Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obserwacja bocianów
Autor Wiadomość
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-04-27, 11:35   

Bielik powędrował do RDOŚ, i chyba to gniazdo z bocianem, też zgłoszę, by komuś coś głupiego do głowy nie przyszło.
Nowe gniazdo skończyły budować w zeszłym tygodniu, a stare zostało zwalone w lutym.
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-05-06, 12:36   

Dzisiaj widziałam przylot bocianów, do gniazda, z którego w zeszłym roku, po raz pierwszy od wielu nie wyprowadziły lęgu. Ciekawa jestem ,czy w tym roku zdecydują się na dzieci?




Najpierw leciał samiec ( chyba), kładąc w locie głowę na grzbiecie i klekocąc, a następnie za nim podążały dwa następne (samice?). W gnieździe były już tylko dwa, nie wiem co się stało z trzecim ?
 
     
Rysio 

Posty: 20
Wysłany: 2013-05-29, 21:38   

Nasz kraj bocianów pełen. Niedaleko mnie było gniazdo bocianów niestety porzuciły je:(Za to jak pojade do mojej babci jest para i trójka młodych:)
_________________
http://www.ekowpisy.pl
 
     
kluczbork 

Posty: 1
Wysłany: 2013-08-04, 21:09   

Witam,
pokrecilem sie troche po mojej Gminie Dlugoleka pod Wroclawiem i zajrzalem do gniazd w Sliwicach i Brzeziej Lace (trzecia dekada lipca). Rzuccie prosze okiem:

1 Sliwice: https://www.youtube.com/watch?v=LHisXNgueCY

2. Brzezia Laka: https://www.youtube.com/watch?v=qZnQSnPPPY8
_________________
Estonczycy.pl
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-08-06, 09:32   

Rysio napisał/a:
Nasz kraj bocianów pełen. Niedaleko mnie było gniazdo bocianów niestety porzuciły je:(Za to jak pojade do mojej babci jest para i trójka młodych:)


Niestety, tak czasami bywa, te ,,moje" z powyższych zdjęć, już drugi rok z rzędu nie wyprowadziły lęgu, tylko kręcą się bez sensu po okolicy. :cry:
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2014-03-25, 16:19   

Dziś w miejscowości Żochowo ( gmina Sierpc, powiat sierpecki, woj. mazowieckie) na gnieździe zameldował się jeden bocian :)
 
     
michael99 
michael99

Posty: 83
Wysłany: 2014-03-26, 14:19   

Dziś widziałem nad Łodzią trzy bociany białe. Dwa leciały w kierunku północno zachodnim, a jeden na północny wschód, ale żadne nie były w stadzie, czy też parze, bo obserwowane w ok. 15min. odstępach czasowych.
 
     
arturro 


Posty: 108
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-03-29, 20:01   

Wrocław ul. Kowalska, Bocian sztuk jedna :) Na gnieździe.
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2014-05-02, 14:14   

witam nie widziałem gdzie to umieścić wiec tu to napisze. Otóż zimą ścięliśmy u sąsiada stare przedwojenne drzewa niektóre miały średnice 3m ale to szczegół parę drzew nie zostało ścięte aż do 0 tylko zostawiliśmy 3 drzewa obcięte tak ze tylko stoi 10 metrowy pień i od paru dni na nim bociany siadają i przynoszą gałęzie ( próbują gniazdo robić) dziś nawet do sąsiada przyszedł ktoś z GMINY zapytać czy gmina możne zamontować jakaś platformę- oczywiście sąsiedzi sie zgodzili i mam takie pytanie czy jesli Gmina cos tam bedzie majstrować czy to nie spłoszy bocianów? Jest to 1 gniazdo bocianów od 50 lat w mojej wiosce co jest dla każdego mieszkańca atrakcja ;)
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-05-03, 07:47   Obserwacja bocianow

Szkoda wycinac tak stare drzewa chyba ze naprawde zachodzi koniecznosc.To juz jednak oddzielny temat.
 
     
hachlica 


Posty: 124
Wysłany: 2014-05-03, 15:56   

Pliszek napisał/a:
witam nie widziałem gdzie to umieścić wiec tu to napisze. Otóż zimą ścięliśmy u sąsiada stare przedwojenne drzewa niektóre miały średnice 3m ale to szczegół parę drzew nie zostało ścięte aż do 0 tylko zostawiliśmy 3 drzewa obcięte tak ze tylko stoi 10 metrowy pień i od paru dni na nim bociany siadają i przynoszą gałęzie ( próbują gniazdo robić) dziś nawet do sąsiada przyszedł ktoś z GMINY zapytać czy gmina możne zamontować jakaś platformę- oczywiście sąsiedzi sie zgodzili i mam takie pytanie czy jesli Gmina cos tam bedzie majstrować czy to nie spłoszy bocianów? Jest to 1 gniazdo bocianów od 50 lat w mojej wiosce co jest dla każdego mieszkańca atrakcja ;)

Witam.
Na mój mały rozum to jeśli drzewa są tak wiekowe
a pnie jak sam Pan Panie Antoni mówi mają dużą średnice to nie trzeba bocianom
na razie pomagać one zbudują sobie dobre gniazdko
w tym roku i jak Bóg da to młode też wyprowadzą bez problemu. :wink:
Drzewo to nie słup elektryczny nie zabije bociana(jeśli nie jest to jakiś stare suche drzewo które sie
przewrócić może).
Zresztą drzewa to jedno z najlepszych miejsc gdzie bociany mogą gnieździć.
Moim zdaniem w tym roku nie powinniście nic gniazda ruszać po sezonie platforme im przybić
żeby gniazdo było stabilniejsze a teraz po co je straszyć.
Cieszcie sie tym że boćki do was przyleciały ale może w tym roku im nie przeszkadzajcie
tak mi sie wydaje będzie najlepiej.
Ale może niech fachowcy sie wypowiedzą :)
Pozdrawiam.
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-05-03, 17:23   Obserwacja bocianow

U mnie na dzialce na slupie betonowym gniazduja bociany.Za czasow starego wlasciciela bocki byly na stodole.Obecna lokalizacja gniazda jest atrakcyjna poniewaz co roku dochodzi do walki o nie.Tydzien temu pod gniazdem znalazlem3jaja Dziwne ze cale.Bociany natychmiast przystapily do kopulacji.Moim zdaniem po pierwsze sprawdz co to sa za drzewa i w jakim sa stanie.Mozna sie napracowac a za kilka lat np.drzewo spruchnieje od korzenia.Jezeli bocki interesuja sie tym miejscem jest duze prawdopodobienstwo ze beda tu gniazdowac Mozna zaryzykowac zamontowanie platformy jeszcze w tym roku.Nalezy zrobic to jak najszybciej.Pozdrawiam.
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2014-05-03, 20:44   

tak napisałem ze srednica 3m ale zapomniałem dodać ze na dole a na górze jest mniejsza i to widać drzewo jest w bardzo dobrym stanie nic spróchniałe od góry do dołu ;) aktualnie boćki siedzą na pniaku;)
 
     
wladek05 

Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-06, 12:31   Bocian w Warszawie przy szkole.

06.04.2016r. g.12.47. zastałem bociana na gnieździe (f.1.). Po jego zachowaniu w okolicy są chyba i inne bociany.
Pozdrawiam i czekam na drugiego bociana.
Władek.

_________________
W.K.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2016-04-11, 14:16   

Cytat:
 Bocian w Warszawie przy szkole.
Ta szkoła to ma farta :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo