Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:44
Pociąg dla Rospudy!
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-04, 16:00   Pociąg dla Rospudy!

Wciąż jeszcze jest czas aby zmienić projektowaną trasę obwodnicy Augustowa. Alternatywna lokalizacja omija najcenniejsze obszary doliny Rospudy i jest korzystna nie tylko z przyrodniczego punktu widzenia, ale również z finansowego.
Rospuda potrzebuje pomocy, po akcji zbierania podpisów pod protestami (ponad 200 000 podpisów) przyszedł czas na bezpośrednie działanie.

Zapraszamy do udziału w akcji: "Pociąg dla Rospudy"
Termin 18 listopada 2006, wyjazd pociągu do Augustowa z Warszawy o godz. 8.00, powrót ok. 23.30.

Szczegóły w aktualnościach TP Bocian

Zgłoszenia przyjmuje biuro w Siedlcach
biuro@bocian.org.pl oraz na forum, w tym temacie, proszę się deklarować ile osób chce jechać bo trzeba zarezerwować bilety :smile:
W Warszawie dla chetnych spoza stolicy proponujemy nocleg w naszym biurze na ul. Radomskiej oraz na stronie www akcji: http://rospuda.zm.org.pl/
O rozwoju sytuacji bedziemy informowac na forum oraz na stronie głownej Towarzystwa.

Adam Tarłowski - Warszawski Oddział TP Bocian
warszawa@bocian.org.pl tel.: 606 277 567
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-11-04, 19:28   

Otwieram listę dla Rospudy.

Jadą:

1. Wadera
2. Basior

Jak już Basior napisał, bedzie można przenocować z soboty na niedzielę w biurze warszawskim przy ul. Radomkiej. Jeśli będzie taka potrzeba to również z piątku na sobote.
_________________

 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-09, 21:14   

Wadera napisał/a:
Otwieram listę dla Rospudy.

Jadą:

1. Wadera
2. Basior


I niech tak pozostanie na 2 osobach.

Ja szczerze odradzam jechanie.
Pomysł Pociągu dla Rospudy jest poroniony.
Żadna z organizacji przyrodniczych, kóre najwięcej do tej pory zrobiły dla Rospudy, nie zaangażowala się w to.

Z kilku powodów.

1. W organizację tej imprezy zaangażowały się liczne organizacje pseudoekologiczne, czy wecz ekoterrorystyczne, kóre zasłynęły swego czasu braniem haraczy za odstąpienie od protestu przeciwko jakiejś budowie (zwykle hipermarketu). W tzw. Koalicji Lanckorońskiej roi się od ludzi związanych z Przyjaznym Miastem, jest nawet jedno stowarzysznie, kóre ściśle współpracuje z PM i obecnie w Warszawie chce zablokowac budowę wiezowca w centrum miasta (pod zarzutem, że wieżoweic będzie zatruwał centrum Warszawy).

2. Program przewiduje spotkanie z mieszkańcami Augustowa. Tam ludzie od lat przeszlitakie pranie mózgu, że nie wiem co takie spotkanie ma przynieść.
W tłumie łatwo o prowokację. Niech no tylko dojdzie do przepychanek, a gazety napiszą, że "ekolodzy przyjechali do Augustowa by bić mieszkańców".
Wtedy cały dotychczasowe starania przyrodników o ocalenie Rospudy wezmą w łeb.
poparcie społeczne jakie jest dzięki GW i Wajrakowi spadnie na łeb na szyję.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-10, 00:02   

robert_c napisał/a:
I niech tak pozostanie na 2 osobach.

jak narazie zadeklarowało udział 5 osób od nas.
robert_c napisał/a:
1. W organizację tej imprezy zaangażowały się liczne organizacje pseudoekologiczne, czy wecz ekoterrorystyczne, kóre zasłynęły swego czasu braniem haraczy za odstąpienie od protestu przeciwko jakiejś budowie (zwykle hipermarketu). W tzw. Koalicji Lanckorońskiej roi się od ludzi związanych z Przyjaznym Miastem, jest nawet jedno stowarzysznie, kóre ściśle współpracuje z PM i obecnie w Warszawie chce zablokowac budowę wiezowca w centrum miasta (pod zarzutem, że wieżoweic będzie zatruwał centrum Warszawy).

NIe wydaje mi sie ten argument wystarczającym aby odwoływac akcję. To ze ktos kiedys, cos komus itd itp. W duzej grupie ludzi zawsze przyplączą sie jacys aferzysci, ale każde ostrzeżenie jest cenne. Znam wiele osób które działaly w ruchu ekologicznym zanim powstało PM, wspólpracowało z nimi jakis czas, działają nadal, mam nadzieje, że podanie ręki takiemu komuś nie dyskwalifikuje nikogo w Twoich oczach?
robert_c napisał/a:
2. Program przewiduje spotkanie z mieszkańcami Augustowa. Tam ludzie od lat przeszlitakie pranie mózgu, że nie wiem co takie spotkanie ma przynieść.
W tłumie łatwo o prowokację. Niech no tylko dojdzie do przepychanek, a gazety napiszą, że "ekolodzy przyjechali do Augustowa by bić mieszkańców".
Wtedy cały dotychczasowe starania przyrodników o ocalenie Rospudy wezmą w łeb.
poparcie społeczne jakie jest dzięki GW i Wajrakowi spadnie na łeb na szyję.

A może własnie dlatego, aby uniknąć takiego scenariusza warto aby pojechało tam jak najwięcej rozsadnych ludzi? Brałem wiele razy udział w ulicznych starciach... Powiem tak, ja nie jade tam aby sie z kimś bić, jesli zanosiło by sie na cos takiego, to juz w pociagu zaproponowałbym zamiast debaty z mieszkańcami poprostu wyjście na zwiedzanie miasta, posiedzenie w knajpce czy co tam jeszcze organizatorzy planuja. Sam fakt przejazdu pełnego (mam nadzieję) pociagu będzie juz wystarczającym wydarzeniem, wiem ze poczatkowo planowano wyjazd dwu dniowy, z noclegami w kwaterach prywatnych i agroturystycznych w Augustowie. Tak aby w spokojnej atmosferze w rodzinnym gronie podyskutowac z ludźmi, pozatym aby odczuli miejscowi biznesmeni takze efekt finansowy turystyki rospudziańskiej :smile: (obiady, pamiatki, noclegi x kilkaset osób)
Warto w końcu zacząć organizować skuteczne akcje poparcia dla naszych ideii, z udziałem dużej grupy ludzi, mam nadzieję ze akcja się uda i pokazemy, że jeszcze nie wszyscy postawili krzyżyk na Rospudzie Robercie.
A pozatym trochę dziwią mnie Twoje słowa, jeszcze we wtorek mówiłes w Herba Thea, że ludzie z Siskomu jadą, ale incognito, więc poco? :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-10, 14:19   

mnie starało się na to wciągnąć jeszcze GreenPeace, ale odmówiłem z trzech przyczyn:
1. Wygląda to jak happening, a nie powazna akcja mogąca przynieść prawdziwe korzyści.
2. Podobnie jak robert_c uważam że ( z tego co sie widzie w TV,a obraz medialny jest bardzo ważny) niektóre ugrupowania jadące nie mają najlepszej opinii i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się dołączenie do nich w tej akcji
3. Mam daleko do Wawy i za mało w portfelu
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-11-10, 21:15   

Pełek napisał/a:
Wygląda to jak happening, a nie powazna akcja mogąca przynieść prawdziwe korzyści.

Ale "poważne" akcje nie dały, jak widać, efektów!
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-11, 20:00   

Pełek napisał/a:
mnie starało się na to wciągnąć jeszcze GreenPeace, ale odmówiłem z trzech przyczyn
Zyjemy w wolnym kraju, a ty chyba juz skończyłeś 18 lat i zrobisz to co uważasz za stosowne, o taką Polske walczyliśmy...

Pełek napisał/a:
1. Wygląda to jak happening, a nie powazna akcja mogąca przynieść prawdziwe korzyści.
Nie rozumiem co masz przeciwko happeningom?? Zresztą niewiem skąd ten wniosek. Mysle, ze np propozycja ustawienia 18XI sygnalizatorów swietlnych na skrzyzowaniach w Augustowie jest dobra, aby uzmyslowic mieszkańcom kto ich straszy TIRami i nic nie robi w celu bieżacej poprawy bezpieczeństwa. A na "poważne" zadymy bedzie czas gdy ruszą buldożery. Zresztą co rozumiesz pod nazwą "poważna akcja"?
Pełek napisał/a:
2. Podobnie jak robert_c uważam że ( z tego co sie widzie w TV,a obraz medialny jest bardzo ważny) niektóre ugrupowania jadące nie mają najlepszej opinii i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się dołączenie do nich w tej akcji
Rozumiem ze masz doskonałe rozeznanie w tym temacie? My nie jedziemy tam protestowac przeciw jakiemus wiezowcowi z Wawy :smile: , a co do tego wieżowca to z tego co wiem najzdrowsze są domy z gliny, więc nie dziwią mnie takie protesty :wink:
Pełek napisał/a:
3. Mam daleko do Wawy i za mało w portfelu
Chcieć to móc :!:

PS kolejne 2 osoby dołączają...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-13, 00:51   

Basior napisał/a:

To ze ktos kiedys, cos komus itd itp. W duzej grupie ludzi zawsze przyplączą sie jacys aferzysci, ale każde ostrzeżenie jest cenne.

To wolny kraj i każdy może kupić bilet i jechać.
Tu rzecz w tym, że organizacje ekoterrorystyczne zostały włączone jako oficjalni organozatorzy.
Znam działalnośc kilku z tych stowarzyszeń "ekologicznych".
Pociąg do Rospudy ma im posłuzyć tylko i wylącznie jako alibi do swoich dalszych pseudoekologicznych działań. Udział w tej szopce przyrodników niepotrzebnie ich nobilituje. Już czytam na innych forach jak się puszą jacy to oni są ekologiczni. Wielu Pociąg do Rospudy posłużył już w samorządowej kampanii wyborczej.
Mam przekonanie, że ta akcja powstała tylko i wyłącznie dlatego.
Ciekawe ile osób z tych organzacji zjawi się w MŚ, gdy Szyszko będzie rozpatrywał odwolanie ekologów od decyzji wojewody.
TP Bocian jest chyba jedyną organizacją przyrodniczą, która oficjalnie bierze udział w tej akcji.
Cytat:
Znam wiele osób które działaly w ruchu ekologicznym zanim powstało PM, wspólpracowało z nimi jakis czas, działają nadal, mam nadzieje, że podanie ręki takiemu komuś nie dyskwalifikuje nikogo w Twoich oczach?

Ja wielu osobom z tych organizacji ręki nigdy bym nie podał. Ale to wolny kraj.

Cytat:
A może własnie dlatego, aby uniknąć takiego scenariusza warto aby pojechało tam jak najwięcej rozsadnych ludzi?

Nad tłumem nie zapanujesz.
My jechaliśmy w tym roku wielokrotnie do Augustowa i za każdym razem nasz przyjazd był trzymany w ścisłej tajemnicy, by nie spowodować konfrontacji. Nawet 2 kwietnia spotykaliśmy się z samorządowcami w Augustowie, ale było to kameralne spotkanie tylko dla zaproszonych osób (bez burmistrza).

Nie wiem jak wyniki wyborów w Augustowie, ale jeśli będzie II tura, to burmistrz Cieślik zyska wiele głosów, gdy zorganizuje ludzi, by dać "łupnia ekologom".

Basior. Trzymaj się. Trzymam kciuki za waszą grupę. Oby Wam się udało.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-11-13, 12:59   

robert_c napisał/a:
Nie wiem jak wyniki wyborów w Augustowie, ale jeśli będzie II tura, to burmistrz Cieślik zyska wiele głosów, gdy zorganizuje ludzi, by dać "łupnia ekologom".


to jest największe niebezpieczeństwo dla tej akcji.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-13, 14:15   

robert_c napisał/a:
Tu rzecz w tym, że organizacje ekoterrorystyczne zostały włączone jako oficjalni organozatorzy.
Znam działalnośc kilku z tych stowarzyszeń "ekologicznych".
Pociąg do Rospudy ma im posłuzyć tylko i wylącznie jako alibi do swoich dalszych pseudoekologicznych działań.

Sam napisałes Robercie, ze przypniesz się do drzewa jak przyjdzie czas, a co bedzie jak obok przypnie sie jakiś wg. Ciebie "ekoterrorysta? Wrócisz do domu?

Załozenie z góry,że dojdzie do rzruchów i rozpoczecie przez ciebie kampani anty pociagowej jest dla mnie dziwne, ale cóż takie u nas jak widać są zwyczaje, aby jedni drugim noge podkładali... Zamiast pomagac.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2006-11-13, 14:46   

Basior napisał/a:
Zamiast pomagac.

primum non nocere - jak mawiali starożytni - a taka sytuacja może mieć miejsce - jeśli ktoś tak jak na spotkaniu na którym byliśmy wypali z tekstem że "lokalna społeczność musi zrozumieć że ich interes się nie liczy dla dobra ogółu" :wink:
I głos rozsądku tudzież udział osób odpowiedzialnych i mądrych zginie w powodzi negatywnych - chociażby marginalnych ekscesów.
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-13, 18:24   

Basior.
Ja nie rozpętuję kampanii antypociągowej. Ja tylko przedstawiam swoje wątpliwości.
I wątpliwości moje podziela wielu spośród ekologów-przyrodników.
Gdybym chciał rozpętać kampanię i rzeczywiście zniechęcić ludzi, to zrobiłbym to bardzo skutecznie i w zupełnie inny sposób, niż pisanie na tym forum.

Mam swoje wątpliwości co do tej akcji i obawy, że może ona przynieść wiecej złego, jak dobrego. Dzielę się swoimi watpliwościami celem uczulenia potencjalnych uczestników na pewne sprawy, kóre moga nastąpić.
Ale obym sie mylił i był złym prorokiem.

Tym niemniej udział kilku rozsądnych ludzi z TP Bocian w tym wszystkim może jakoś złagodzić nastroje w Augustowie. Przypilnujcie, by nikt z "pociągowców" nie dał się sprowokować.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-13, 18:31   

robert_c napisał/a:
Basior. Trzymaj się. Trzymam kciuki za waszą grupę. Oby Wam się udało.

Ups, przepraszam nie doczytałem do końca, dzięki i może do zobaczenia? :wink:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-15, 16:47   

Jak idzie sprzedaż biletów?
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-11-15, 23:25   

Cytat:
WISŁA, ROSPUDA -WSPÓLNA SPRAWA

W najbliższą sobotę 18 listopada o godzinie 8 rano z Dworca Gdańskiego, do Augustowa wyrusza POCIĄG DLA ROSPUDY.
Rospuda to mała zabagniona rzeczka, porośnięta podobno jakimiś stokrotkami czy też storczykami, które nigdzie indziej nie chcą rosnąć, tylko na tym bagnie.
Augustów to nocny gród wypoczynkowy, którego spokojni mieszkańcy z niezrozumiałych powodów wyjątkowo nie cierpią TIR-ów.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, chcąc ulżyć ciężkiemu losowi Augustowian, postanowiła zbudować wspaniałą obwodnicę (jako fragment trasy Via Baltika). Przez środek Rospudy oczywiście.
Czy można poprowadzić obwodnicę inną trasą? Inżynierowie SISKOM-u udowodnili, że można, ale GDDKiA nie chce słyszeć o alternatywie. Ma swoją słuszną koncepcję i żadne tam storczyki spychacza nie wzruszają. Wytnie się 40 tysięcy stuletnich sosen, zabetonuje pale po dwadzieścia metrów w bagno i wiadukcik jak złoto nad rzeczką powstanie. A że łamiąc prawo ochrony środowiska, dotacji unijnych na drogi się pozbawiamy, a nawet kara za to może na Polszę spaść sroga, nic to. Nie będzie nas przecież UE uczyć jak się buduje.
200 tysięcy podpisów pod apelem o zmianę przebiegu trasy nie zmiękczyło serca władzy. Słów brak. Czy można jeszcze coś zrobić? Można pojechać do Augustowa i powiedzieć ludziom, że ekolodzy chcą obwodnicy, że jest możliwa taka jej trasa, która nie zniszczy tego, po co ludzie chcą do Augustowa przyjeżdżać. Ja jadę.

Przemek Pasek / Ja Wisła


:smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo