Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Późne bociany
Autor Wiadomość
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-09-16, 08:05   Późne bociany

Proponuję wpisywać tutaj obserwacje spóźnialskich bocianów a później tych, które będą próbowały przezimować!

Zacznę:
15 IX 2006 - 1 młody siedzący na polu koło wsi Wielgórz (gm. Mordy, woj. mazowieckie), w pełni sprawny i płochliwy - zwiał po zatrzymaniu się samochodu z dużej odległości...
_________________
TP Bocian
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-09-18, 16:42   

17 wrzesnia 2006, jeden osobnik żerujacy na polu wraz z stadem gawronów, miejsce obserwacji: Gm. Kadzidło, koło Dylewa (podczas powrotu z Oswina) Obserwacje przekazał Janek Jejno, a swiadkami chyba byli Filip i Norbert?

PS A co do zimujących bocianów to taki temat juz jest TUTAJ wiec mysle ze trzeba Mirku okreslic od jakiej daty liczymy ptaki jako zimujace?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-09-18, 17:31   

Rzeczywiscie - pospieszyłem się. W takim razie proponuję, aby w tym temacie wpisywać wszystkie obserwacje bocianów białych od 1 IX 2006 do końca kalendarzowej jesieni, tj. do 21 XII 2006 włącznie!
_________________
TP Bocian
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-09-27, 20:08   

Dzisiaj, tj. 27 IX do biura BOCIANA był telefon dotyczący boćka, który sobie chodzi pod Wołominem. W sprawie tego samego bociana ktoś dzwonił również do Azylu dla Ptaków w warszawskim ZOO!
_________________
TP Bocian
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-09-28, 09:17   

Wczoraj był teloefon do biura warszawskiego - 1 osobnik jest widziany od tygodnia (trzykrotnie) koło Babska (okolice Rawy Mazowieckiej), na łakach przy szosie katowickiej.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-10-01, 11:01   

Wiadomość z maila do biura:
Cytat:
Na trasie Sokołów Podlaski- Miedzna (dokładnie między Sokołowem Podlaskim a
Ząbkowem. Trasa z Sokołowa koło zakładów mięsnych) na polu dzisiaj (29.09.2006
ok. godz 17 00)widziałam bociana chodzącego samotnie po polu. Był brudny, nie
wiem czy jest w stanie latac gdyż przechadzał się tam ok. 1,5 h.
Patrycja

Jemi do dzieła, moze go spotkasz?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2006-10-01, 12:44   

Własnie wróciłem z trasy Sokołów - Wólka Miedzyńska , to jest trasa równoległa do Sokołów - Ząbków. Nie widziałem bociana, ale może jeszcze skoczę na Ząbków.
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2006-10-01, 15:17   

Byłem i widziałem tego bociana, ale o złapaniu nie ma mowy, bestia zrywa się, robi dwa kółka i siada kilka metrów dalej.
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-10-02, 23:02   

Jesli to nie jest zbyt daleko to może zaglądniesz jeszcze kiedyś do tego boćka Jemi? Wyglada na to,że bedzie zimował.. biedaczek :cry:
_________________

 
 
     
Karol 

Posty: 71
Wysłany: 2006-10-03, 13:37   

Bocian,którego miałem na przechowaniu postanowił jednak udać się w podróż do ciepłych krajów.4 dni już mineły jak nie wrócił na swoje podwórko, także jak by ktoś zobaczył młodego boćka prosze niezwłocznie powiadomić :)
pozdrawiam
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2006-10-03, 14:16   

Pytanie: dzień wczorajszy okolice Góry Kalwarii - miescowość Radwanków - włóczący się po brzegu - opasce brzegowej bocian czarny - norma? :shock: widziało go 10 osób
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-10-03, 16:10   

GrzegorzBP napisał/a:
bocian czarny - norma?

Może nie taka norma, ale w końcu września dość często je się jeszcze spotyka. Tym niemniej obserwacja zasługuje na uwagę. :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2006-10-04, 10:14   

Dzienks :wink:
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-10-04, 17:37   

Karol napisał/a:
Bocian,którego miałem na przechowaniu postanowił jednak udać się w podróż do ciepłych krajów.4 dni już mineły jak nie wrócił na swoje podwórko, także jak by ktoś zobaczył młodego boćka prosze niezwłocznie powiadomić :)


O kurcze! Ale tak naprawdę nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać... mam nadzieje ze doleci :smile:
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-10-05, 20:01   Zagwostka bociania

Karol napisał/a:
Bocian,którego miałem na przechowaniu postanowił jednak udać się w podróż do ciepłych krajów.4 dni już mineły jak nie wrócił na swoje podwórko, także jak by ktoś zobaczył młodego boćka prosze niezwłocznie powiadomić :)
pozdrawiam
Nie wiem czy to Twój, bo gospodarz mówi, ze przyleciał 2 tygodnie temu, ale może doleciał tylko do lubelszczyzny?

A zgłoszenie jest następujące;
Wieś Majdan Moniacki, gmina Urzędów, powiat Kraśnik, woj. Lubelskie pan Rak Adam (tel do domu tez mam jakby ktos potrzebował)
Ptak (młody, tegoroczny) pojawił się 2 tygodnie temu, wylądował na podwórku i chodził z kurami, gospodarz zaczął go karmić bo ptak wogóle nie odlatywał na żer, zresztą ponoc w pobliżu obejscia niema łąk. Karmiony jest kiełbasą..., pasztetowej niechce jeść! Tłumaczyłem czym karmić ale nie mają zabardzo mozliwosci finansowych, dziś kupili jakąś miesną karme dla psów.
Bocian jest lotny, wzbija sie wysoko w powietrze poczym znów laduje w stadzie kur... Niema wogóle zamiaru lecieć na pole, jak zobaczy gosopdarza to żebrze o pokarm.
Proponowałem aby przerwali karmienie i moze odleci, ale gospodarz mówi ze juz tego próbował, a bocian tylko za nim chodził... Cytuję:"jak wyjde przed dom, i krzykne -Wojtek chodź, to bocian spod stodoły (50m od domu) przelatuje do mnie pod drzwi"
I co tu zrobić z takim osobnikiem? Ptak pewnie był wychowany przez ludzi, obrączki niema.
W zasadzie gospodarz prosi aby zabrać ptaka, ale przecież on zaraz wyląduje na innym podwórku i bedzie sprawa od nowa. Oddać do schroniska ? Przeciez lata, mrozu niema, z drugiej strony ludzi niestac na karmienie go, a okoliczni weterynarze niechcą ptaka i słusznie.
Mysle, że jak poszukamy to miejsce na zimę się dla niego znajdzie, pozostaje kwestia transportu. Są chętni?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo