Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany Statutu
Autor Wiadomość
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-27, 16:28   

Cephalanthera napisał/a:
Adamie, niestety czytając Twoje posty muszę stwierdzić, że nie dążysz do uregulowania tej sprawy tylko do dalszego zadrażniania tematu i udowadniania na siłę swoich słusznych czy niesłusznych racji.
Wujek Adam napisał/a:
Nie sądzę, aby do zrozumienia poniższego fragmentu tekstu była potrzebna jakaś szczególna wiedza prawnicza, bo jest on napisany w sposób przyswajalny dla każdego średnio inteligentnego gimnazjalisty

być może, nie pojmuję zatem dlaczego go nie rozumiesz.
Wujek Adam napisał/a:
To właściwie za co niektórzy obecni członkowie Zarządu pobierają comiesięczne

Z pewnością nie za pracę w Zarządzie. Doskonale o tym wiesz a mimo to jak mantrę powtarzasz swoje. Operujesz pięknymi słówkami i zdaniami, to trzeba Ci przyznać. Ale nic poza tym. Ja też już nie mam ochoty na do niczego nie prowadzące dyskusje, tym bardziej że z Twojej strony przyjmują one jedynie formę uszczypliwych, ironicznych i kiepsko zaowalowanych zarzutów do wszystkich innych poza Waszą kliką. Być może część Waszych postulatów jest słuszna, ale sposób w jaki je przedstawiacie jest zniechęcający, żeby nie napisać ohydny. Komisja Statutowa wybrana na walnym działa, zobaczymy co ustali i na kolejnym walnym zgodzimy się wszyscy albo i nie z ich propozycjami. I tyle.

Otóż, mój drogi Cephaloterze, tak naprawdę to nie wiem za co niektórzy członkowie Zarządu TP"B" pobierają wynagrodzenie, kto im go ustala, oraz kto ich rozlicza za wykonaną pracę?
Ale wiedzieć chciałbym, i dlatego proponuję tu zmiany służące poprawie transparentności (o legalności już nie wspominając) tych istotnych kwestii.

Cieszę się, że przynajmniej Ty dopuszczasz do siebie taką możliwość, że część naszych (= nie zgłaszanych przez Twoich kolegów z Zarządu) postulatów może być słuszna. Rozumiem przy tym, że forma ich podania, i szerzej: forma dyskusji może Ci nie odpowiadać. Może więc Ty podpowiesz mi (i przy okazji innym) jakimi słowy należy przemawiać do tych, którzy od miesięcy nie chcą słuchać próśb, rad, tłumaczeń i upomnień tyczących się ich niewłaściwego postępowania?
Bo w jednym masz rację: szkoda by było, aby wśród formy zaginęła treść tego, o czym rozmawiamy.
Treść, która przecież jest najważniejsza :idea:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-27, 16:41   

Skaaaa napisał/a:
Niech Wujek Adam najpierw sam spojrzy na siebie...,zanim zacznie oceniać innych a tym bardziej ich kompetencje.
Ja uważam, że Dominik świetnie się nadaje na prezesa Bociana. Wadą Dominika jest to że pozwala Wujkowi Adamowi nadal być w TP Bocian. Niech sobie Wujek Adam stworzy własne towarzystwo i niech tam zrobi się prezesem razem ze zgrzytnicą. Niech tam sobie się kontrolują na wzajem.

Chyba możemy mieć prawo do odmiennego spojrzenia i innej oceny pracy członków Zarządu TP"B"? Przecież nie musimy być tu zgodni! Lecz poważny rozdźwięk i prawdziwy kłopot zaczyna się wtedy, kiedy kolejna osoba - tak jak właśnie Ty Skaaaa - utożsamia prywatną firmę Dominika z Towarzystwem Przyrodniczym "Bocian". Bo jedynie w swej firmie jej właściciel może na coś tam pozwalać czy dowolnie decydować o współpracy bądź też o zaprzestaniu takowej z tym lub owym partnerem.
Wydaje mi się, że nie jest to dla Ciebie zrozumiałe.
I dlatego ciężko nam będzie znaleźć jakąś płaszczyznę porozumienia.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-27, 17:15   

Dominik napisał/a:
(...)
No to może od początku, bo widzę, że po raz kolejny Iza robi z siebie jedyną wybawicielkę TPB. Umowa na wystawę Bielańską została zawalona przez Arkadiusz Szarańca, który sam zgłosił temat i zaproponował, że się tym zajmie. Temat był wart poparcia bo chodziło w końcu o promocje walorów przyrodniczych Dzielnicy Bielany. Niestety później okazało się, że Arek zupełnie sobie z tym tematem nie poradził. Tablice edukacyjne miały być gotowe już w maju, ale ciągle słyszeliśmy, że są problemy z grafikiem, a to z tekstami, a to jeszcze czymś. W końcu nie można było tego dłużej tolerować i wyznaczyliśmy jemu ostateczny termin zakończenia prac. I tak było już sporo po terminie. Niestety po raz kolejny termin nie został dotrzymany, dlatego też zakończyliśmy z nim współpracę. Doprowadzenie sprawy do końca było praca zespołową. Rzeczywiście Iza to koordynowała, ale nie wspomina o udziale innych osób. Zadaj lepiej Izie kilka pytań. Kto załatwił grafika, który zrobił nam to prawie za darmo i ekspresowo. Grafik chyba najwięcej tu się napracował Kto załatwił brakujące zdjęcia? I to za darmo! Kto na bieżąco przesyłał grafikowi i Izie uwagi do wyglądu tablic?

Można przedstawić tą sprawę tak Dominiku, ale można także i inaczej - prawdziwiej.
Skoro chcesz wracać do początków, to napisz może skąd w ogóle się wziął Arek Szaraniec i kto wychwalał go pod niebiosa, oraz kto doprowadził do zatrudnienia go w TP"B"?
Następnie znajdź takie zdania, w których Iza robi tu z siebie "jedyną wybawicielkę TPB", a potem podaj nazwiska innych "wybawicieli" wywodzących się z grona Zarządu, którzy zrobili w tym temacie tyle co ona.

W telefonicznej rozmowie z Mirkiem Rzępałą dotyczącej m.in. tego projektu usłyszałem takie zdanie:
- Oj wielkie mi rzeczy! Gdyby nie Iza, to ktoś inny by to koordynował i załatwił.
Może i tak, niemniej stało się tak, a nie inaczej!
Czy nie sądzisz Dominiku, że raczej kiepsko pracuje się w takiej atmosferze? I że podejście do tematu zasadzające się na Waszych założeniach, że wasza praca jest jedynie ważna, doniosła i potrzebna (oraz sowicie wynagradzana), a nasza jest wiecznie bagatelizowana i niedoceniana, nie jest specjalnie zachęcające i stymulujące, i że w ten sposób zawłaszczacie całą przestrzeń istotnej aktywności w TP"B"?
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-10, 12:41   

a ja ożywię temat - jak tam wynik rozprawy sądowej z 8ego ??
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-12-10, 20:49   

Sprawa została zamknięta. Wiesiek Kalicki wycofał pozew w związku z tym, że na ostatnim Walnym przyjęto uchwałę zobowiązującą Zarząd do zwołania kolejnego walnego sprawozdawczo-wyborczego. Odpowiednia uchwała zostanie przyjęta przez Zarząd na najbliższym zebraniu, najprawdopodobniej jeszcze w grudniu.
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
rolnik 

Posty: 11
Wysłany: 2011-12-10, 20:53   

w związku z tym , że jest decyzja o walnym sprawozdawczo-wyborczym , postanowiłem wycofać pozew (sędzia sugerował że jeśli jest szansa porozumienia to on takie wycofanie poprze) jednocześnie sędzia poinformował Dominika , że podejmowali działania nie zgodne ze statutem.
swoją decyzją chciałem dać , szanse wykazania się komisji rewizyjnej, i walnemu.
oczywiście uważam nadal,że walne z marca było manipulacją i jest niedopuszczalne .
Przy tak dużej liczbie osób zaangażowanych w finanse towarzystwa jestem sceptyczny co do prawidłowego działania TPB w przyszłości. Oczywiście jeżeli walne i zmiany statutowe nie przyniosą poprawy zrezygnuję z dalszego uczestnictwa w TPB .nie zamierzam uczestniczyć w przedsięwzięciu komercyjnym, zapisywałem się do organizacji pożytku publicznego.
uczestnicząc w działaniach na rzecz środowiska mogę to robić za własne pieniądze i nie potrzebuję by ktoś mną manipulował bo zarobi na paliwo i przysłowiową kiełbaskę.
apeluję , żeby wszyscy członkowie TPB (podobno jest nas 240)znaleźli czas na refleksje.
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-12-15, 22:32   

Dominiku mam pytanie do Ciebie - kto zgodnie ze statutem Towarzystwa jest upoważniony do podpisywania faktur za usługi wykonane przez TPB
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-12-16, 10:35   

GrzegorzBP napisał/a:
Dominiku mam pytanie do Ciebie - kto zgodnie ze statutem Towarzystwa jest upoważniony do podpisywania faktur za usługi wykonane przez TPB


Faktury wystawia osoba, która jest do tego upoważniona, obecnie jest to Monika Stefaniak. Skąd takie pytanie w tym wątku na forum? Wydaje mi się, że można było je zadać na priva.
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-12-16, 22:41   

Skąd pytanie? w tym wątku ano w kontekście zapisu

par. 34 Statutu

"1. Do ważności pism i dokumentów wiążących pod względem finansowym i majątkowym wymagane są podpisy dwu członków Zarządu, z których przynajmniej jeden musi być Prezesem lub Wiceprezesem Zarządu"

I jednej z ostatnich faktur VAT- owskich którą wystawiliście - resztę masz rację na priva
 
     
rolnik 

Posty: 11
Wysłany: 2011-12-21, 08:05   

czy są jakieś decyzje w sprawie walnego?
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-12-21, 10:08   

rolnik napisał/a:
czy są jakieś decyzje w sprawie walnego?


Na ostatnim zebraniu przyjęliśmy uchwałę o zwołaniu 03.03.2012 (sobota) walnego sprawozdawczo-wyborczego w MODR w Siedlcach. Program walnego zostanie przyjęty na zebraniu w styczniu.
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-12-21, 11:28   

A dlaczego, jeśli większość członków mieszka w Warszawie i okolicy, zebranie ponownie będzie w Siedlcach?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-21, 11:56   

też chciał bym to wiedzieć Stefan
 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2011-12-21, 14:21   

Przynajmniej na razie siedzibą władz Towarzystwa są Siedlce, więc pewnie dla tego ;)
_________________
"Czy nie wystarczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
http://www.przyrodnicy.ap.siedlce.pl/
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-12-21, 14:31   

Cytat:
Przynajmniej na razie siedzibą władz Towarzystwa są Siedlce, więc pewnie dla tego ;)

Statut nie obliguje do organizowania WZCz w Siedlcach. Czy z powodu jednego człowieka po raz kolejny ludzie mają gnać do Siedlec? Z Małopolski tez bliżej do Warszawy...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo