Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STOP Kłusownikom - raporty z terenu o pułapkach
Autor Wiadomość
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-01-16, 12:38   

i tu Ci napisze po raz kolejny to żak na ryby...
po co ptak miałby się tam dostawać? bez pożywienia? tak sobie?
Pisałem Ci na FB i tu potwierdzam jescze raz.
PozdrooFka
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-16, 17:23   

No to uparcie jeszcze raz powtórzę. Pułapka była ustawiona tuż obok karmnika w oczywistym i wiadomym celu i nie dla łowienia ryb w krzaczorach. Piotrek, bystry chłopak jesteś to zrozumesz jak komuś nie chce się majstrować własnej kostrukcji to weźmie co ma pod ręką. Widać żaki się sprawdziły i z nich kłusownik korzysta a może też kłusuje na rzekach więc ma jeden sprzęt do wszystkiego. O ile dobrze pamiętam to podobna konstrukcja pułapki tylko o przekroju prostokąta służy obrączkarzom do łapania siewkusów.
W tym przypadku kłusownik chyba nie przeczytal i nie stosuje się do instrukcji obsługi żaka.
Spojrz na problem trochę szerzej i zadaj sobie pytanie -po co ptaki wpadają w siatki obrączarskie. Przecież zazwyczaj tam też nie ma jedzenia a jednak wpadają.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-02-08, 15:06   

a taki ciekawy tekścik przypadkowo znalazłem, choć stary ale...
http://polskalokalna.pl/w...ach,1293209,222
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-02-08, 19:01   

Czy orlik krzykliwy może zaatakować takie gołębie w pułapce i złapać się do niej?
Pytam , gdyż rozmawiałem kiedyś z pewnym hodowcą gołębi , którego mam w rodzinie i tenże, oczywiscie nie podając nazwisk i bliższych szczegółów uświadomił mi jaki to rozpowszechniony proceder wsród jego kolegów "gołębiarzy".
A pytam o orliki, bo z opisu ptaka jaki podał[sam nie widział go ale słyszał] mógł to być właśnie on. Nie wiem co o tym myśleć.
Wadaje mi się, że tak jak kiedyś głównym zagrozeniem dla szponiastych i sów była moda na wypychanie ptaków , tak teraz hodowcy gołębi dzierżą niechlubnie palmę pierwszeństwa w tym zakresie.
Zresztą niemal każdy z nich potrafi długo opowiadać o atakach jastrzebi na jego gołąbki i o istnych bataliach jakie z nimi stacza.
Niestety wśród ludu nadal istnieje powszechne przyzwolenie na różne karygodne zachowania wobec jastrzębi i póki to sie nie zmieni, trudno z tym walczyć.
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-02-16, 12:20   

Może, tu interwencja PTOPu:
http://www.ptop.org.pl/dz...rana-wolno.html
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2012-06-12, 11:13   

Na rynku w Lomzy gdzie gdaie spotykaja sie co noedziela golebiarze na stoisku handlowym mlasciciel zaczal sprzedawac zywolapki na jastrzebie, Zglosilem to policji Policjant poinformowal mnie ze wszczeto dochodzenie i o ile ekspert stwierdzi ze ta zywolapka sluzy wylacznia do lapania ptakow drapieznych handlarz nie bedzie mogl ich sprzedawac Moze ktos mi pomoze lub przynajmniej doradzi co dalej czynic Bardzo lubie te ptaki i bede konsekwentny w dzialaniu
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2012-06-20, 21:10   

Krzychu55 napisał/a:
Na rynku w Lomzy gdzie gdaie spotykaja sie co noedziela golebiarze na stoisku handlowym mlasciciel zaczal sprzedawac zywolapki na jastrzebie, Zglosilem to policji Policjant poinformowal mnie ze wszczeto dochodzenie i o ile ekspert stwierdzi ze ta zywolapka sluzy wylacznia do lapania ptakow drapieznych handlarz nie bedzie mogl ich sprzedawac Moze ktos mi pomoze lub przynajmniej doradzi co dalej czynic Bardzo lubie te ptaki i bede konsekwentny w dzialaniu


Rozumiem że zgłosiłeś formalnie więc masz status świadka i możesz z tego korzystać. Rób swoje zdjęcia, pytaj regularnie co 2-4 tygodnie o postępy, najlepiej w formie pisemnej. Gdy będzie opinia eksperta poproś o nią.
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2012-07-03, 09:28   

Handlarz przestal sprzedawac pulapki na ptaki drapiezne Ciesze sie a tego bardzo
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-10-05, 14:00   stop klusownikom

Niestety nadal legalnie mozna kupic pulapki na ptaki przez internet i to nie tylko.Dzisiaj na rynku w Lomzy tez byly takie pulapki.Policja ktora o tym poinformowalem stwierdzila ze jest to legalne.Posiadac mozna taka zywolapke a klusowac nie mozna.Golebiarze na w/w rynku z usmiechem pozegnali policjanta.Takie to mamy prawo.Dlaczego jednak po interwencji policji 2 lata temu handlarz sie przestraszyl.Widac chyba zalezy to nie tylko od prawa jakie mamy ale i od podejscia do tego tematu policji.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2014-10-05, 16:06   

Prawo to jedno, a jego znajomość urzędników i funkcjonariuszy publicznych służb to drugie. Dlatego edukować, edukować, edukować. Tyczy się to także prokuratorów, sędziów bo jeśli dochodzi do rozprawy sądowej to oni staja się adwokatem żaby, nietoperza albo diabła ;)
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-10-05, 16:42   stop klusownikom

Zgoda.Ale co ma uczynic taki wrazliwy osobnik jak ja.Przejsc obojetnie to nie w moim stylu.Pozdrawiam.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2014-10-05, 17:21   

zgłębić wiedzę w temacie, poczytać troszkę co prawo dopuszcza a czego nie żeby mieć twarde argumenty na przyszłość. Gorzej jeśli istnieją w prawie różne zapisy, które są ze sobą sprzeczne - prawo ochrony przyrody mówi jasno o potrzebie ochrony gatunków ptaków jak szponiaste, a jednocześnie brak zapisu uniemożliwiającego handlu pułapkami i praktycznie niska wykrywalność procederu chwytania ptaków szponiastych :( To już temat na kampanię mająca na celu zmianę prawa, podejścia, świadomości, może wypromowania jakichś metod zaradczych które będzie akceptowalne i skuteczne dla hodowców ptaków a jednocześnie nieszkodliwe dla dzikich zwierząt.
Z pewnością Krzychu co możesz zrobić, to zbierać przykłady rozwiązań i doświadczeń z innych krajów, dowiedzieć się jak to im się udało wprowadzić, a potem zainteresować tematem organizację przyrodniczą, myślę że warto też PROP. RDOŚ-ie i GDOŚ fajnie jakby się wypowiedziały w tym temacie oficjalnie bo to one w końcu za ochronę przyrody odpowiadają i na końcu warto o problemie powiadomić media. Ufff widzisz, nie jest to proste, ale warto podjąć temat :)
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-06, 14:32   

Batman napisał/a:
zgłębić wiedzę w temacie, poczytać troszkę co prawo dopuszcza a czego nie żeby mieć twarde argumenty na przyszłość. Gorzej jeśli istnieją w prawie różne zapisy, które są ze sobą sprzeczne - prawo ochrony przyrody mówi jasno o potrzebie ochrony gatunków ptaków jak szponiaste, a jednocześnie brak zapisu uniemożliwiającego handlu pułapkami i praktycznie niska wykrywalność procederu chwytania ptaków szponiastych :( To już temat na kampanię mająca na celu zmianę prawa, podejścia, świadomości, może wypromowania jakichś metod zaradczych które będzie akceptowalne i skuteczne dla hodowców ptaków a jednocześnie nieszkodliwe dla dzikich zwierząt.
Z pewnością Krzychu co możesz zrobić, to zbierać przykłady rozwiązań i doświadczeń z innych krajów, dowiedzieć się jak to im się udało wprowadzić, a potem zainteresować tematem organizację przyrodniczą, myślę że warto też PROP. RDOŚ-ie i GDOŚ fajnie jakby się wypowiedziały w tym temacie oficjalnie bo to one w końcu za ochronę przyrody odpowiadają i na końcu warto o problemie powiadomić media. Ufff widzisz, nie jest to proste, ale warto podjąć temat :)

Batman, jakąś organizację przyrodniczą chyba reprezentujesz , sprawa jest znana od lat i co zrobiłeś ?
Pozdrawiam
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-10-09, 14:35   stop klusownikom

Moze jeszcze ten temat kogos #@#@#@ bym sie z tego cieszyl.
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2016-03-01, 14:55   stop kłusownikom

W ubiegła niedzielę w wyniku mojej interwencji z udziałem Policji handlarz przestał sprzedawać żywołapki na ptaki drapiezne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo