Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raport oddziaływania na srodowisko
Autor Wiadomość
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2015-07-01, 16:10   Raport oddziaływania na srodowisko

Kto może pomóc podważyć Raport - pozytywny - oddziaływania na środowisko inwestycji - Farma wiatrowa w Dolinie Słudwi i Przysowy.
Obszar IBA, Obszar Natura 2000, Obszar Chronionego Krajobrazu , a wiatraki mają staną w odległości ok 200 metrów od tego terenu!!!
Pozytywny Raport napisał jeden z wiceprezesów M-STO !!!!!!!
Które nota bene jest stroną postępowania- przeciwko - niestety rozbieżność interesów na najwyższym poziomie
Mogę wystąpić jako strona ale potrzebuję pomocy merytorycznej.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-07-02, 08:09   

Żeby wykazać że raport jest błędny trzeba dobrze znać teren i/lub zebrać dane z publikacji (jeżeli takie są) odnoszące się nie do całej ostoi ale do konkretnego miejsca - sąsiedztwa wiatraków.

Stroną możesz być jeżeli twoja własność (działka) graniczy bezpośrednio z terenem inwestycji lub jako organizacja (stowarzyszenie) proekologiczna lub społeczna (przepisy ustawy o udziale społeczeństwa w ochronie środowiska i jeszcze jednej ale nie pamiętam jakiej). Jeżeli żadna z tych możliwości nie wchodzi w grę to jest jeszcze udział społeczeństwa w takim postępowaniu - wypowiedzieć może się każdy.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2015-07-02, 11:37   

Teren znam bo jestem jego opiekunem - Ostoja IBA.
Niestety do oceny raportu potrzebna jest profesjonalnego ornitologa - może zawierać wady formalne typu : brak odpowiedniej ilości liczeń, niezgodności z wytycznymi GDOŚ itp
 
     
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2015-07-03, 11:13   

Dziękuję wszystkim za odzew i oferowaną pomoc :-) . Mam nadzieję że przykład kolegi który sporzadzil raport - prawdopodobne w wyniku błędu - będzie stanówić przestrogę dla wszystkich przyrodników zajmujących się pisaniem takich opracowań. Pewnie w każdej organizacji są takie osoby i im także zdarzają się podobne "wpadki". Teraz trzeba się skupić na możliwości wybrnięcia z tej trudnej sytuacji . Raport mam i mogę udostępnić. Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuję .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo