Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bociany Nie odleciały!!!
Autor Wiadomość
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2017-11-13, 09:58   Bociany Nie odleciały!!!

Witam założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem podobnego lub takiego samego, jesli jest proszę moderatora o przesuniecie go gdzie trzeba.

A problem jest taki, ze jest 13 listopad a bociany wciąż są u nas we wsi. Ale zacznę od początku.
W 2014 roku para bocianów rozpoczęła budowę gniazda na scietym pniu drzewa bardzo grubego tzn na pniu, gniazdo było ciągle budowane ale przez kolejne lata lecz nigdy nie było młodych , w tym roku po raz 1 bociany wyprowadziły szczęśliwie lęg 2młodych. Bociany sa "atrakcja" naszej wsi ponieważ od pół wieku nie było zadnego gniazda az do 2014roku, lecz chyba po tych 3latach znów bocianowy nie będzie, bociany zbierały sie w grupy na polach jakoś 28 sierpień (mam zdjecie kilkadziesiat osobnikow) i tyle było widziec bociany , lecz od ok końca wrzesnia 3 bociany zostały i sa tylko u nas w miejscowosci, jeden spi co wieczor na opuszczonym domu a inne nie wiem czasami spia w 3 na tym dachu, dzwoniłem do lesniczych nic, w gazecie tez miałem artykuł lecz odpowiedz była w skrocie tak " ze jesli bocian jest zdrowy to nic nie moga zrobic" brak słow to co jak juz zdechnie to bedzie Interwencja? i tu pytanie jest ktos z wsac co moze pomoc? co mamy robic? jako mieszkancy wsi?

Bardzo prosze o pomoc, jeszcze przez ok tydzen bociany moga miec cos do jedzienia poniewaz rolnicy oraja pola a te wyjadaja dżdżownice i inne robale , byłem swiadkiem w sobote ..
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-11-15, 08:17   

Pliszek napisał/a:
" ze jesli bocian jest zdrowy to nic nie moga zrobic"


Jeśli bocian jest zdrowy to nic nie trzeba robić. Interweniować powinno się tylko w tedy gdy rzeczywiście jest problem (nie lata, nie żeruje). Bocian jest w stanie przeżyć w Polsce zimę.

Jeżeli taki problem wystąpi - na głównej stronie TPB jest poradnik, a na stronach rdoś i GDOŚ listy ośrodków pomagających dzikim zwierzętom.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
sokolik94 

Posty: 9
Wysłany: 2018-10-29, 11:45   

Widziałem wczoraj 28 października bociana białego w Mińsk Mazowiecki na polu przy troch kolejowych
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo