Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium
Autor Wiadomość
lukasz0207 

Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-10, 22:41   

Otoski świetnie czyszczą akwarium, zwłaszcza szyby i są do tego bardzo ładne(przynajmniej moim zdaniem). Kosiarki też są dobre na glony nitkowate, ale niestety tylko w młodym wieku później często wolą zjeść pokarm dla innych rybek, a jeśli się znudzą to wyławianie ich to straszna walka, są to bardzo szybkie i zwinne bestie. Ja do swojego 112l akwarium niedługo planuje kupić stadko 30-35 neonów similans(zielonych), tylko musze poczekać aż jeszcze troche zarośnie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2012-12-11, 10:38   

Na wyławianie kosiarek jest tylko 1 sposób :P Trzeba to robic w srodku nocy gdy ryby śpią przy minimalnym świetle. dodatkowo trzeba to zrobić za 1 razem bo jak sie wybudzi to trzeba czekac do nastepnej nocy :)
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Blanka34 

Posty: 78
Skąd: Kluczbork opolskie
Wysłany: 2012-12-13, 20:22   

Kiryski powinny żyć w grupie co najmniej 6 osobników. To bardzo "rodzinne" ryby. Mam 6szt. w 240L. to dorosłe osobniki bardzo zżyte ze sobą. Pływają ocierając się o siebie lub pływają "gęsiego", razem odpoczywają. Trzy to za mało dla dobrego ich samopoczucia.
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2012-12-14, 21:20   

W akwarium 240 l to jeszcze można pokusić się wiekszą ilośc kirysków, ale w 112 możliwości są ograniczone zwłaszcza, że zbiornik mam już trochę zarybiony. Jak dodam jeszcze kilka kirysów może być im za ciasno.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo