Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2006-03-26, 19:48
Ochrona pustułki
Autor Wiadomość
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2011-04-15, 22:14   

Blanka34 napisał/a:
lewa strona mapki całkiem zaniedbana

Chyba nie do końca, bo budy wiszą, tyle, że nie bocianowe; w Poznaniu, Łodzi, na Górnym Śląsku, w Szczecinie, we Wrocławiu, nad Notecią - i może gdzieś jeszcze! :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-16, 05:38   

nie wiem jak dzikie pustułki ale moje po 2 tygodniach toków i kopulacji już mają jaja :)
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-04, 09:37   

Witam
mam takie " głupie pytanie" czy pustułki zywia sie gołebiami bo ja mam gołebia a chciałbym powiesic budke dla pustulki tylko obawiam sie ze pustułka mi powychyta gołabki badz same zwieją ze strachu;( prosze o pomoc z gory dziekuje:)
 
     
snapi_007 

Posty: 161
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-02-26, 20:02   

Troszkę montaż budek się przeciągnął, ale co się odwlecze to ..... :)
dzisiaj pierwsza zmontowana ( deski na pióro/wpust ) , została pomalowana pierwszą warstwą, jutro montaż kolejnej i malowanie. Potem pokrycie na dach i w pola :)
( można testować z autka Basiora :) )

_________________
http://fotoforum.gazeta.pl/u/anasacuta.html
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2013-03-17, 14:20   

Korzystając dziś z pięknej pogody powiesiłem budkę na nie używanym moście kolejowym wysokość powyżej 20m mam zdj budki i widoku z budki;)

Budka:



Widok z budki:


 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-03-18, 08:45   

Dwie wątpliwości:
1) ze zdjęcia wygląda, że przestrzeni pod budka nie ma za dużo - może lepiej byłoby ją powiesić w środkowej części mostu (tam gdzie odległość do ziemi jest największa)
2) budka jest dostępna dla każdego kto się wybierze na spacer przez most - na pewno znajdzie się ciekawski, żeby tam zajrzeć w najmniej właściwym momencie, a może i taki co zechce jako na pamiątkę, albo i przemiłe zwierzątko w domu - może spróbuj ją powiesić pod kładką, na poziomie dolnej krawędzi konstrukcji mostu.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2013-03-18, 16:30   

Jarek P napisał/a:
Dwie wątpliwości:
1) ze zdjęcia wygląda, że przestrzeni pod budka nie ma za dużo - może lepiej byłoby ją powiesić w środkowej części mostu (tam gdzie odległość do ziemi jest największa)
wiem ze to tak wygląda ale tam jest duża odległość 8-9m tylko zdj robione z dołu wiec widac jak widać
Jarek P napisał/a:
budka jest dostępna dla każdego kto się wybierze na spacer przez most - na pewno znajdzie się ciekawski, żeby tam zajrzeć w najmniej właściwym momencie, a może i taki co zechce jako na pamiątkę, albo i przemiłe zwierzątko w domu - może spróbuj ją powiesić pod kładką, na poziomie dolnej krawędzi konstrukcji mostu.
tam masz racje kazy moze obejrzec sb z blisk lecz tam gdzie jest owy most ludzie pod nim na 100 nie przechodza bo tam nikt nie mieszka a pod mostem jest rzeka co widac na zdj 2 no tak ale moze ktos tam isc a przewieszac jej juz nie bede bo sam nie dam rady a budka jest b. ciezka zobaczymy najpierw musi cos ja zajac a pozniej sie pomartwimy ale dzieki za uwagi ;)
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2013-03-19, 04:43   

A czy dałeś wyściółke w postaci drobnych kamyczków lub grubego żwiru? Jeśli czegoś takiego nie ma, to pustułki budki ni zajmą. Nie jest jeszcze za późno i można coś takiego dołożyć.

Pozdrawiam
_________________
TP Bocian
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2013-03-19, 15:39   

Mirek napisał/a:
A czy dałeś wyściółke w postaci drobnych kamyczków lub grubego żwiru? Jeśli czegoś takiego nie ma, to pustułki budki ni zajmą. Nie jest jeszcze za późno i można coś takiego dołożyć.
tak wyściółka jest nawet więcej rodzajów potłuczona cegła szlaka i potłuczony pustak a ściółki dałem bardzo duzo ciekaw jestem czy coś zajmie moja budkę ;)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2014-04-12, 10:34   

http://warszawa.gazeta.pl...2,15679000.html
Cytat:

Pustułki gniazdują na Ochocie. Jest ich coraz więcej
Anna Szawiel
25.03.2014
Na ścianie bloków przy Dickensa gniazdują pustułki, czyli gatunek sokoła. Jako jedyne ptasie drapieżniki żyją tak blisko człowieka. Jest ich w miastach coraz więcej
Mają zakrzywione dzioby i charakterystyczne białawo-brązowe upierzenie. Żywią się gryzoniami: głównie myszami i nornicami. Pierwotnie mieszkały w wysokich skałach, dlatego w miastach szczególnie lubią gnieździć się na wysokich budynkach.

Ochockie pustułki upodobały sobie ośmiopiętrowe bloki przy Dickensa. Mieszkają w budkach, które zostały tu zamontowane w 2011 r. Na początku wprowadziła się do nich jedna para. Teraz w pięciu budkach mieszkają co najmniej trzy pary.

- Właśnie zaczęły okres lęgowy, dlatego trochę hałasują - mówi Stanisław Łubieński, któremu udało się sfotografować ptaki. - Wydają charakterystyczny odgłos, który przypomina dziwny chichot na wysokich dźwiękach - dodaje.

Pohałasują do lipca

Łubieński zdjęcie pary pustułek zamieścił na facebookowej stronie "Dzika Ochota". Ptasi portret "polubiło" wielu mieszkańców Ochoty, okazało się, że drapieżniki są bardzo popularne.

- Już od trzech sezonów lądują mi z myszami na parapetach i drą dzioby z rana - napisała mieszkanka ul. Tarczyńskiej.

Charakterystycznie zawisającą w powietrzu polującą pustułkę można zobaczyć w parku Szczęśliwickim, gniazdują też na Bielanach.

Według Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" w Warszawie żyje około 50 par tych ściśle chronionych ptaków. - Budynki przy Dickensa były kilka lat temu modernizowane - mówi Mariusz Brzeniewski z TP "Bocian" - a przed każdą taką modernizacją konieczna jest opinia ornitologiczna. Kiedy okazuje się, że w budynku gniazdują chronione ptaki, administracja ma obowiązek po modernizacji zamontować na budynku budki. Tak było na Dickensa - dodaje.

Warszawskie pustułki pohałasują jeszcze do lipca, kiedy kończy się im okres lęgowy.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo