Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obóz sowiarski Małopolskiego Koła
Autor Wiadomość
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2008-03-28, 00:54   

marcinmwt napisał/a:
Ja jestem chętny i zaręczam że nie będę niepokoił sów.
a jak niby chcesz uczyć się wabienia i rozpoznawania sów po głosie bez niepokojenia ich?? (nie powinno być to celem samym w sobie), poza tym głosów można nauczyć się z dobrych nagrań - polecam Sowy Europy
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-03-28, 07:44   

marcinmwt napisał/a:
Jarząbki jakoś nie reagują na nawoływania poza okresem godowym (tokami rzeczywistymi i pozornymi)


sowy reaguja takze jesienia i jezeli juz ktos chce sie uczyc rozpoznawania po glosie w TERENIE to lepiej wlasnie jesienia (z umiarem!) :wink:

marcinmwt napisał/a:
np. do nauki wabienia i rozpoznawania po głosie!!


to zapraszam jesienia (X), planowana jest wtedy powtorka obozu na Mogielicy :green: sowy+kuraki+dziecioly+wyszukiwanie gniazd drapoli
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
marcinmwt 
Pan Jarząbek


Posty: 232
Skąd: Myślenice - Kraków
Wysłany: 2008-03-28, 17:48   

Logan napisał/a:
to zapraszam jesienia (X), planowana jest wtedy powtorka obozu na Mogielicy :green: sowy+kuraki+dziecioly+wyszukiwanie gniazd drapoli
dajcie wcześniej znać bo ja zarazie bym się pisał!!! (zobaczymy jak sesje pójdą) :green:
_________________
leśnik + zootechnik = przyrodnik

Beskid Makowski ( średni ) lub Beskid średni (makowski)
 
 
     
marcinmwt 
Pan Jarząbek


Posty: 232
Skąd: Myślenice - Kraków
Wysłany: 2008-03-28, 19:56   

green power napisał/a:
poza tym głosów można nauczyć się z dobrych nagrań - polecam Sowy Europy
chodziło ci oto? Green ? :wink: http://www.lanius-books.c...he%20month1.htm http://www.przyrodnicze.p...owy-europy.aspx
_________________
leśnik + zootechnik = przyrodnik

Beskid Makowski ( średni ) lub Beskid średni (makowski)
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-03-28, 22:46   

Logan napisał/a:
ale o czym?
o akcji?

O idei ochrony sow, ze wystepuja w takich a takich terenach, ze je obserujecie/badacie i ze sa zagrozone i ze MKTPB cos w tym kierunku robi - od razu promocja towarzystwa, sow i edukacja za jednym razem. Pisze wlasnie art. nt. zagrozenia zimowisk uszatek i puszczykow w miastach. A to by moglo byc jakas dygresja do gatunkow zyjacych w lasach... nie chceta to nie
Logan napisał/a:
co to za Dzika Natura bo nie slyszalem o takim czasopismie? (moze Dzikie Zycie?)

Dokladnie Wokół Dzikiej Natury: http://www.bionotatki.com...showItem&sid=54 :wink:

green power napisał/a:
zachęcić do czego? do niepokojenie sów bez potrzeby w sezonie lęgowym?

zachecic do zastanowienia sie, do poszerzenia wiedzy, wreszcie do wlaczenia sie w dzialania realizowane przez Tow.
GP nie patrz na wszystko tak sztywno, swiat ma zbyt wiele zakazow, ograniczen - to zniecheca a czesto przynosi odwrotny skutek od zamierzonego :wink:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2008-03-29, 01:08   

Cytat:
chodziło ci oto? Green ?
da! :smile:
Cytat:
GP nie patrz na wszystko tak sztywno
ja i sztywno? heh, Bat jakbyś mnie nie znał... :wink:
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-03-29, 13:17   

green power napisał/a:
ja i sztywno? heh, Bat jakbyś mnie nie znał... :wink:

No po tym poscie cytowanytm nie poznaje kolegi :wink: ta wypowiedz do Ciebie Dżip w ogole niepodobna :grin:
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-03-30, 17:20   

Batman napisał/a:
nie chceta to nie


chceta ale nie mam na razie czasu na pisanie takich rzeczy :roll: jak zrobimy cos na wiekszosc skale to moze wtedy, albo jakies podsumowanie dzialalnosci po (ile to juz lat bawimy sie w to kolo? :green: )

Cytat:
ja i sztywno? heh, Bat jakbyś mnie nie znał...


:lol: mozna by to roznorako interpretowac w odniesieniu do tego co wyrabialiscie w namiocie podczas obozu na Mogielicy :razz:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo