Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogryzienie przez lisa
Autor Wiadomość
krejzola005 


Posty: 198
Skąd: Podlasie.
Wysłany: 2013-02-23, 22:15   Pogryzienie przez lisa

Mam pilne pytanie.
Dziś na podwórko przyszedł lis :shock: , a mój pies w obronie swojego terenu zaczął się z nim gryźć/tarmosić. Świadkiem tego była moja mama. Co prawda lis uciekł, ale pies miał pogryzioną łapę :evil: . Czy o tym zdarzeniu mamy powiadomić kogoś :?:
_________________
http://www.otopjunior.org...ser/krejzola005
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2013-02-24, 07:42   

zdecydowanie lekarza weterynarii, najlepiej powiatowego. Teraz w lubelskim jest wścieklizna, więc dlaczego ma i u nas nie być chorych osobników.
 
     
krejzola005 


Posty: 198
Skąd: Podlasie.
Wysłany: 2013-02-24, 21:01   

xhardcorex napisał/a:
zdecydowanie lekarza weterynarii, najlepiej powiatowego. Teraz w lubelskim jest wścieklizna, więc dlaczego ma i u nas nie być chorych osobników.


Dziękuję za pomoc. Rodzice już skontaktowali się z lekarzem i jutro będzie powiadomiony lekarz powiatowy. Do lubelskiego mam zaledwie niecały kilometr. Dla lisa to dosłownie kilka minut :mad: A swoją drogą te szczepienia, które są przeprowadzane z samolotów to coś dają? U nas ostatnio lisy szczepiono w ten sposób chyba na jesieni :)
_________________
http://www.otopjunior.org...ser/krejzola005
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-02-24, 21:04   

krejzola005 napisał/a:
xhardcorex napisał/a:
zdecydowanie lekarza weterynarii, najlepiej powiatowego. Teraz w lubelskim jest wścieklizna, więc dlaczego ma i u nas nie być chorych osobników.


... A swoją drogą te szczepienia, które są przeprowadzane z samolotów to coś dają? U nas ostatnio lisy szczepiono w ten sposób chyba na jesieni :)


Mogło być za późno, okres inkubacji wylęgania wścieklizny może trwać nawet rok :sad:
Tak jak powyżej, powiadomić veta, i to powiatowego, bo zwykły może to zbagatelizować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo