Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lornetki
Autor Wiadomość
Yahze 

Posty: 37
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2006-04-24, 19:52   Lornetki

Siemanko Chciałbym sie spytać jaką najlepiej kupić lornetkę do oglądania ptaków? jakie musi mieć parametry? Chdzo mi o jak najtańszą a zarazem w miare dobrą lornetke! Na allegro widziałem różne lornetki jedne kosztują sporo i mają takie same parametry co te tańsze np. do 25 zł. Warto taką tanią kupywać czy lepiej nie zawracać sobie tym głowe i kupić jakąś lepszą?

Z góry dzięks za info.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-04-24, 19:57   

Taki temat juz istnieje TUTAJ
:smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Daniel
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-24, 19:59   

Istnieje, ale jemu chodzi o konretne parametry w granicach cenowych 25 zł. Tam większość mówi o naprawdę profesjonalnym sprzęcie. Najwyżej przenieście, ale nie blokujcie.

Pozdrawiam.
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-04-24, 22:52   

Yahze napisał/a:
Na allegro widziałem różne lornetki jedne kosztują sporo i mają takie same parametry co te tańsze np. do 25 zł.

podstawowe parametry (powiększenie i średnica okulara wyjściowego) może i tak .ale jak sam wiesz nie ma co ich porównywać...... to inna klasa jeśli chodzi o jakość optyki.

Yahze napisał/a:
Warto taką tanią kupywać czy lepiej nie zawracać sobie tym głowe i kupić jakąś lepszą?

wiesz jak to mówią: "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"......... można to przełożyć na to, że jeśli nie ma się 500zł na lepszy sprzęt to się kupuje gorszy za 50zł. normalna sprawa. też nie jestem fanem super sprzętu bo nie chodzi mi o szpan. patrzyłem przez naprawdę wypasione sprzęty no i jakość jest rewelacyjna..............ale cena też.
w wielu przypadkach jest to przerost formy nad treścią.
poza tym to nie lornetka obserwuje i oznacza tylko człowiek............ kiedyś patrzyło się tylko przez ruskie i też się widziało.

podsumowując: jeśli nie masz kasy na droższy sprzęt, albo masz a normalnie nie chcesz go wydawać na lornetkę bo masz inne priorytety to kupuj tańszą................ przeciez nie będziesz w teren chodził z rurkami po papierze toaletowym zlepionymi taśmą.
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo