Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budki dla jerzyka
Autor Wiadomość
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2017-07-14, 15:29   

A co myślicie o wieżach lęgowych dla jerzyków chciałbym żeby taka powstała w moim mieście
 
     
Loxon80 


Posty: 51
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 2017-08-20, 10:35   

W jednej z moich budek jerzyki mają jeszcze około 25 dniowe młode po tym jak intruz zniszczył poprzednie jaja.Dziś paskudna pogoda.Deszcz i tylko 15 stopni.Nie widzę rodziców przy budce.Mam nadzieję że nie porzuciły młodych i po prostu ze względu na aurę siedzą cały dzień w gnieździe?
 
     
Loxon80 


Posty: 51
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 2017-08-28, 22:05   

Widzę że tu cisza jak nigdy.U mnie wszystko się skończyło dobrze tzn. młody jerzyk wyleciał niemal 2 dni po opuszczeniu gniazda przez rodziców(był jeden jak się okazało).Wygląda na to że miał nieco więcej niz 25 dni.Swoją drogą jerzyki mają super oszacowanie co do młodych i ich warunków jeśli chodzi o "dorosłośc".Śmiało można powiedziec że to ich mobilizuje do wylotu na świat.A więc gdybyście mieli taki przypadek nie ma co się martwic.Wiedzą co robią.Wszystko wskazuje na to że z roku na rok będzie jeszcze więcej jerzyków w moim mieście.Na budynkach należących do Spółdzielni w Skarżysku jest już zainstalowanych ponad 300 budek.
 
     
Hagrid 

Posty: 13
Wysłany: 2017-10-24, 18:48   

W tamtym roku powiesiłem 5 budek dla jerzyków na domu jednorodzinnym na wysokości 6 m pod okapem który wystaje 80 cm w czasie sezonu nad domem przeleciało kilka jerzyków ale żaden nie
zechciał zawitać do nowego lokum natomiast modraszki wprowadziły się i wyprowadziły lęg z skrajnej budki. Podczas obserwacji czasami widywałem jak ptaki mylą budki które są koło siebie ale myślałem że to sporadyczne a tu podczas październikowego czyszczenia w 5 budkach gniazda modraszki... Ciekawe czy to przez pomyłkę czy inżynieryjne zapędy samca.... Może w przyszłym roku jerzyki zawitają :cry:
 
     
boo9 

Posty: 138
Wysłany: 2017-10-24, 19:10   

Jeśli jerzyki nie latają w pobliżu budek często to Załącz odtwarzanie jerzyków z MP3 to na pewno się ich to zaciekawi i dużo szybciej się wprowadzą.
 
     
Hagrid 

Posty: 13
Wysłany: 2017-10-24, 20:53   

O wabieniu pomyślę ale wolał bym dać sobie a raczej im "przysłowiowe jerzykowe" 4 lata może się wprowadzą.
 
     
marioptak 


Posty: 833
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-08-02, 17:18   

W tym roku w mojej szafie mam 2 pary lęgowe jerzyków i 2 komory zajmowane przez jerzyki młodociane. W jednej z komór bogatki wyprowadziły 2 legi.

szafa.png
Plik ściągnięto 13814 raz(y) 97,69 KB

_________________
"APUS" Mariusz Grzeniewski
www.apusmg.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo