Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A gdzie apel ?
Autor Wiadomość
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 14:18   A gdzie apel ?

Moi drodzy :D

13.01.2006 roku Rzecznik Prasowy Ministerstwa Środowiska opublikował Apel (z dnia 11.01.2006 r.) ministra prof. Jana Szyszko "o dokarmianie zwierząt".

Nadchodzi ciężki okres dla wszystkich zwierzaków - nawet 30 stopniowe mrozy, i warto ten apel publikować na stronach przyrodniczych.

W zwiazku z powyższym, mój apel (całego Klub Ciconia) do władz TP BOCIAN o opublikowanie treści apelu na swojej głównej stronie internetowej.

Treść apelu jest dostępna na stronie Ministerstwa Środowiska

Dziękuję w imieniu zwierzątek :)

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !
 
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2006-01-19, 16:24   

Pisaliśmy już o tym deczko wcześniej
http://forum.bocian.org.pl/viewtopic.php?t=61
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 16:49   

Jasne...

Tylko zauważ, że prowadzicie dyskusje o pozytywnych i negatywnych aspektach dokarmiania, zamiast przyjąć do wiadomości apel i próbować go rozpowszechniać...

a...

kwestie pozytywnych i negatywnych ocen dokarmiania zwierzyny pozostawić do oceny użytkowników - odwiedzających forum/strone... bo ci i tak będą mieli swoje własne poglądy w tej materii - krótko mówiąc, ilu naukowców tyle poglądów.

Jest jakas analogia tej dyskusji ? Tak !

To tak jakbyś tłumaczył dziecku o pozytywnych i negatywnych stronach picia mleka w aspekcie naukowym, zamiast starać się mu to uzasadnić "pij mleko - będziesz wielki".

A dlaczego apeluje o wklejenie apelu MŚ na strone ?

Bo macie dużo odsłon serwisu, nie tylko fachowców w dziedzinie ale również przypadkowych gości... i być może ktoś dzięki apelowi uratuje przed głodem jakieś biedne zwierzątko.

A dlaczego ?

Bo ostatnio po tych wszystkich nagonkach na ptaki (ptasia grypa), coraz mniej w ludziach wrażliwości na naturę - to widzę na ulicach...
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-19, 17:26   

zoomaniak, zobacz se na strone gł. "Salamandry" na artykuł A.Kepela (prezesa) w aktualnosciach
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 17:45   

No i co w związku z tą opinią ? Nic konkretnego !

Ona miałaby może racje bytu, gdyby cała gospodarka naturalna była uregulowana a egzystencja człowieka sprowadzałaby się tylko do zamieszkiwania jaskiń, w których jedynym osiągnięciem cywilizacyjnym byłoby wykrzesanie ognia.

Wybacz, ale do mnie osobiście argumenty A. Kepela nie docierają.

Natomiast wtórną sprawą jest to, że nawet ta wypowiedź, na końcu poddana jest wątpliwości:

A.Kepela napisał/a:
Choć sens wzywania do pospolitego ruszenia i masowego dokarmiania zwierząt budzi wątpliwości, nie oznacza to, że należy koniecznie zaniechać wszelkich działań tego typu


Z powyższego rozumuję, iż sam apel oraz dokarmianie zwierząt w okresie (ciężkiej) zimy - jaka bez wątpienia nadciąga, nie jest jednoznacznie potępiane.
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-19, 17:59   

Na tym Forum już jest temat, gdzie sie toczy dyskusja o tym :wink:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 18:11   

Nie oczekuję nieskończonych dyskusji... tylko skończonego działania :)
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-19, 18:17   

Cytat:
Nie oczekuję nieskończonych dyskusji... tylko skończonego działania

To idź i działaj, bo Forum jest jest od dyskusji, moze nie "nieskończonych" ale niekończących się z pewnoscią :wink:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 18:37   

Batman :) Mam rozumieć, że z Twojej strony można jedynie liczyć na ignorowanie apelu, tak ?

Zdumiewa mnie wasza postawa... :roll:

Ważniejszy baner kampani dotyczącej przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego na stronie głównej Bociana... niż apel "o zimowym dokarmianiu zwierząt" :(

www.bocian.org.pl to strona towarzystwa przyrodniczego, czy może urzedu skarbowego ?

Ciekawa ta... działalność statutowa... prawda ?

P.S. Przepraszam za ostrą wypowiedź... ale tak to wygląda z zewnątrz.
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-19, 19:12   

zoomaniak napisał/a:
Batman Mam rozumieć, że z Twojej strony można jedynie liczyć na ignorowanie apelu, tak ?

Nie, na ignorowaniu słownych zaczepek, bo jedynie tak mozna nazwac ten twoj post powyzej, jak i wszystkie pozostałe Twojego autorstwa.

zoomaniak napisał/a:
Zdumiewa mnie wasza postawa...

My Grzegorz wlasnie taką reprezentujemy: albo karmic tak, by nie szkodzic, albo nie robic tego wcale. Natomiast jesli odnosisz ten post do Towarzystwa powolujac sie prywatne zdanie jednego z czlonkow, cóż, różne są ułomności na tym swiecie :(


zoomaniak napisał/a:
Ważniejszy baner kampani dotyczącej przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego na stronie głównej Bociana... niż apel "o zimowym dokarmianiu zwierząt"

Tylko na jaki jaki cel ida te pieniądze podatników to już nieważne, ważne co ktoś se ubzdura, bo ma do tego prawo, jak jest ministrem :?

Póki co dodaje Cie do listy osób ignorowanych, moze to cie zmobilizuje do zastanowienia sie na tym co wypisujesz publicznie :!:
Bo nie mam zamiaru sie slownie uzerac z kimś kto szuka dziury w całym, nie po to sie logowałem.
A podyskutowałbym i chętnie, ale na tematy, co do których to forum zostało stworzone.
Żegnam
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 19:32   

Batman napisał/a:
Nie, na ignorowaniu słownych zaczepek, bo jedynie tak mozna nazwac ten twoj post powyzej, jak i wszystkie pozostałe Twojego autorstwa.


Troche przesadzasz...

Batman napisał/a:
My Grzegorz wlasnie taką reprezentujemy: albo karmic tak, by nie szkodzic, albo nie robic tego wcale.


No dobrze, tylko co ma to wspólnego z apelem. Chyba wyraźnie powiedziałem, że apel apelem a ocena należy do każdego indywidualnie. Nieopublikowanie takiego apelu nie daje żadnych możliwości...

Batman napisał/a:
Natomiast jesli odnosisz ten post do Towarzystwa powolujac sie prywatne zdanie jednego z czlonkow, cóż, różne są ułomności na tym swiecie :(


A kto tworzy towarzystwo jak nie członkowie ? Przejrzyj człowieku na oczy...

TP BOCIAN może lepiej działać, tylko (mnie tez na tym zależy) trzeba sobie powiedzieć jasno, co jest dobre a co do bani...

"Ułomności" nie będę komentował.

Batman napisał/a:
Tylko na jaki jaki cel ida te pieniądze podatników to już nieważne, ważne co ktoś se ubzdura, bo ma do tego prawo, jak jest ministrem :?


Nie oznacza to, że od razu całą strone towarzystwa przyrodniczego banerami 1% trzeba wytapetować. Ba... chyba nawet nie ma już przedsiębiory w PL, który by nie wiedział o tej możliwości...

Batman napisał/a:
Póki co dodaje Cie do listy osób ignorowanych, moze to cie zmobilizuje do zastanowienia sie na tym co wypisujesz publicznie :!:


Trudno ! Ja nie ignoruje nikogo, tylko za to, że ma takie a nie inne podejście do pewnych spraw... może to kwestia doświadczenia.

No i nie potrafie wsadzić mordy w kubeł i nie mówić o tym co mi sie nie podoba...

Batman napisał/a:
Żegnam


Do widzenia...
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-01-19, 19:39   

zoomaniak napisał/a:
nie potrafie wsadzić mordy w kubeł i nie mówić o tym co mi sie nie podoba

przegiąłeś
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-01-19, 20:03   

Batman napisał/a:
przegiąłeś


Zignoruj raz jeszcze... to tak łatwo przychodzi...


Edit Marfu: Dyskusja zeszła z tematu - proszę ja skonczyc prywatnie i wrocic do tematu.

[ Dodano: 2006-01-19, 20:32 ]
Marfu napisał/a:
wrocic do tematu


Marfu, nie ma do czego wracać bo sprawa apelu MŚ jest tylko apelem o dokarmienie zwierząt... a nie o permementnych dywagacjach dotyczących pozytywnych i negatywnych konsekwencji dokarmiania.

Idą poważne mrozy ze wschodu. W PL przewiduje się, że mrozy od wtorku mogą sięgać nawet -30 st.C natomiast pokrywa śnieżna już sięga średnio 15 cm.

Widziałeś kiedyś zamarznięte ptaki na drzewie ?

Ja widziałem przymarznięte do gałęzi... i nie chce by z powodu mojej ignorancji, ptaki z głodu zamarzały - szybka przemiana materii, mały magazyn energii w postaci pokarmu.

Też mam mieszane uczucia co do dokarmiania... ale myśmy - ludzie spieprzyli ten świat i trzeba chociaż przytrzymywac przy życiu, taki jaki nam sie ostał... bo lepiej już NIGDY NIE BĘDZIE !!!

Ocencie sytuacje sami. Albo wklejcie apel albo nie... tylko zanim podejmiecie decyzje... zadajcie sobie wszyscy pytanie...

DLACZEGO GO NIE WKLEIĆ ?

P.S. Koniec tematu...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo