Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe miejsca w okolicach Krakowa
Autor Wiadomość
pastel 

Posty: 1
Wysłany: 2012-08-19, 16:33   Ciekawe miejsca w okolicach Krakowa

Znacie jakieś ciekawe miejsca bardzo blisko Krakowa gdzie można spotkać ciekawe gatunki ptaków? Jakieś lasy, stawy itd? A może i w samym Krakowie są takie ciekawe miejsca?
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2012-08-19, 21:07   

Ja nie jestem z Krakowa, ale ciekawe ptaki, zwłaszcza traz zobaczyć można wszędzie. Zalecam wszelkiego rodzaju zbiorniki wodne, nawet takie niewielkie. Jeśli chodzi o Kraków, to polecał bym Wisłę! Jeśli na terenie miasta są piaszczyste łachy w korycie rzeki, to na nich zatrzymują się różne siewkowe, mewy, rybitwy. Ponadto wzdłuż Wisły leci wiele gatunków ptaków. Ja na Twoim miejscu usiadł bym pod Wawelem i popatrzył na naszą Królową Rzek ;)
_________________
TP Bocian
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-08-22, 20:32   

A ja polecam :
- Las Wolski i liczne miejskie parki -
W Krakowie słyszałem śpiewąjące wilgi - co z moich obserwacji w miastach nie często się spotyka,
- Łąki Nowohuckie - dobrze zachowane tereny łąkowe w centrum miasta, niestety pod coraz wiąkszą presją ludzką,
- Naturalnie Wisła ale i też i liczne zbiorniki wodne , stawy itp. - jako miejsca nie tylko potencjalnie lęgowe ale przede wszystkim - atrakcyjne podczas wędrówek ptaków , lecacych doliną Wisły i zimujących.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo