Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon polowań na kaczki
Autor Wiadomość
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-07, 20:11   

na ilu polowaniach byles pieniaczu?
ja w tym sezonie strzelilem ponad 50 kaczek w celach konsumpcyjnych i kilka z nich niestety trzeb abyło dobić - norma - nie masz wpływu na tor kuli jeśli wieje albo na ilość śrucin trafiających kaczkę.
Gdyby ludzie nie polowali nie zeszli by z drzewa. - a jak już mas zpretensje to cofnij się kilkadziesiąt tysięcy lat wstecz i opier..l tych co wybili mamuty, opiernicz swocih prapradziadków, że jedli mięso z lasu a potem zastanó się czy warto pisac o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia...
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
lukasz0207 

Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-08, 09:59   

ZaP a czy często spotykasz się, że myśliwi strzelają do gatunków nie łownych? Chodzi mi raczej o pomyłki a nie o celowe strzały. Nie atakuje myśliwych, sam chcę w przyszłości nim zostać ale chciałbym tylko wiedzieć jak duży to jest problem.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-11-08, 11:30   

Kiedyś polowaliśmy dla jedzenia a teraz nie musimy i tak powinno być!!
Coś słyszałem, że myśliwy może oddać strzał jeżeli jest pewny że trafi. A na tej fotce widać że koleś złamał regulamin! Nie sztuką jest oddać strzał do wszystkiego co się rusza, a zrezygnować z niego!!
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-11-08, 11:31   

Najwyraźniej ci co strzelają to jeszcze siedzą na tych drzewach! Tak rozumiem Twoje zdanie!! I nie jestem pieniaczem!!!!
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-11-08, 11:35   

A tu fajna strona, promująca kampanie. Jest nas coraz więcej i mam nadzieję, że wpłyniemy na decyzję pana Ministra!
http://niechzyja.pl/
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-08, 21:05   

Gówno zrobicie - zabronienie polowania na ptactwo to zabicie sokolnictwa czyli tego czym polskie łowiectwo szczyciło się i w czym było i jest najlepsze.
Poza tym jeśli nie musimy zabijać to po co jesz kiełbaskę z grilla i schabowe w niedziele?
Przejdz na jagódki i gałązki wtedy będziesz konsekwentny - jak wolisz to zamiast takich głupot pokaze CI filmy z produkcji Twojej kiełbasy i szynki - od wyjęcia z obory czy chlewa po transport, ubój i kontynuację...
w porównaniu z tym strzał do lecącej kaczki to szczy humanitaryzmu !!!
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
  Wysłany: 2012-11-11, 19:57   

A to się jeszcze okaże czy gówno zrobimy. Co do rzeźni to wiem jak to wygląda, ale po to w końcu jest ta rzeźnia żeby nie było trzeba polować. Jak ktoś nie potrafi zabijać to fakt zwierzę może się męczyć, ale to się rzadko zdarza bo najpierw prądem dostaje. I to jest bardziej humanitarne a nie jak ta sarna z rozwaloną strzałą :twisted: Tam zwierzę nie ucieknie. :twisted:
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-11-14, 16:03   

A tu pierwsza otwarta kampania w Olsztynie z jednym z inicjatorów "Niech żyją"
http://niechzyja.pl/kampania-o-zywe-ptaki/
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-11-14, 17:07   

§ 15. 1. Myśliwy nie może wykonywać polowania w stanie po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
2. Na polowaniu zbiorowym prowadzący polowanie nie dopuszcza lub wyklucza z polowania osoby nieprzestrzegające reguł, o których mowa w ust. 1.


I ten punkt powinien wyeliminować 90% myśliwych z polowania.
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-14, 20:30   

marzyciel :) a że sezon na kaczki trwa to jeszce 1 i będzie 60 w tym sezonie i koniec :) na szczescie jeszcze Bażanty i jarząbki do końca miesiąca...
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-01-04, 13:33   

Osobiście popieram pana Piotra, niestety bardziej humanitarne jest zabicie zwierzęcia w stanie wolnym, niż hodowanie go a potem zgładzenie w ubojni. Zwierzęciu w naturze jak by nie patrzeć daje się szanse na ucieczkę, a z transportu do rzeźni tej możliwości zwierzaki nie mają.Gdzieś w sieci jest filmik jak się takie byczki zabija, i jak się je kroi, jeszcze żywe, bo źle były ogłuszone. Co do propagandowego zdjęcia na poprzedniej stronie, ...wystarczy sekunda, zwierze się akurat odwróci i efekt jest taki jak na zdjęciu, chociaż to sporadyczne i marginalne przypadki w przypadku polowania na zwierzynę grubą. Niestety w polowaniu na drobną zbyt częste :sad:
Co do sokolnictwa, to Pan Piotr ma też rację, jak by nie starania sokolników z Włocławka, to prawdopodobnie sokoła wędrownego w stanie wolnym w Polsce w ogóle byśmy nie mieli.
Problem z myśliwymi nie etycznymi w Polsce jest niestety efektem 50 lat komunizmu w Polsce i zasilanie PZŁ nie zawsze odpowiednimi ludźmi.
Trzeba pamiętać, że kij ma zawsze dwa końce, a zloty środek trzeba znaleźć.
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-13, 22:32   

Sokolnictwo też ma 2 końce,proponuję odszukać i przeczytać artykuł, na ten temat prof. Ludwika Tomiałojcia , w jednym z " Łowców Polskich", może będzie w domowym archiwum. Poza tym nie zawsze polowanie bezpośrednio zabija - co mają zrobić ptaki zimą jeżeli zostaną przepłoszone strzałami z jedynego na jakimś terenie dogodnego do zimowania miejsca , w sytuacji gdy wokół wszystkie inne zbiorniki wodne są zamarznięte: http://tomaszow-tit.pl/ar...ebne,13176.html ?
Pozdrawiam
 
     
lis23 


Posty: 408
Skąd: Sosnowiec
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-15, 22:34   

titina, powiedz mi, dlaczego myśliwi bez przerwy trąbią o tym, że rzeźnie to zło, a jednocześnie wielu z nich na łowiecki. pl popiera ubój rytualny w Polsce?
bo o ile ubój to zło, to jeżeli w grę wchodzi kasa, to owe " zło " przestaje być złem a zamienia się w dochodowy interes ...
myśliwi piszą, że postrzałki dochodzą z psami po dwóch dniach, czy to jest etyczne?.
 
     
Zyga 

Posty: 81
Skąd: Tczew-Gniew
Wysłany: 2013-03-03, 18:54   

Myśliwi(koleżanki i koledzy po strzelbie :green: ) nagrali odcinek Darz Bór ,który jest odzewem na ataki zielonych i innych tak zwanych obrońców przyrody-jak sami mówią.
http://www.youtube.com/watch?v=cphfg7SU6Ms
 
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2013-03-15, 09:29   

Czy p.piotr powinien trzymac w niewoli az tyle ptakow drapieznych. A moze usiadl by na lawce nacieszyl sie ich widokiem i czesc wypuscil na wolnosc. Ciekawy jestem w jakich warunkach te ptaki przebywaja.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo