie mają gdzie się schować. myślałam żeby im miseczkę z wodą wystawić, doczytałam już że wody nie piją, ale może by się popluskały chociaż?

Muszą wytrzymać - a wodę dostają w dostarczanym im pokarmie przez rodziców. Pewnie już są dobrze opierzone i za parę dni wylecą...
_________________
TP Bocian
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-02, 23:32   

Gratuluję zdjęć !!!
Są niesamowite. Tworzą piekną opowieść o życiu rodzinki pustułek.
 
 
     
ula79 

Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-07-03, 20:36   

Mirek napisał/a:

Muszą wytrzymać - a wodę dostają w dostarczanym im pokarmie przez rodziców. Pewnie już są dobrze opierzone i za parę dni wylecą...

są już śliczniutkie brązowiutkie, jakieś resztki puszku gdzie niegdzie tylko zostały, skubią się namiętnie, również nawzajem :)
czy jak już sobie polecą to będzie można zrobić remont na balkonie czy trzeba poczekać? wyczytałam gdzieś że sezon lęgowy trwa do października i do tego czasu nie wolno ruszać gniazd, czy to prawda?
_________________
Ula
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-05, 19:20   

Ten termin jest taki bardzo ogólny żeby obejmował wszelkie możliwe lęgi nawet i takie późne i powtórzone. Celem tych przepisów jest ochrona gniazda i lęgu a pustułki nie będą już miały lęgu w tym roku i remont balkonu możesz zacząć robić. Ja bym jeszcze poczekał do momentu aż pustułki przestaną pojawiać się na balkonie. Młode po opuszczeniu gniazda i po pierwszej fazie nauki latania lecą z rodzicami na pola uczyć się polować i nocują już poza okolicą gniazda(balkonu)
 
 
     
ula79 

Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-07-06, 10:07   

aha
to zaplanuję remont na pierwszą połowę sierpnia, będą miały jeszcze trochę czasu a ja jeszcze zdążę się nacieszyć balkonem w tym roku ;)
_________________
Ula
 
     
alinka 


Posty: 24
Wysłany: 2009-07-07, 10:28   

ula79 napisał/a:
alinka napisał/a:
Ula, jakie piękne zdjęcia! Gratuluję! Jak patrzę na takie artystycznie dzieła to mam sama ochotę zacząć fotografować zwierzęta. Tym bardziej, że oglądałam też ostatnio artystyczne zdjęcia bocianów, o których pisałam wcześniej - Lotki i Tymka. Także są bardzo piękne. Zobaczcie sami - http://www.vattenfall.pl/...galer/index.jsp

Ula, ja także bym im wybaczyła te poranki. Te małe białe kuleczki są śliczne :)


dziękuję :)
do niedawna mój mąż był rodzinnym fotografem, a teraz mnie nie można oderwać od aparatu ;)
gdyby ktoś miał ochotę na więcej fotek naszych sąsiadów to zapraszam:

http://picasaweb.google.p...enberg/PustuKi#

niestety jeszcze nie zdążyłam wrzucić aktualnych zdjęć :/


Z przyjemnością obejrzałam całą galerię! Piękne zdjęcia, naprawdę profesjonalni z Was fotografowie. Gratuluję tak pięknych fotek :) ślę pozdrowienia!
_________________
Dobrze jest, nie narzekam, booo dobrze jest! :)
 
     
GOSIA 695 

Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-09-29, 17:32   

Witajcie
Dzisiaj wydażyło się coś dziwnego na moim balkonie: Jak co roku zapakowliśmy budkę Kryśki w folię w oczekiwaniu na przyszłą wiosnę. Dzisiaj przez cały dzień pustułka przesiadywała na naszym balkonie. Koło 17 postanowiłam że ściąniemy folię a tu niespodzianka w foli była wydziobana dziura a w srodku pustułka. Jaki mądry ptaszek , wiedział że to jego budka- pewnie szuka miejsca na zimę.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-09-30, 05:42   

GOSIA 695 napisał/a:
wiedział że to jego budka- pewnie szuka miejsca na zimę.

Eeee, tam. Pustułki co jakiś czas odwiedzają swoje budki. W Siedlcach do swoich budek samczyki przylatują co kilka tygodni przez całą zimę, czasami pojawia się parka. Sprawdzają czy wszystko jest ok. I chyba nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Chyba nie jest dobrym pomysłem pakowanie budki w folię! :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo