Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zażarta "dyskusja" w temacie "czy należy?&quo
Autor Wiadomość
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-02-08, 12:28   

Weles napisał/a:
Na studiach leśnych na entomologii zbiera się owady (za te chronione jest więcej punktów), a na fitopatologii leśnej - grzyby chronione również były bardzo pożądane

Oj weles znów kłamiesz i konfabulujesz - otóż kłamiesz że zbiera się owady chronione. Owszem kiedyś tak - zwłaszcza w TL zbierali gdy prowadzący miał "zacięcie entomologiczne" podobnie z grzybami.
calamita napisał/a:
A jeżeli przez niewiedze zbieracie rzadkie, endemiczne i o zgrozo ginące gatunki!!!

Gdybyś choć posiadał elementarną wiedza z zakresu entomologii to wiedziałbyś iz praktycznie wszystkie gatunki czy rodzaje podlegajace ochronie są latwe w oznaczeniu przeżyciowym. Jednak w przypadlku wielu gatunkow nie da się inaczej oznaczyć gatunku jak po wypreparowaniu penisa lub waginy. A tego nie zrobisz bez zabicia. Ponadto skąd wiesz iż osoby te nie posiadają stosownych zezwoleń na prowadzenie badań w PN czy rezerwatach przyrody? Jeśli ktoś zbiera mimo to to jego sumienie. Ponadto zbieranie form preimaginalnych umozliwia poznanie biologii danego gatunku.
calamita napisał/a:
Trochę brak w tym postępowaniu ochroniarskiej postawy!!!
Tyle samo braku co w wchodzeniu do stref ochronnych, obrączkowaniu ptaków, łapaniu wilków i rysi celem zakładania obrozy telemetrycznych.
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-02-08, 14:07   

Jarek P napisał/a:
Jako absolwent Wydziału Leśnego SGGW, który zebrał zarówno owady jak i grzyby, nie przypominam sobie, żeby były jakiekolwiek bonusy za zebranie okazów gatunków chronionych.


U mnie było - AR Poznań lata 90-te.

GrzegorzBP napisał/a:
otóż kłamiesz że zbiera się owady chronione


Ty kłamiesz bo u mnie się zebrało - pamiętam. Każdy gatunek miał określoną ilość punktów, chronione miały najwięcej, a trzeba było zebrać ileś tam punktów aby oddać tablicę. Z fitopato punktacji nie było, nie było też bezpośredniego namawiania na zbieranie chronionych, ale sugestia aby ich nie pomijać była. Zresztą tu zbierało się tylko kilka gatunków, a nie tak dużo jak na entomologii.
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-02-08, 14:21   

Weles napisał/a:
Ty kłamiesz bo u mnie się zebrało - pamiętam

Niepodawanie precyzyjnych informacji również jest formą klamstwa - trzeba było napisac u mnie w poznaniu - wtedy nikt by się nie czepiał. No jak widać Warszawa i WL na SGGW jest na wyzszym poziomie ewolucji :green:
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-02-08, 15:59   

GrzegorzBP napisał/a:

Niepodawanie precyzyjnych informacji również jest formą klamstwa - trzeba było napisac u mnie w poznaniu - wtedy nikt by się nie czepiał. No jak widać Warszawa i WL na SGGW jest na wyzszym poziomie ewolucji :green:


a co jak słyszysz WL to myślisz tylko o SGGW? typowa Warszawka - pępek świata, a przynajmniej Polski :wink:
kto wie, może w Poznaniu już tak nie jest (mam nadzieję)
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-02-08, 22:53   

Weles napisał/a:
typowa Warszawka - pępek świata, a przynajmniej Polski

zawsze lepszy pępek niż zadek z podlasia. :green: poza bełkotem coś wniesiesz do dyskusji czy jak zwykle to maksimum twoich możliwości?
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-02-09, 16:32   

GrzegorzBP napisał/a:
zawsze lepszy pępek niż zadek z podlasia. :green: poza bełkotem coś wniesiesz do dyskusji czy jak zwykle to maksimum twoich możliwości?


odezwał się rodowity Warszawiak spod Grójca i "miszczu" od konkretów, który zawsze zaczyna pyskówkę :green:
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-02-09, 19:08   

Weles napisał/a:
który zawsze zaczyna pyskówkę :green:

a czyj jest pierwszy post:?
Weles napisał/a:
Na studiach leśnych na entomologii zbiera się owady (za te chronione jest więcej punktów), a na fitopatologii leśnej - grzyby chronione również były bardzo pożądane. Prawo swoją drogą, życie swoją - niestety...

to odnośnie pyskówek - nieładnie kłamczuszku nieładnie - napisz coś na temat "czy należy?". A jak nie masz nic do napisania to nie pisz.
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-02-10, 08:22   

GrzegorzBP napisał/a:
a czyj jest pierwszy post:?


no właśnie, kto z nas napisał pierwszy post na temat, a kto pierwszy rozpoczął pyskówkę, odpowiedź powyżej

GrzegorzBP napisał/a:
napisz coś na temat "czy należy?". A jak nie masz nic do napisania to nie pisz.


napisałem że nie należy, ponownie odsyłam na początek wątku kłamczuszku
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-02-10, 09:38   

Weles napisał/a:
napisałem że nie należy,

GDZIE? :shock: :shock:
Weles napisał/a:
Na studiach leśnych na entomologii zbiera się owady (za te chronione jest więcej punktów), a na fitopatologii leśnej - grzyby chronione również były bardzo pożądane. Prawo swoją drogą, życie swoją - niestety...

koniec cytatu...
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-02-10, 17:30   

Grzesiu nie będę wdawał się w pyskówkę z Tobą bo mi to uwłacza
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo