Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liczenie bocianów
Autor Wiadomość
swat 

Posty: 9
Wysłany: 2013-07-31, 23:14   Dane GIS

Witam
Zalet zastosowania GISu w monitoringu przedstawiać nie trzeba ale mam pytanie o strukturę danych w jakich będą przechowywane informacje o gniazdach. Czy będzie użyty Standard Danych GIS w ochronie przyrody (SDGIS) czy też zmierzacie raczej do opracowania własnego rozwiązania ? Jak zamierzacie zebrać dane gisowe wiadomo przecież, że dane z systemu GPS bywają obarczone pewnym błędem położenia przestrzennego ?
 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-08-02, 16:45   

Witam,

Na tą chwilę, dane będą przechowywane w "formie własnej" dostosowanej do rzeczy jakie później chcemy z nich uzyskać. Nie wykluczamy dostosowania ich do standardu SDGIS, ale to będzie zależne przede wszystkim od czasu jakim będę dysponował bo akurat na mnie spadło zadanie gromadzenie danych.

Współrzędne GPS z odbiorników obarczone są błędem to prawda. Spodziewam się, że błąd ten czasami będzie jeszcze większy, ponieważ osoby w terenie nie zawsze będą miały możliwość podejścia pod samo gniazdo i punkt będą stawiać np. przed bramą posesji.
Błąd ten nie będzie aż tak bardzo istotnych przy analizach jakie chcemy przeprowadzić. Przy generowaniu map rozmieszczenia w skali np 1:25000 w ogóle nie będzie widać różnicy.
_________________
"Czy nie wystarczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
http://www.przyrodnicy.ap.siedlce.pl/
 
     
swat 

Posty: 9
Wysłany: 2013-08-04, 21:42   

vermilion napisał/a:
Witam,

Na tą chwilę, dane będą przechowywane w "formie własnej" dostosowanej do rzeczy jakie później chcemy z nich uzyskać. Nie wykluczamy dostosowania ich do standardu SDGIS, ale to będzie zależne przede wszystkim od czasu jakim będę dysponował bo akurat na mnie spadło zadanie gromadzenie danych.


Może byłoby dobrze od razu dostosować do standardu SDGIS, żeby później sobie pracy nie dokładać ? Arcgis znam dobrze więc jeśli potrzebna pomoc to mogę wspomóc przy opracowaniu zebranych danych.
 
     
swat 

Posty: 9
Wysłany: 2013-08-16, 20:57   

A czy w planach macie wykonanie jakiegoś geoportalu przedstawiającego rozmieszczenie Ciconia ciconia np. w całym powiecie lub województwie ?
Np. takiego jak w poniższym linku:
http://www.helenow.az.pl/...azda/index.html
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2013-08-17, 11:34   

swat napisał/a:
A czy w planach macie wykonanie jakiegoś geoportalu przedstawiającego rozmieszczenie Ciconia ciconia np. w całym powiecie lub województwie ?
Np. takiego jak w poniższym linku:
http://www.helenow.az.pl/...azda/index.html


owszem, ładna mapka, ale widzę że brakuje 2 gniazd w samym Wiśniewie :-)
dzieki za linka
_________________
www.ussuri.pl
 
     
swat 

Posty: 9
Wysłany: 2013-08-17, 15:40   

Dane pokazane na mapie dotyczą 2011 r. więc tegoroczny cenzus mógł wykazać więcej gniazd. Wiem, że w tym roku na końcu Wiśniewa (od strony "Rudy") znów pojawiły się bociany na gnieździe założonym na lipie, ale drugiego nie kojarzę. Może proszę o jakąś podpowiedź gdzie można je odszukać. ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo