Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Mirek
2009-11-28, 19:36
Ryby umierają
Autor Wiadomość
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-26, 17:34   Ryby umierają

Na pomoc!!! Nie wiem czemu, ale nagle zaczęły mi umierac wszystkie ryby. Na dnie leży jeden skalar i parę gupików, a na wodzie unoszą się inne gupiki (oczywiście nieżywe). Zastanawiam się czemu tak się stało? Moim przypuszczeniem jest nowa karma. Ostatnio tata kupił rybom nową, podobno bardzo dobrą karmę (tak mówił sprzedawca). Jest z firmy "Tropic". Wcześniej też miały z tej firmy, ale inną i żyły. Jeśli wiecie lub przypuszczacie czemu tak się stało, to proszę "piszcie jak najszybciej", bo ryby cały czas powoli zdychają :sad:
_________________
Daisy7
 
     
Waldi 

Posty: 73
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-26, 17:41   

Żeby ktokolwiek mógł spróbować wytypować przyczynę śmierci ryb, potrzebne są chociaż podstawowe informacje na temat zbiornika.
To znaczy:
-litraż oraz obsada
-parametry wody (temperatura, twardość i odczyn)
-jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę i skąd woda pochodzi
-wyposażenie akwarium
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-26, 18:01   

Oki:
1.nie wiem ile litrów, ale na oko wymiary akwarium to 80m - szerokośc i 40m - wysokosc, a wody jest prawie pod sam wierzch, barkuje kilka cm.
2.Temperatura - taka jak zwykłe akwarium z wodą postawione w pokoju, bo grzałki nie mam (pokój zazwyczaj z otwartym lekko oknem)
3. Wodę wymieniam raz na pół roku (nie mam filtra, bo dopiero zaczęłam niedawno na niego zbierac), zabieram ¾ wody z akwarium, wodę biorę z kranu, ale najpierw wlewam wodę do miski i czekam jakieś 3-4 godziny.
4. W akwarium znajdują się: kilka roślin (różnych - takich przyczepionych do podłoża i pływających), żwirek, woda, rybki, oświetlenie na całe akwarium, akwarium przykrywa zwykłe szkło - nie specjalna pokrywa, z tyłu akwarium przylepione jest tło.

No to chyba już tyle. Proszę o pomoc!
_________________
Daisy7
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-26, 18:06   

Co do zmieniania w akwarium to jeszcze chciałam dodac, że raz na 2 miesiące mój tata takim długim wężem zabiera trochę wody z dan razem z brudami, a potem dolewa letniej wody od razu z kranu (malutko). Co do żwirku w akwarium, to to nie jest dokładnie żwirek tylko kamienie zebrane z plaży nad morzem.
_________________
Daisy7
 
     
Waldi 

Posty: 73
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-26, 18:13   

Brak mi słów. Kilkadziesiąt ryb w akwarium bez filtra, podmiana co pół roku to skazanie ich na pewną śmierć. Brak Ci podstawowych informacji na temat pielęgnacji akwarium. Nie chcę mi się tego wszystkiego pisać, wszystko znajdziesz przy użyciu takiej strony jak www.google.com.
Poza tym uważasz, że myśliwy powinien pójść do więzienia, lessi ratuje ludzkość i bez zwierząt niczego by nie było, a sama jesteś sadystką, która urządziła rybom nie wiem ile trwającą gehennę i doprowadziła do ich śmierci.
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-26, 18:26   

Przepraszam, ale nie chciałam :cry:
_________________
Daisy7
 
     
Waldi 

Posty: 73
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-26, 23:55   

Oddaj komuś jak najprędzej ryby, które zdołały przetrwać. W kiszenie możesz pobawić się ogórkami.
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-27, 15:35   

Waldi napisał/a:
W kiszenie możesz pobawić się ogórkami.
Ha, ha, ha. Bardzo śmieszne :???:
_________________
Daisy7
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-27, 15:38   

Jeszcze jedno. Co do umierania ryb to sprawa się wyjaśniła. Wcale nie przez warunki tylko sprzedawca dał nam "nieodpowiednią" karmę. Była tak jakby "zatruta". Wie wiesz, pomyliłeś się :!:
_________________
Daisy7
 
     
Waldi 

Posty: 73
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-27, 15:56   

Poza tym, że jesteś dzieckiem, nie sądzę aby twój rozum był odpowiednio rozwinięty. Kto ci bezmyślny dzieciaku nagadał takich bzdur, że to przez nieodpowiednią karmę?
Jak widać nie czytałaś też zbyt wiele o pielęgnacji akwarium. Nie wiesz w zasadzie o tym nic.
Zrozum, że ryby w akwarium srają. Jak ty byś robiła przez pół roku pod siebie i nikt by tego nie sprzątał to swoje złe samopoczucie też tłumaczyłabyś tym, że obiad był nieodpowiedni?
W akwarium bez filtra, bez podmieniania wody stężenie związków azotu osiągnęło poziom śmiertelny dla ryb. Gdybyś leniwy dzieciaku przeczytał choć jeden artykuł na temat pielęgnacji akwarium, wiedziałbyś, że filtr i regularne, częste podmiany wody w akwarium są niezbędne!
Te ryby zginęły tylko i wyłącznie przez wielką głupotę!
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-27, 16:13   

Jakoś nigdy wcześniej mi nie umierały, a też im zmieniałam wtedy co pół roku (było ich tyle samo co teraz). Zresztą pisałam, że co miesiąc albo miesiąc i pół mój tata bierze długim wężem wszystkie zanieczyszczenia z dna akwarium (łącznie z odchodami). Po za tym dziś mój tata powiedział, żeby rybek nie karmic i żadna nie umarła. W moim drugim akwarium jest tylko 7-8 rybek i też dostawały tą karmę i u nich też jedna zdechła. Teraz wszystkie ryby karmimy nową karmą i jeszcze żadna nie umarła!
_________________
Daisy7
 
     
Waldi 

Posty: 73
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-27, 17:50   

Jesteś tumanem do którego nic nie dociera. Tytułujesz innych kretynami, a sama jesteś największym jakiego to forum widziało. Twoje ryby nie męczą się w tych warunkach mniej niż tamten bóbr. Co z tego że twój ojciec wessie syf z dna jak wszystkie szkodliwe szkodliwe produkty przemiany materii są rozpuszczone w wodzie. Po pół roku bez podmiany woda kipi od związków azotu, które są śmiertelne dla ryb. Szczególnie przy tak przerybionym akwarium. Po to się podmienia wodę, aby ich w wodzie nie było. I po jest też filtr, który dzięki zasiedlającym go bakteriom nitryfikacyjnym neutralizuje te związki. Ryby poza tym w akwarium bez grzałki mają za zimno. Jako ryby pochodzące z rejonów tropikalnych wymagają wyższych temperatur.
Nic w tym akwarium nie jest poprawne, a ty nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat akwarystyki. Kreujesz się na wielką obrończynię zwierząt, a zakładając akwarium bez chęci zdobycia podstawowych informacji na temat jego pielęgnacji jesteś dla ryb dręczycielem. Nie wyobrażam sobie co trzeba mieć we łbie, żeby założyć akwarium i nie dowiedzieć się na ten temat KOMPLETNIE NIC.
I nie pisz tu głupstw, że ryby wcześniej żyły i wszystko było ok. Zapewniam cię że w takich fatalnych warunkach przechodziły katorgę i ich śmierć była tylko kwestią czasu. I nie ważne czy nowy pokarm miał tu znaczenie (przypuszczam, że mógł mieć, przy takim osłabieniu organizmu drastyczna zmiana diety mogła spowodować zgon). Możesz nie mieć zaufania do tego co piszę i poznawszy się na twojej inteligencji, a w zasadzie jej braku nie liczę też na to, aby cokolwiek do ciebie dotarło, ale wiedz, że ktokolwiek mający jakąś wiedzę o akwarystyce powie ci to samo.
Na pewno na długo zapamiętam twój przypadek i będę opowiadał znajomym akwarystom jako przykład tego, że ludzka głupota nie zna granic.
 
     
Daisy7 


Posty: 61
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-27, 18:40   

Dobra, już koniec tego tematu! PA :???:
_________________
Daisy7
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo