Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon polowań na kaczki
Autor Wiadomość
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-08, 20:33   

drogi kolego za to co napisałęś 2 posty wyżej spotkamy się w sądzie.
tyle mam CI do powiedzenia i zanim kogoś pomówisz o stawianie pułapek to się mocno zastanó bo zbyt długo w życiu chodziłęm w mundurze żeby komukolwiek pozwolic na lżenie mojej osoby,. Tyle mam do powiedzenia.
Już jeden koelga z tego forum przekonał się, że nie warto - i w tym przypadku przeprosiny nie wystarczą.
Warmia więc do sądu blisko nie będziesz miał...
Ps - zanim przemyślisz i wyedytujesz swoje posty to tylko informuję, że mam kopię całego wątku i wypowiedzi naruszającej moje dobra osobiste...
Do zobaczenia niebawem
Piotr Zadworny
drapole.pl
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-08-08, 20:58   

Drodzy koledzy, nie potrzebnie się unosicie i marnujecie amunicje na wzajemny ostrzał. TPB zarządza stawami w Kraśniczej Woli, rozmawiałem osobiście z dwójką ostatnich myśliwych którzy tam polują, zresztą raczej nie na kaczki bo zbyt zarośnięte. I powiem tak, w tym momencie nie myśliwy jest naszym wrogiem :wink:
Marku pogódź sie z Zapem, choćby nawet poszedł z flintą 15 sierpnia to wiem ze krzywdy ptakom nie zrobi (poza tymi do garnka :-) ), gdyby reszta strzelających stosowała się do zasad polowań na kaczki nie było by większych problemów. Ale niestety tak nie jest, co jednak nie upoważnia nikogo do mieszania z błotem tylko za to ze jest myśliwym...
osobiście i "urzędowo" jestem za opóźnieniem polowań lub ich likwidacją docelowo, ale dopóki to nie nastąpi trzeba jakoś żyć a nie żreć sie miedzy sobą :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-08, 21:48   

Basior to czemu złośliwie to skomentował w jaki sposób zamierza uczcić ten dzień? To również w pewnym sensie jest złośliwość. Mógł napisać, że się nie zgadza dlatego, że.... A nie bezczelnie to komentuje znając forumowiczów, że może się to nie spodobać. Także zostałem sprowokowany!! Powiem nawet to przed sądem!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-08, 21:52   

Ps - zanim przemyślisz i wyedytujesz swoje posty to tylko informuję, że mam kopię całego wątku i wypowiedzi naruszającej moje dobra osobiste...
Do zobaczenia niebawem

Dla twojej informacji nie mam zamiaru. Sprowokowałeś więc oddałem! Z dzieckiem nie masz do czynienia! Post z linkiem był dla osób, które mają takie same zdanie a nie na złośliwość!!!!!!!!!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-08, 22:24   

Problem polowania na kaczki jest dużo szerszy i potwierdzony naukowo, no chyba, że prof. Zbigniew Bonczar też kwalifikuje się do sądu ze swoimi wynikami badań : http://www.mto-kr.pl/dmdo...ach_rybnych.pdf , przypuszczam, że o nim słyszałeś ,gdybyś jednak nic o nim nie wiedział to informuję, że jest on również wielkim miłośnikiem jarząbków http://www.lowiec.com/index2.php?p=Glowna&n=21 więc trudno będzie mu zarzucić stronniczość przed temidą. A tak nawiasem, artykuł ten fajnie się zaczyna:
Podskakiwanie głuszca pod pieśnią przeszło już do historii, podobnie jak polowanie na cietrzewie. Jesienne polowanie na jarząbki to jedne z ostatnich tajemniczych łowów.
Jarząbek niegdyś zasiedlał cały kraj, ile go zostało można zobaczyć np. tu: http://www.kuraki.org.pl/...id=53&Itemid=72
i pewnie zacznie się niedługo larum dajcie fundusze z różnych fundcji polskich i międzynarodowych na ratowanie jarząbka podobnie jak na kuropatwę ( nota bene wszystko to kuraki !) czy zająca ale postrzelać jeszcze sobie można czemu nie, niech się inni martwią.
Jak poczytasz uważnie ten tekst to się dowiesz, że jarząbków mamy w Polsce mniej niż myśliwych, wystarczy,że każdy sobie jednego ustrzeli i dla 30 tysięcy zabraknie.
Co do kaczek to niedługo szukając znalazłem na jednym z forów myśliwskim wypowiedź również świetnie kwalifikującą się do sądu (zawierającą pomówienie o rzucanie kamieniami w stronę kaczek) : http://forum.poluje.pl/f,...ce,56863,0.html i mogę zaświadczyć ,że nigdy się z czymś takim nie spotkałem, pomimo,że niejedno w życiu widziałem bywając na stawach i nad jeziorami przy okazji obserwacji ptaków.
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-09, 20:22   

polowanie na jarząbki kolego to jest przygoda z wabieniem i uwierz mi, że nawet 1% myśliwych nie jest w stanie zwabić jarząbka a co dopiero strzelić - na strzał od przylotu jest maksymalnie 3 sekundy. CO do mapki to widzę wiele nieprawidłowości bo jarząbki można spotkać nawet na mazowszu w kompleksach leśnych nie większych niż 300ha !
Pana Bonczara znam osobiście i co roku widuję się z nim na łowach z sokołami. on też poluje - nie wiem czy z bronią ale napewno z ptakami.
ZaP
Ps - kolego bebłot- pomówienie to pomówienie - nikt Ciebie nie obrażał i nie oskarżał o kłusownictwo - zapłacisz za rozprawę, przeprosiny a na dodatek zrobimy nawiązkę na rzecz TPB i ochronę błotniaka to może nauczysz się panować nad emocjami, czasy anonimowości i opluwania ludzi w sieci dawno się skończyły a ja nie pozwolę sobie, żeby ktoś niszczył moje imie.
Pozdrawiam
Piotr Zadworny
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-09, 23:08   

Ok tu przyznaję mnie poniosło i za to przepraszam, ale mogłeś ten komentarz zostawić dla siebie lub dać na forum myśliwskie. Tam mnie nie interesuje co piszecie. A nie wypisywać komentarze tego typu, to jak wkładanie ręki w mrowisko. to jest forum ochrony przyrody a nie myśliwski
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2012-08-10, 04:39   

ZaP napisał/a:
Ps - kolego bebłot- pomówienie to pomówienie - nikt Ciebie nie obrażał i nie oskarżał o kłusownictwo - zapłacisz za rozprawę, przeprosiny a na dodatek zrobimy nawiązkę na rzecz TPB i ochronę błotniaka to może nauczysz się panować nad emocjami, czasy anonimowości i opluwania ludzi w sieci dawno się skończyły a ja nie pozwolę sobie, żeby ktoś niszczył moje imie.
Pozdrawiam

Oj Piotrze, Ciebie też za bardzo ponosi, daj spokój... I lepiej napisz jak tam się maja Twoje kaczki podwórkowe :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
Zyga 

Posty: 81
Skąd: Tczew-Gniew
Wysłany: 2012-08-10, 08:48   

Nie tak dawno spotkałem myśliwego,który ręce zacierał,na samą myśl,że od 15-ego można strzelać do ptaków.Gdy zapytałem do jakich ptaków,trochę spłoszony powiedział...do kaczek.
Po krótkiej rozmowie, naprawdę miałem wątpliwości, czy do kaczek nie zalicza też między innymi nurogęsi.
 
 
     
harrier 

Posty: 227
Wysłany: 2012-08-10, 16:03   

Zyga napisał/a:
czy do kaczek nie zalicza też między innymi nurogęsi.

Pewnie też krakwy odróżnić bardzo trudno byłoby myśliwym od krzyżówki.....a jaszcze bardziej samice błotniaka zbożowego od jastrzębia :neutral:
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-10, 17:29   

Ogólnie ptaki szponiaste to mają takie kategorie u myśliwych:
mały szponiasty- to sokół
duży szponiasty- to jastrząb
Tak szczerze, to który myśliwy daje wiarygodne oznaczenie gatunku. Wyleci kaczka z trzcin to paff i spada. Ornitolog często oznaczy po głosie ją, jak podrywają się, to bardzo często z głosem. No ale skoro myśliwy nie potrafi oznaczyć po wyglądzie to co tu mówić po głosie. W XXI w jest też bezsensowne strzelanie do jakiegokolwiek ptaka. Jedzenia nam nie brakuje a i spustoszeń nie robią. Co taka krzyżówka robi takiego np. u mnie na Zalewie Wiślanym??? W żaden sposób nie zagraża rybakom ani rolnikom!
A kultura myśliwska??? Co to w ogóle jest??? Kilkadziesiąt dziadków się zbiera po flaszeczce i potem z ŻUBRA robią DZIKA!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-10, 19:47   

kolego @bebłot - nie wiem ile masz lat i czym się wcześniej zajmowałeś zanim zaczłąłeś obrażać ludzi. Jesli jestes jedynym chroniącym przyrodę bo tak się tym szczycisz pokaż co dla niej robisz oprócz gadania. Są ludzie co mnie znają nie osobiście ale nie oceniają bo widzą co robię - jeśli piszesz o ochronie błotniaka to jak je chronisz i czy robiłbyś to sam zanim ktoś Cie do TPB przygarnął - tak się składa, że za kilka dni odleci ode mnie młody błotniak łąkowy z powtorzonego lęgu - to jest ochrona - FIZYCZNA i prawdziwa praca na rzecz ochrony gatunku. I nie muszę krzyczeć jaki ze mnie przyrodnik ale ja to robię. Chcesz zobaczyć - spójrz na mojego Facebooka - może wtedy sie zastanowisz, że zanim oplujesz - sprawdź czy doleci bo narazie jesteś dla mnie za malutki. tak czy inaczej informuję Cię, że sprawa o naruszenie dóbr osobistych została skierowana do sądu okręgowego w Ostrołęce.
Pozdrawiam serdecznie
@MIrek - moje kaczuchy mają się dobrze, jedna na piechotę poszła do stawu sąsiada pozostałą 9tka pływa z psem jak codzień.
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-08-10, 20:18   

Oj ZaPie - przebacz koledze -Marek Bebłot- nerwowe słowa :grin:
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-10, 21:10   

ZAP nie opluwałem ciebie! Kontynuowałem poprzedników posty. A to co napisałem w ostatnim poście te napisałem z własnego doświadczenia. Kilka razy byłem na polowaniach, jako naganiacz i wiem co tam się dzieje, a alkoholem sami mnie częstowali. Druga sprawa nie nawiedzę myśliwych, bo wracając jakieś 8 lat temu z terenu ( 25 km przeszedłem), wracałem do domu na skróty nadrabiając 10 km. Napotkałem na polowanie. Po jakichś 50 m wyskoczył dzik uciekający przed naganiaczami i psem. Myśliwy w tym momencie powinien nie strzelać a jednak strzelił. Trafił dzika, bo jakieś drgnięcie ręką skończyło by się moim kalectwem albo śmiercią. I po takich przeżyciach jak byś miał i tym co się słyszy jak strzelają do zwierząt chronionych. Co byś myślał na moim miejscu???? Dlatego Twoja wypowiedz typu, że będziesz świętował ten dzień z bronią i psem podziałało na mnie jak płachta na byka. Pisanie dalsze nie ma sensu. Ty powiesz swoje ja to dalej zignoruje i tyle!!!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-08-10, 21:16   

I nikt mnie nie przygarnął do TBP. Czym się zajmowałem to już moja sprawa!! A czym się zajmuję? Głównie obrączkowaniem ptaków szponiastych, wyszukiwaniem i tworzeniem stref ochronnych, czynną ochroną błotniaka łąkowego. Monitoringiem i inwentaryzacją ptaków. Ptakami w budynkach. 3 obszarami Naturowymi. Niszczeniem pułapek na ptaki szponiaste. Coś jeszcze???? Coś jeszcze????
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo