Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest - długie białe z czarnym łebkiem.
Autor Wiadomość
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-02, 18:34   Co to jest - długie białe z czarnym łebkiem.

Witam jestem na forum pierwszy raz ,piszę w tym dziale bo nie wiem co to za stworzenie pojawiło się w kuchni .Paraduje po scianach i suficie .Kuchnia była oczyszczona ,sprawdzone wszystkie torebki ,pojemniki itd. nic nie znalazłam .W kuchni jest boazeria czy te stworzenia mogą się za nią mnożyć.Czy takie stworzenie może przechodzić z innego pomieszczenia przez małą dziurę w ścianie ,w której mieści się przewód elektryczny.Czy mogą przechodzić z innych mieszkań ,mieszkam na II piętrze w bloku.
Proszę o jakąś radę jak się pozbyć tego stworzenia.I w ogóle jakie to stworzenie i z czego powstaje.

Dodaję zdjęcie tego stworzenia.

Pozdrawiam

RIMG1526.JPG
Plik ściągnięto 537 raz(y) 196,5 KB

 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-10-02, 18:42   

A możesz napisać, jaka jest wielkość tej larwy?!
_________________
TP Bocian
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-10-03, 11:22   

Wygląda to na gąsienicę jakiejś omacnicy lub czegoś pokrewnego. Znaczy się mały motylek. Pewnie się zaraz wypowiedzą dokładniej fachowcy od motylków :?:
W każdym razie proponuje przejrzeć zapasy suszonych grzybków, kaszek, owocków i innych sucharków. Takie mniej więcej stworzenia pożarły mi w zeszłym roku suszone grzyby ciężko zbierane w wakacje . I za to ich nie lubię :evil:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-03, 16:13   

Długość tego stworzenia 2 do 3 cm grubość 2 do 3 mm
Odnoszę wrażenie że to się lęgnie bezpośrednio na suficie czy ścianie.Powiem inaczej ,pojawiło się nie wiadomo skąd nagle 5 szt rozrzucone po suficie ,usunełam, co 10 min zaglądałam do kuchni i sprawdzałam nic nie było ,po 30 minutach wchodzę i na suficie 3 szt na bocznej ścianie 1. Dzisiaj odkurzaczem przejechałam ściany ,zobaczę czy to coś dało.Mimo to obejrzę jeszcze raz wszystkie artykuły w szafkach.
Czy to może się lęgnąć np za piecykiem gazowym czy lodówką ,tam mam utrudniony dostęp.

Odkurzanie nic nie dało, mineło 10 minut i na bocznej ścianie mam trzy nieproszone osobniki. :cry:
 
     
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-03, 18:02   

Dodaję lepsze zdjęcie.

RIMG1544.JPG
Plik ściągnięto 433 raz(y) 55,17 KB

RIMG1547.JPG
Plik ściągnięto 414 raz(y) 39,6 KB

 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-10-04, 08:12   

Nie jestem fachowcem, ale czy to nie są larwy jakiś drewnojadów (open pisała o boazerii).
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-04, 09:51   

Zgadza się jedna boczna ściana w kuchni jest pokrtyta boazerią.
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-10-04, 12:19   

A mi to nadal wygląda na gasienice motylków. Trzeba zobaczyc ile nóżek toto ma. Na zdjęciach widać odnóża tułowiowe - gąsienice motylków maja jeszcze 5 par tzw "posówek" czyli odnóży odwłokowych (czasem mniej). Sprawdż te nóżki.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-10-04, 14:00   

Paweł Górski napisał/a:
Sprawdż te nóżki.


Albo zrób zdjęcie od strony brzuszka :green:

Paweł Górski napisał/a:
A mi to nadal wygląda na gasienice motylków.


Wśród motylków też są drewnojady.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-10-04, 14:02   

I temat chyba trzeba by przerzucić do działu owady, bo to co widać na zdjęciach bez wątpienia jest larwą insekta.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-04, 16:25   

Postaram sie zrobić zdjecia ,jeżeli mi się uda zrobić brzuszek.
Jeszcze jedno ,skoro powstały w artrykułach spożywczych ,to wydaje mi sie że powinnam je też widzieć po otwrciu szafki.Chyba nie wygryzły z tyłu szafki dziury i maszerują przez nią na zewnątrz. :?:
 
     
open 

Posty: 14
Wysłany: 2006-10-04, 17:20   

Dodaję brzuszek. Ruszyłam tą ślicznotkę i nie spadła na papier ,ale potrafiła utrzymać się jak pająk na nitce.Musiałam sobie pomóc ,nie bardzo chciała pozować do zdjeć.

RIMG1581.JPG
Plik ściągnięto 364 raz(y) 112,21 KB

RIMG1579.JPG
Plik ściągnięto 383 raz(y) 92,78 KB

RIMG1574.JPG
Plik ściągnięto 392 raz(y) 84,07 KB

 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2006-10-04, 18:43   

No motylek jak drut :grin:
Tera pytanie jaki? W części "owadziej" forum starałem sie kogoś z motylich znawców tu przekierować, ale jak dotąd słabo wyszło. A skoro nie ma w szafce produktów spożywczych... No to może są jakieś takie drewnojady wśród microlepidoptera? Ja słabo na motylach się znam, wiem tylko o przeziernikach, trociniarkach i torzyśniadzie jedzących drewno, ale to przeca żaden z nich chyba :?: .
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
DarekŁ
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-04, 22:00   

Ja zupełnie nie kojarzę tej gasiennicy. Wrzuć Open te fotki na to forum http://www.entomo.pl/foru...f2f996943015c20 a tam na pewno ktoś Ci to oznaczy i powie skąd się to mogło wziążć. Jest kika gatunkó motyli które lubią polatać sobie po domu i być może któreś z nich zniosło jaja na ścianie lub w jakimś zakamarku.
 
     
Jurek7 

Posty: 324
Wysłany: 2006-10-05, 18:55   

Hej,

Ja Ci nie powiem co to jest, ale podobne cosie zaczely mi kiedys lazic w musli kupionym w Tesco. Przejrzyj make, kasze, owoce suszone, makaron itp, przewracajac troche, bo stwory lubia siedziec pod powierzchnia jedzenia. Nasze zapasy byly do wyrzucenia.

J. (praktyk, nie ideowiec ;) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo