Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budki dla nietoperzy
Autor Wiadomość
Kuna 

Posty: 5
Wysłany: 2010-08-27, 11:43   

Walden, deski heblowałem ręcznie, na szybkiego i myślę że są dość szorstkie.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2010-08-28, 17:35   

Kuna, najlepiej heblowane deski porysowac gwozdziem ;)
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
pójdźka13 


Posty: 58
Wysłany: 2010-08-29, 16:06   

ja na tylnej ściance porobiłem taką szachownicę z nacięciami gł. 2mm w małych odstępach.
_________________
Wieszam budki lęgowe w Trzaskach woj. Kujawsko-pomorskie pow.inowrocławski gm.inowrocław
 
     
Mateusz1 

Posty: 1
Wysłany: 2014-01-07, 13:55   

Odnośnie tematu rozwieszania budek dla nietoperzy, ciekawą inicjatywę przeprowadziła w tamtym roku Orange. W ramach akcji 'wybierz e-fakturę na złość komarom' zamontowali oni chyba z 200 szt. budek typu Stratmann w Nadleśnictwie Wyszków pod Warszawą. Załączam ciekawy filmik z całego przedsięwzięcia:

http://www.youtube.com/watch?v=JLCzJkQMRa8

a także stronę producenta tych budek:

http://www.mkwppr.pl/

Pozdrawiam!
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-04-29, 18:11   Budki dla nietoperzy

Posiadam stara wiejska piwnice.Ma ona wymiary5x5 i wys 1,60m.Nic w niej nie trzymam dlatego moim marzeniem jest zeby osiedlily sie tam nietoperze.Okolo 5 lat temu porobilem im schrony tj obilem jedna sciane deskami tak ze powstala szpara pomiedzy sciana a deskami.Czasami znajduje martwego nietoperza ale zasiedlenia nimi nie widze.Co mam jeszcze zrobic zeby im sie spodobalo.
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2014-12-26, 17:52   

Kiedyś w temacie obserwacji pisałem o podkowcach, które upatrzyły sobie moją piwnicę za schronienie, a jako, że mieszkam niedaleko Sławniowic, gdzie znajduje się jedna z koloni podkowców małych (chyba jedna z największych kolonii) mam przyjemność ogłosić, że w mojej okolicy zawieszono około 20 budek. Nie wiem z czyjej to inicjatywy, czy Lasy Państwowe dołożyły tutaj swoją cegiełkę, jeżeli tak no to tylko sie cieszyć. Ostatnimi czasy wykarczowano sporą część lasu ze starymi dziuplastymi drzewami, może więc to był jeden z bodźców, żeby trochę ulżyć nietoperzom. ciekaw jestem czy nietoperzom się spodoba.



_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Hagrid 

Posty: 13
Wysłany: 2016-02-29, 15:34   

Witam, zrobiłem 4 schrony (budki) dla nietoperzy przednia i tylna ścianka karbowana lecz odstęp między nimi to 4 cm czy to nie za mało? Literatura podaje od 5 cm do 15 cm, lecz na stronach internetowych można znaleźć info że i 2,5 cm jest zasiedlane... Proszę o fachowe opinie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo