Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaskólki
Autor Wiadomość
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-04-27, 09:23   

Dziś powrócił do mnie samczyk jaskółki dymówki, teraz pozostało mu czekać na swoją samiczke ;-)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2017-04-30, 21:51   

U. Mnie jest już dużo oknowek , martwi mnie liczba dymowek mam tylko 1 parę i 1 samotny osobnik, bo oknowek jest już z ok 20 par. Oknowki juz przepedzily wróble z ich gniazda 
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-11, 18:23   

Tamtym razem z samczykiem jaskółki był fałszywy alarm, samczyk powrócił dopiero dziś i przez cały dzień systematycznie wlatuje do budynku gospodarczego. Zauważam, że samczyk z roku na rok pojawia się coraz później u mnie, a to jest jego trzeci okres lęgowy u mnie.
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-12, 20:05   

Samczyk nie pobył długo sam dziś dołączyła do niego samiczka i szykują się właśnie do spędzenia nocy w kurniku.
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2017-05-18, 13:24   

Witajcie.
Mam dużo oknówek, wchodzą do 9 gniazd, okaże się jednak ile będzie lęgów, zwłaszcza że koty starają się polować, już jedną złąpały. Oknówki przyzwyczajone do ciągłej ich obecności na podwórku, zupełnie je ignorują ,latają im tuż nad głową. Koty są od jesieni, dwie kotki, sąsiad je przygarnął, podwórko mamy wspólne,prawdę mówiąc to jestem nieźle wnerwiony na to kociarstwo, szukam jakiejś rady ale na razie nie widzę skutecznego sposobu.
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-19, 18:11   

Dziś pojawiła się u mnie druga para dymówek. Jest to pierwszy rok kiedy są dwie pary, ale to bardzo dobrze, że zaplecze lęgowe się powiększa. Pierwsza para od kilku dni starannie odbudowuje dość mocno zniszczone gniazdo, praktycznie jest na ukończeniu. Co do kotów i jaskółek miałem z dwa może trzy lata temu podobną sytuację kiedy odstraszająca kota dymówka wylądowała w jego pysku. Ciężko jakoś sobie z tymi kotami poradzić, przecież ich się nie zamknie...
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-19, 18:15   

Dziś pojawiła się u mnie druga para dymówek. Jest to pierwszy rok kiedy są dwie pary, ale to bardzo dobrze, że zaplecze lęgowe się powiększa. Pierwsza para od kilku dni starannie odbudowuje dość mocnozniszczone gniazdo, praktycznie jest na ukończeniu. Co do kotów i jaskółek miałem z dwa może trzy lata temu podobną sytuację kiedy odstraszają dymówka wylądowała w pysku kota, ciężko jakoś sobie z tymi kotami poradzić, przecież ich się nie zamknie...
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-21, 19:21   

Druga para dymówek zabrała się już za budowę gniazda w sąsiednim pomieszczeniu gospodarczym na kawałku beleczki przymocowanej do ściany ;-)
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-05-21, 19:22   

Druga para dymówek zabrała się już za budowę gniazda w sąsiednim pomieszczeniu gospodarczym na kawałku beleczki przymocowanej do ściany ;-)
 
     
Kuzja 
Kuzja

Posty: 28
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2017-09-25, 14:19   

23.09.2017 -Odra w Głogowie [10 Dymówek leciało na południowy-zachód]
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2017-10-10, 12:07   

Witam serdecznie, chciałbym się podzielić z Wami tegorocznym sezonem lęgowym jaskółek. W tym roku gościłem u siebie dwie pary jaskółek dymówek. Obydwie pary odchowały dwa lęgi młodych. Starsza para miała w pierwszym lęgu 5 piskląt, a w drugim 4 pisklęta, zaś druga para po 5 młodych. Wszystkie młode opuściły gniazda, bez jakichkolwiek upadków, a jak sobie poradziły w powietrzu to niestety nie wiem, mam nadzieję, że większość szczęśliwie przeżyła i odleciała do ciepłych krajów i w kolejnym sezonie lęgowym powróci, żeby odchować kolejne pokolenie młodych jaskółek. :wink: :wink: :wink:
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2018-04-04, 15:59   

Pierwsza zaobserwowana w tym roku jaskółka oknówka w locie 😀
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2018-04-05, 12:42   

Dziś widziałam jaskółkę dymówkę siedzącą na linii energetycznej w miejscowości Śniechy, gmina Mochowo, powiat Sierpc woj. mazowieckie
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2018-04-11, 16:20   

Pierwsza w tym roku zaobserwowana przed chwilą jaskółka dymówka siedząca na linii wysokiego napięcia koło mojego domu.
 
     
patryk2280 

Posty: 110
Wysłany: 2018-04-19, 11:22   

.Dziś z samego rana powrócił samczyk jaskółki dymówki z pierwszej pary co miała gniazdo w kurniku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo